Mogło być i tak - Zamiast kolejnej części

          Szanowne Czytelniczki, Szanowni Czytelnicy!  
          Zwracam się do Państwa po raz kolejny z prośbą o szczerą opinię. Można by ciągnąć tę opowiastkę przez kolejne tygodnie i miesiące, bo trudno mówić o latach, ale czy Państwo nie uważacie, że formuła na tę opowieść  praktycznie się wyczerpała?  
          Przewinęło się wiele wątków,  postaci i historii. Przyznaję, że sam mimowolnie czy nieopatrznie zamiast zawężać tematykę i kończyć niektóre wątki, rozwinąłem niektóre nawet ponad miarę w tematyce stricte incest.  
          Poza tym zgadzam się z opiniami, że stało się to już za bardzo infantylne, nudne i grafomańskie. Po prostu skończyły mi się (przynajmniej na razie) pomysły na dalszą fabułę tej opowiastki. Pewnie zimowy okres i smog krakowski (nie mylić ze smokiem) dały mi popalić na tyle, że nie mogę wykrzesać nic interesującego w tej mojej mózgownicy.  
          Po prostu nastąpiło to; że zacytuje wypowiedź klasyka czy klasyczki;  
          'Kurde, jak bardzo bym chciał, żeby mi się chciało, jak mi się nie chce'.
Proszę więc o szczere wypowiedzi w zakresie:
                       Po pierwsze: Czy mam zakończyć definitywnie tę opowiastkę jakąś formą epilogu i ukazaniem ewentualnych dalszych losów bohaterów tej opowiastki?
          Po drugie: Wstrzymać się z kontynuowaniem i publikowaniem dalszych części do chwili, kiedy uda mi się wykrzesać i napisać coś sensownego w tym temacie?
           Jeszcze raz uprzejmie proszę o opinię - autor.

                                                      *************************

21 komentarze

 
 • Darr

  Darr · 22 września · 193629786

  Myślę że kontynuację każdy przyjmie z zadowoleniem. Jesteś zdolnym pisarzem i czekam na dalsze części.

 • xek2

  xek2 · 11 maja · 198285660

  Myślę, że zamiast o końcu mógłbyś pomyśleć nad nową formą dalszej treści.. przygotować grunt na potencjalnie dalsze części z udziałem np. Zuzy i przewijającymi się czasem losami głównych bohaterów.. lub choćby dziecka i tym samym mógłbyś pisać całkiem inną historię i tylko sporadycznie dodawać wątki z głównymi bohaterami. Zazwyczaj w opowiadaniach szczęśliwą z sypiania z innymi jest jakiś mężczyzna, który ma właściwie harem.. mógłbyś spróbować napisać jakieś w których to kobieta może bez skrępowania i wyzwisk doświadczać miłosnych przygód z kilkoma mężczyznami (nawet jednoczeście)...

 • UleglyPiotr

  UleglyPiotr · 11 kwietnia

  A ja tam się jednak nie mogę jednak doczekać, co to im się tam urodzi, hi, hi

 • Znawca

  Znawca · 9 kwietnia · 196859625

  Maryśke i Zuzę niech ktoś zgwałci i zapłodni. Paweł niech trafi do wojskowego aresztu gdzie go regularnie również będą gwałcić, a wieśniaki niech dostąpią nawrócenia i zaczną żyć w celibacie. Co do żonki Pawła to stanie się lesbijką aktywną politycznie.

