Życie trudne jest cz.1

Życie trudne jest cz.1Wyszedł z pracy równo o piętnastej zabierając ze sobą dwóch najlepszych przyjaciół. Michał i Sebastian to rówieśnicy Krystiana ze studiów na UTP w Bydgoszczy. Bratnie dusze gdzie jeden za drugim gotowy był wskoczyć w ogień. Był piątek, słońce na niebie, więc udali się na drugą stronę miasta, aby posiedzieć nad Wisłą. W drodze nad bulwar Sebastian zaproponował małą rywalizację, kto w najkrótszym czasie znajdzie dziewczynę i zrobi z nią sobie zdjęcie. Przegrany ma postawić pierwszą kolejkę na sobotniej imprezie. Zaczął Michał, ale nie miał za wiele szczęścia, bo nie było chętnych pań na fotkę do tego większości z nich towarzyszył jakiś chłopak. Nie było limitu czasowego, ale nie widząc swoich szans przekazał pałeczkę Sebastianowi, który po piętnastu minutach obserwacji wyłapał rudowłosą dziewczynę i jego instynkt go nie zawiódł. Z telefonem w ręku biegł do nich jak oszalały by pokazać swoją zdobycz i nawet spodobała się jego znajomym. Ostatni na polu bitwy został Krystian, który nie czekając na okazję ruszył w stronę kotwicy nad bulwarem, przy której stały dwie koleżanki ze szkoły.  
- Cześć, mogę zająć chwilkę?- zapytał pewny siebie.
- Hej- odezwała się, jako pierwsza niebieskooka dziewczyna.
- Jestem Krystian. Mam małą prośbę. Zbieram pamiątki z różnych miast. Czy zgodziłybyście się na jedno wspólne zdjęcie?
- Nie wiem, do czego możesz wykorzystać te zdjęcia- odezwała się druga z dziewczyn, stojąca trochę z tyłu.
- Daj spokój to jedno zdjęcie poza tym nie wygląda na jakiegoś zboczeńca.
- Zboczeńca?- wykrztusił z trudem.
- No wiesz dziś trzeba uważać na wszystkich.
- Rozumiem, czyli ze zdjęcia nici…- odwrócił się w kierunku przyjaciół i już chciał iść, ale ktoś złapał go za rękę.
- Koleżanka jest po prostu rozważna, ale zrobi dla nas wyjątek.  
- Super!
I zaczęli robić zdjęcia przy kotwicy. Miało być tylko jedno a strzelili kilka fotek. Śmiali się potem oglądając dzieło swojej twórczej sesji.  
- Spotkamy się jeszcze kiedyś?- zapytał.
- To zależy. Podobno jesteś turystą…
- Nie do końca, ale jestem przyjezdny.
- No to wiesz gdzie nas szukać za tydzień- odparła mniej odważna z błyskiem w oku.
- Do zobaczenia!- wrócił do przyjaciół pochwalić się małą sesją.
- No stary niecałe pięć minut i do tego zdjęcie z dwoma dziewczynami. Gratulacje- poklepał go po plecach Michał.
- Masz to coś, gdybym nie miał dziewczyny umówiłbym się z tobą- złapał go za rękę w ramach żartu Seba.
- No, co ty ciepły jesteś?- odezwał się zwycięzca.
- Nie bądź taki trudno dostępny- wyszeptał mu na ucho znów z rozbawieniem.
Żaden z nich, nigdy nie brał sobie takich żartów do serca, bo byli prawdziwymi przyjaciółmi. Pomimo wielu zgrzytów w pracy zawsze znajdowali wspólny język, bo nic nie mogło złamać takiej przyjaźni.  
Krystian wrócił na dworzec główny gdzie w pociągu zajął swoje ulubione miejsce przy oknie za przedziałem dla obsługi pociągu. Tym razem nie wyjął książki z plecaka, bo wciąż myślał o tamtej dziewczynie. Odblokował smartfon i podziwiał efekty sesji nad Wisłą. Zapatrzony w ekran telefonu omal nie zapomniał wysiąść na swojej stacji. Po wyjściu z pociągu postanowił, że nie może czekać do następnego weekendu. Odnajdzie ją szybciej.

5 komentarzy

 
 • AuRoRa

  AuRoRa · 19 cze 2018

  Romantyk z tego bohatera, szybko się zakochuje Łapka

 • Somebody

  Somebody · 29 gru 2017

  Fajnie, chociaż tak skrótowo napisane. Zobaczymy, co będzie dalej... Jakoś ta miłość od pierwszego wejrzenia mnie nie przekonuje, ale może rozwiniesz to w ciekawy sposób  

 • dreamer1897

  dreamer1897 · 28 gru 2017

  Dzięki za miłe słowa bo zawsze się staram i każde uwagi biorę do siebie.
  Napiszę tak: myślałem, że pisanie tutaj jest dla mnie anonimowe (bo nikt z moich znajomych nie interesuje się takim czymś) a tu co kogo spotkałem to pytanie czy zwierzałem się jakiemuś bajkopisarzowi ze swojego życia bo znaleźli historie wypisz wymaluj z mojego życia. Potem wszyscy skojarzyli mój nick bo używam go na innych stronach. Mam już kolejne części pierwotnych tekstów ale nie mogę się z pewnego powodu przełamać do publikacji.

 • agnes1709

  agnes1709 · 28 gru 2017

  Nie rozumiem, co odsrtawiasz, ale nie podoba mi się to! Oba wcześniejsze były zdecydowanie fajniejsze, nasuwające pytanie: "co dalej?", zwłaszcza to pierwsze, a tu? Nie ma już tego klimatu, tych uczuć, emocji, pojawiających się spekulacji... Dlaczego usunąłeś? Bardzo się na Tobie zawiodłam

 • AlexAthame

  AlexAthame · 27 gru 2017

  No zobaczymy co z tego wyjdzie.