In the darkness 02 cz.1

Przeszłość
Gabriela zamknęła właśnie ostatnią księgę ze swojego ogromnego stosu, gdy usłyszała trzaśnięcie drzwiami. To tylko przeciąg - pomyślała i wróciła do analizowania swojej lektury.
Ostatnio starała się znaleźć informacje na temat swoich wizji. Czarne istoty odwiedzały ją we śnie prawie każdej nocy. Nie mogła spokojnie położyć się spać, żeby nie poczuć jak lodowe macki oplatają jej kończyny. Nieraz potrafiła trwać w letargu aż trzy dni, a niekiedy zaledwie pięć minut. Ludzie coraz bardziej jej się bali. Wierzyli tylko w jedną wyrocznię, choć od jakiegoś czasu żadna z wróżb tamtej nie sprawdzała się. Gabrielę zaczęto w panice wyzywać od łgarzy, a kłamstwo to poważna sprawa, szczególnie w takiej kwestii. Mogła przypłacić życiem za głoszenie swoich wizji, jednak nic jej nie potrafiło powstrzymać przed ostrzeżeniem ludzi. Czarne istoty zbliżały się.
Zobaczyła za oknem błyskawicę przecinającą sklepienie niebieskie, a po niej nastąpił ogłuszający grzmot. Zeus się gniewa - pomyślała. Zaraz potem z nieba zaczęły spływać pierwsze obfite krople deszczu.
Z ponownych rozmyślań obudziło ją walenie do drzwi.
- Proszę mi otworzyć! Niniejszym za Twe łgarstwa i obrazę bogów zostajesz pojmana i skazana na śmierć. Egzekucja odbędzie się przed oczami całej wioski.
A więc to już czas. Kiedyś przewidziała to zdarzenie, więc była przygotowana na taki zwrot akcji. Złapała za najpotrzebniejsze rzeczy i już miała wyskakiwać przez okno, kiedy zauważyła niedokończoną przez nią księgę pozostawioną na drewnianym stole. Złapała za opasły tom i z gracją, pomijając pewne kwestie błota na ziemi wyskoczyła przez okno. Gnała przed siebie, a biała toga zdążyła się okropnie pobrudzić. Widziała za sobą wrogie pochodnie. Mimo pogody wypatrzyła wejście do jakiejś groty, może dzięki swoim umiejętnościom. Wpadła tam z rozpędem i ciężko oddychając oparła się o ścianę. Ludzie pobiegli dalej, a ona zaczęła rozglądać się po o wiele większej przestrzeni. Wielkie miasto, które udało jej się zobaczyć zapierało dech w piersiach.

_________________________________________________
Krótkie jest, ale to tylko prolog. Skoro jutro mam wolne od szkoły to dodam pierwszą część :D

iza0199

opublikowała opowiadanie w kategorii przygoda, użyła 410 słów i 2332 znaków.

3 komentarze

 
  • Gabi14

    Napisze coś dla ciebie :33 żebyś szybciej do szkoły wróciła :D

  • iza0199

    Obiecałam Ci to, ale niestety znajdujesz się tylko w prologu :*

  • Gabi14

    Jesteś ***** ****** -,-" ale dzięki za wprowadzenie mnie do opowiadania ^^