 • Almach99

  Almach99 · 27 marca

  Moim skromnym zdaniem przydalby sie odcinek podsumujacy, z narodzinami dziecka Anii i Pawla

 • TojaPysiorka96

  TojaPysiorka96 · 19 marca

  Hmmm niełatwy temat..ja bardzo lubię i cenie sobie Twoje opowiadania . Dla mnie zakończenie już teraz byłoby nie do przyjęcia. Ja osobiście poszłabym w różne wątki pomiędzy bohaterami. Jest ich tak wielu, że i pole do popisu duże. Nie ograniczają się tylko do Ani i Pawła. Przecież mają znajomych , Ania ma siostrę , Marysia ma koleżankę na wsi. To tylko kilka przykładów a opcji naprawdę dużo . Oczywiście jeśli Ty dam czujesz się zmęczony opowiadaniem to nie ma co kontynuować. Ale może jakiś nowy wątek , jakieś nowe osoby ( nowi znajomi Marysi ) natchną Cię do kolejnych części . Trzymam kciuki i dziękuję za dotychczasowe piękne chwile ❤️

 • KuKIR59

  KuKIR59 · 18 marca

  Napiszę tak, na każdą kolejną część czekam z niecierpliwością. Każdy z nas ma jakieś fetysze, lubi coś innego. To co jednych podnieca innych nudzi. Ja optuję za drugą opcją - nie kończ - ewentualnie skleć epilog w taki sposób by dało się powrócić do opowieści - może uda się inna erotyczna saga, bazująca na tej (np. córka Ani i Pawła 18 lat później). Za wszystkie odcinki dziękuję i życzę powodzenia.  

 • ZAC

  ZAC · 18 marca

  Witam.
  Znasz moje zdanie. Już kilka razy namawiałem Cię do tego,  by skończyć ta opowieść. Oczywiście będę żałował jeśli już nie będę mógł zatopić się w przygodach tej rodzinki!!! Niestety żeby to zakończyć nie wystarczy epilog - ( całe szczescie). Zbyt wiele postaci, za dużo  ciekawych wątków.  Sam jestem bardzo ciekaw jak to zakończyć. Osobiście mogę Ci tylko doradzić żeby było to szczęśliwe zakończenie, może w rodzinnym gronie.  
  Wladzia+ Adam - Stasia + Stanislaw -Marysia + Pawel + Ania....coś muszą sobie wyjaśnić, bo przecież niektórzy nie wiedzą co się dzieje w ich rodzinnym domu☺
  Czekam na twoja ,, zabawę piorem" ...
  Pozdrawiam

 • DiaboloPomidoro

  DiaboloPomidoro · 18 marca · 193932582

  też jestem za zakończeniem w 2-3 odcikach do fajnego i ciekawego podsumowania

 • gremlin

  gremlin · 18 marca · 202660619

  Odpocznij , pozamykaj boczne wątki ale pierwotny wątek pociągnij dalej , będę cierpliwie czekał. Powodzenia, serdecznie pozdrawiam.

 • hermes50

  hermes50 · 17 marca

  Witam.
  Popieram stanowisko Czytelnika-użytkownika PoProstuJa
  Jednak ostateczną decyzję podejmiesz TY.
  Ze swojej strony dodam, że czytam Twoje kolejne rozdziały z wielką przyjemnością.

  PS.
  Proponuję niektóre wątki w następnych odcinkach zakończyć lub zmarginalizować.

 • PoProstuJa

  PoProstuJa · 17 marca · 211927083

  Kocham twoje opowiadania a to szczególnie ale może zamiast kończyć to zrobisz coś podobnego jak w opowiadaniu "Olivia, Victoria" zrobisz sobie przerwę ale kiedyś mam nadzieję że wrócisz do tego z nowymi pomysłami. Ale cóż to twoja opowieść i myślę że każdy nie ważne co zrobisz i tak będzie uwielbiał to co robisz.
  Pozdrawiam bardzo ciepło

 • Lordvader

  Lordvader · 17 marca · 201438595

  Witaj Franek. Myślę, że die lub trzy czėści zamykające wątki postaci byłby w sam raz. Ale to Twoja historia I Ty decydujesz. Może jak tã zakończysz to wymyślisz nową. Wierze, że zrobisz jak najlepiej, a potem znowu będziemy podziwiać Twoje zabawy piórem

 • kitu

  kitu · 17 marca · 197725881

  Witaj Krajanie.Ja Krakus(były) uważam,że,Paweł już się dosc nakochał,chyba nie ma kobiety  
  z otoczenia ktorej by nie miał,więc optuję za 1 szą wersją.Epilog,trochę dluższy i może kiedyś wymyślisz coś podobnego-uważam też że Robert z innego opowiadania też juz dostatecznie nabroił i więcej chyba kobiet do zdobycia nie ma?
  Ale opowiadanka sa super,a dziewcyzny w nich są gorące-i takie mają zostac!Powodzenia!

