W starożytnym Egipcie, w roku 2581 p.n.e. swoje władanie zakończył Cheops. Jego zmumifikowane ciało pochowano w wielkiej piramidzie. Na jego miejsce został wybrany „wielki” (raptem metr dwadzieścia) i nieoceniony (czy aby na pewno?), Regres. Faraon Wszechczasów (litości!). Nefertkau, żona Cheopsa, po jego śmierci postanowiła związać się z „Wielkim” Regresem (wyrazy współczucia).
Pełnił on funkcję najwyższego kapłana, sędziego, wodza naczelnego i budowniczego świątyń. Między innymi piramidy, grobowca Cheopsa. Stał na straży harmonii i porządku. Chociaż tak naprawdę, burzył ową harmonię i porządek.
Faraon Regres, tak jak i jego wielcy poprzednicy, posiadał dwa imiona wpisane w kartusz: imię noszone od urodzenia i imię koronacyjne. Jako koronacyjne, nadane mu zostało Regres. Imiona te tworzyły królewską tytulaturę, Królewski Protokół.
Faraon Regres, corocznie uczestniczył w Święcie Opet, procesji barek bogów z Karnaku do Luksoru, podczas którego dokonywało się odnowienie jego władzy. Poddani wiwatowali na jego cześć.
Faraon Regres, różnił się jednak od poprzed(nick)ów. Z każdym miesiącem, tygodniem, dniem, a nawet godziną swojego władania, cofał rozwój cywilizacji Egiptu, zamiast ją rozwijać. Poddani zaczęli się buntować, a jego żona nie wytrzymując stresu, napięcia (najzwyczajniej swojego wkurwienia na małżonka), postanowiła odejść (rzuciła się do Nilu, gdzie pożarły ją aligatory). W 2572 r. p.n.e. naszego (ułomnego w gruncie rzeczy) Regresa, zastąpił Chaefre... Chefren...
Regres za swoje cofanie cywilizacji (nie tylko cywilizacji) został stracony. Chefren natomiast uczynił coś odwrotnego do Regresa (regresu). Progres...
Dodaj komentarz