Dowcipy

 • Armia Czerwona szykuje się do przekraczenia Bugu.

  Politruk poucza sołdatów.
  – Chłopcy. Tu Europa. Tu z dziewczynami nie jak u nas. Tu trzeba inaczej, delikatnie... Najpierw trzeba inteligentnie porozmawiać o Łomonosowie, Puszkinie i Tołstoju. Zrozumiano?

  Jeden z czerwonoarmistów postanowił wypróbować rady zampolita. Przy najbliższej okazji zatrzymuje pierwszą napotkaną dziewczynę i pyta:  
  – O Łomonosowie słyszała?
  – Tak.
  – Puszkina i Tołstoja czytała?
  – Oczywiście.
  – No. Koniec flirtu. Rozbieraj się i kładź!

 • Po wyborze na I sekretarza,

  Gierek chodzi dookoła KC na czworaka i zbiera kamienie. Zadzwoniono więc z Polski na Kreml, żeby zapytać, co robić. Breżniew wysłuchał, o co chodzi, i mówi:
  – Nie denerwujcie się. Nasi naukowcy przez pomyłkę wszczepili mu program Łunochodu.

 • Zebranie partyjne.

  – Towarzyszu Gierek, kiedy rozwiążemy problem alkoholizmu?
  – No..., rozpoczęliśmy już walkę z alkoholizmem od likwidacji zakąski.

 • Plakaty, czyli propaganda też nie ma łatwego życia.

  Gdy pewnego razu cały kraj oblepiono plakatami z tekstem: "Październik miesiącem przyjaźni polsko-radzieckiej", szybko znalazł się na nich dopisek: "I ani dnia dłużej.".  

  Kolejny slogan na plakatach: "Lenin w październiku". I znów ktoś dopisał:  "A koty w marcu.".

  W 1964 roku zaś w pośpiechu zdzierano afisze z zapowiedzią: "20 lat cyrku radzieckiego w Polsce.", bo ktoś w KC zdał sobie sprawę, że akurat właśnie tyle czasu upłynęło od zainstalowania w Polsce władzy podległej Ruskim.

 • II wojna światowa.

  W Warszawie spotyka się dwóch Niemców.
  – Wyobraź sobie – mówi jeden – co to za złodziejskie miasto ta Warszawa... Gdy tylko przyjechałem, ukradli mi na dworcu walizkę. Nawet nie spostrzegłem kiedy.
  – Eee..., to jeszcze nic – odpowiada mu drugi. – Gdy przyjechałem do Hamburga, zostawiłem bagaż i poszedłem szukać taksówki. I kiedy wróciłem, nie zastałem ani dworca, ani walizki.

 • Niemiec złapał na ulicy Żyda.

  Szarpie nim, krzyczy i grozi, że go zabije. Żyd błaga szkopa o litość i po chwili namysłu Niemiec mówi:
  – Daruję Ci życie, jeśli zgadniesz, które oko mam sztuczne  
  Żyd, trzęsąc się ze strachu, spogląda na Niemca i mówi:
  – Lewe.
  – Masz szczęście, zgadłeś. ...Ale jak to poznałeś?
  – Bo ono tak ludzko na mnie popatrzyło...

 • ChatGTP, czy znasz kawał o Polaku, Niemcu i Rusku?

  ChatGTP: Oczywiście, znam kilka kawałów, ale pamiętaj, żeby traktować je jako niewinne żarty, a nie stereotypowe uprzedzenia.  

  Polak, Niemiec i Rosjanin spotkali wróżkę, która spełniała życzenia. Wróżka powiedziała, że spełni każdemu po jednym życzeniu. Niemiec powiedział: "Chciałbym mieć dom pełen złota". Rosjanin powiedział: "Chciałbym mieć dom pełen diamentów". Polak zastanowił się chwilę i powiedział: "Chciałbym mieć wszystko na kredyt!".

  Pamiętaj, że kawały mogą być zabawne, ale zawsze warto szanować innych i unikać promowania uprzedzeń czy stereotypów.

 • Albo wóz ALBO PRZEWÓZ

  Czy będzie życie na innych planetach?

  Jest to jasne że tak trudne pytanie filozoficzne musi być zadane w "odpowiedni sposób" dlatego z Wiarą To Zależy Od Nas, a jeśli nie to nie ma!

 • Baby ah ah

  Czy można... Jeśli nie wiesz o co pytam; się zgodzić lub nie zgodzić, jeśli jestem kobietą?

  Nie można!

  W takim razie to nie twój interes!

 • Breżniew i salceson.

  Nie jest to kawał, podobno rzecz naprawdę miała miejsce.  

  Gierek, jakimiś sobie tylko znanymi kanałami, dowiedział się kiedyś, że schorowany już Breżniew miał takie małe marzenie, że chciałby kiedyś znów zjeść nieznaną w ZSRR potrawę, jaką był polski salceson. I gdy Gierek pojechał do Moskwy na następne spotkanie z Breżniewem, to na "dzień dobry" wręczył Leonidowi Iliczowi wielką paczkę salcesonów. I scenka jest następująca. Po tym wstępie, Gierek prowadzi rozmowę z Breżniewem, a rozanielony Breżniew w tym czasie, prosto z papieru, w który opakowana była paczka, dosłownie obżera się tym salcesonem, jakby w życiu nie jadł. Podobno zeżarł kilka kilo i nasi się już bali, że szlag go przez to trafi, no i "będzie dym", na co osobisty lekarz Breżniewa miał powiedzieć, że: "Niech żre... Jemu już nic nie jest w stanie zaszkodzić.". Od tej pory na rozmowy w Moskwie polscy wysłannicy przywozili trochę salcesonu i podsuwali go Breżniewowi w trakcie rozmów, licząc na to, że przy pomocy "cwaniaka"* uda się więcej wydębić w negocjacjach.
  __________
  * Gdy w PRL-u z powodu "bratniej" przyjaźni z ZSRR na sklepowych półkach brakowało mięsa i kiełbasy, zostawał salceson, stąd powstał w tamtych czasach następujący żart:
  – Dlaczego salceson to cwaniak?
  – Bo nie dał się wywieźć do Ruskich.

 • RWPG

  Na czym polegała współpraca gospodarcza w ramach RWPG.

  Polska produkuje gliniane kogutki, które eksportuje do Czechosłowacji. Z Czechosłowacji otrzymujemy kurczaki, hodujemy je, a dorosłe już kury posyłamy do NRD. Z NRD otrzymujemy gąsiątka, które hodujemy, a potem gęsi ślemy do Bułgarii. Bułgaria w zamian za to dostarcza nam kaczęta, które hodujemy, a potem wysyłamy do Rumunii. Z Rumunii trafiają do nas prosięta. Hodujemy je, i jak już dorosną, wysyłamy do ZSRR..., a stamtąd dostajemy glinę na kogutki.

 • Na logikę

  Jaki jest sekret bycia szczęśliwym?  

  Nie opowiadanie tego nikomu i trwanie " w tym " że inni też żeby się nie załamać...