 • emeryt

  emeryt · 17 marca · 202091556

  @franek42, po LVI odcinku napisałem Tobie że poczułem pewien niesmak, lecz to było moje odczucie. Ze swojej strony uważam że nie warto trzymać wielu srok za ogony, zwłaszcza gdy zaczyna brakować chęci do tego. To tylko moje zdanie, lecz to twoja "zabawa piórem", lecz każda zabawa, może kiedyś się znudzić. Przesyłam pozdrowienia, życząc jak zwykle dużo, dużo zdrowia, chęci do "zabawy piórem" na pewno powrócą, może tylko wiosenne słoneczko ogrzeje twoje kości, a może wyjazd do wód na  Słowację będzie remedium na ucieczkę weny?

 • St.sz

  St.sz · 17 marca · 196230282

  Witaj Franku. Nie wiem co naprawdę napisać. Nie powiem Ci, żebyś ciągnął ,,do końca świata i jeden dzień dłużej", bo było by to przegięcie z mojej strony. Jednocześnie powiem, że w przypadku skończenia będzie trochę szkoda (jestem pewien, że tak myśli więcej Twoich czytelników). Ja zawsze nie mogę się doczekać kolejnych odcinków Twych sag. Ale może mają rację twierdzący, że ,,co za dużo to niezdrowo". Mimo wszystko życzę weny na jak najdłużej i serdecznie pozdrawiam.

 • Robert72

  Robert72 · 17 marca

  Witam . Franku to tobie ma Sprawiać Radość ,, zabawa piórem " , To wiele możliwości w tym opowiadaniu ale nikt przecie nie zabroni Tobie opisać dalszych losów np Marysi, czy kogoś innego kiedy będziesz tego chciał. Twoja wola To Twoja Zabawa a ja i inni czytelnicy będziemy się cieszyć , kiedy będzie trwała ,, zabawa piórem " oby do końca świata i dłużej. Ślę pozdrowienia dla Ciebie i twojej rodziny.

 • bosman

  bosman · 17 marca · 202652617

  franek42 od czasu do czasu mógł byś wrzucić jakiś odcinek a jak  najdzie  cię wena i pomysł to może 2część tak jak z opowiadaniem victoria i olivia ale to już będzie zależeć od twojego humoru i chęci do dalszej kontynuacji tego fajnego opowiadania

 • Gaba

  Gaba · 17 marca

  No i co mam Ci napisać? Moją opinię znasz już od jakiegoś czasu... Dwa odcinki max, kończące tę opowieść. Ułóż fajnie końcówkę, rozparceluj ją jakoś na postacie i już.
  Z tym grafomaństwem, infantylizmem już nie przesadzaj! Piszesz inaczej, Twój język, stylistyka przenoszą do czasów o których niewiele osób pamięta i o nich wie, bo nie miało z nimi nic wspólnego! Więc bez przesady! A że lepiej czujesz się w romantycznym, miłości to już inna sprawa. Zresztą sam to kiedyś przyznałeś! Pozdrawiam Cię, jak zwykle!

 • Lucjus92

  Lucjus92 · 17 marca

  Cóż drogi Franek42 mam Ci napisać. Moim zdaniem szczerze wydaje mi się, że tak jak napisałeś sam nie ma sensu ciągnąć czegoś w nieskończoność epilog może nawet w dwóch częściach żeby wszystko w miarę sensownie zakończyć byłby najlepszy taka jest moja opinia mam nadzieję, że chociaż trochę pomocna Pozdrawiam

 • pawel1964

  pawel1964 · 17 marca · 193948619

  Może czas zmienic temat... cofnoć sie o 100-200 lat..   sprośne zabawy szlacheckie ...