Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Recepta na szczęście.

Jesteś na tym świecie, niestety. Kiedy byłeś mały pokazywano ci słonko i małego kotka. Mówiono ci, że trzeba być grzecznym i dobrym. Nie wolno kłamać. Wówczas jeszcze nie wiedziałeś, że to wszystko kłamstwo. Nie powiedziano ci najważniejszego, że umrzesz. Powiem ci co powinieneś robić. Dbać TYLKO o siebie. Kłam jeżeli ci to przyniesie sukces. Wykorzystywaj innych dla swoich celów. Może słyszałeś słowo miłość. Kolejne kłamstwo. Nigdy nie kochaj nikogo, to przyniesie tylko problemy. Nigdy nie pomagaj nikomu, chyba, że ma ci to przynieść korzyść. Skoro ty tak robisz wiedz, że inni tak robią. Otaczają cię sami wrogowie. Pamiętaj o tym cały czas. Zostają tylko silni, nigdy nie bądź słaby. Dobieraj sobie właściwych wrogów. Jeżeli jednak masz chwilę załamania i płaczesz, pamiętaj by nikt tego nie wiedział. Na szczęście nadejdzie kiedyś koniec i umrzesz. Przestaniesz istnieć. Chyba nie sądzisz, że jest jakiś bóg. Musiałby być potworem żeby stworzyć życie. Ale... jesteś na tym świecie, cudownie, że istniejesz. Pokazano ci kotka i słonko, coś pięknego, prawda? Mówiono ci, że trzeba być grzecznym i dobrym. Nie wolno kłamać. Przez cały czas ktoś ci szepcze, że to wszystko jest kłamstwem. Nie powiedziano ci najważniejszego, że możesz żyć wiecznie. Powiem ci co możesz robić. Dbaj głównie o innych. Nigdy nie kłam. Pomagaj wszystkim potrzebującym i nigdy nie szukaj korzyści dla siebie. Jest słowo miłość. Jedyna prawda. Widzisz ją wszędzie, wszystko w tobie wie, że to jedyny sens i dzięki niej wszystko istnieje. Kochaj wszystkich, zawsze. Wybaczaj, bo nie ma większego dobra niż wybaczenie. Nie myśl o tym czy jesteś silny czy słaby. Pomagaj, kochaj, uśmiechaj się, przytulaj jeżeli tego ktoś pragnie. Otaczaj się podobnymi sobie. Jeżeli masz chwilę zwątpienia, płacz. Zawsze znajdzie się ktoś kto osuszy twoje łzy, przytuli cię do serca. Ktoregoś dnia umrzesz. Ty wiesz, że to tylko ciało. Wiesz, że tam jest Bóg. To On jest tą osobą, która stworzyła ten cudowny świat. A od teraz jesteś wiecznością jak On. Tylko jeden krok i jesteś jak On. A może zawsze byłeś jak On. Teraz już to wiesz.

AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii miłość i dramaty, użył 401 słów i 2241 znaków, zaktualizował 10 sty o 0:33.

3 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • MEM

  "Jesteś na tym świecie, niestety.(...)"  

  "jesteś na tym świecie, cudownie, że istniejesz. (...)"

  A prawda, jak zwykle, leży pośrodku. :)

 • AlexAthame

  @MEM Dziękuję

 • MEM

  @AlexAthame "Dziękuję"

  Nie ma za co. :)

 • AnonimS

  Ważne żeby nie wstydzić się swoich poglądów. Nawet jeśli ludzie się z nimi nie zgadzają. Niestety część ludzi unika prezentacji swoich poglądów, po to żeby mieć święty spokój.

 • MEM

  @AnonimS "Ważne żeby nie wstydzić się swoich poglądów. Nawet jeśli ludzie się z nimi nie zgadzają."

  I ważne, żeby mieć je takie (niewymuszone, tylko autentycznie takie wyznawać), żeby też kiedyś się nie musieć za nie wstydzić.

  "Niestety część ludzi unika prezentacji swoich poglądów, po to żeby mieć święty spokój."

  Bo jak ponoć mawia chińskie przysłowie: święty spokój nie ma ceny. ;) Ludzie przecież nie robią tego jedynie z powodu tego, że chcą ukryć przed innymi swoje poglądy z jakichś obaw o reakcję. Po prostu często nie mają ochoty się nimi dzielić albo wdawać się w dyskusje. Wolą sobie spożytkować czas w inny sposób. I kto wie, może to oni mają rację... W końcu życie jest krótkie i tyle rzeczy można robić zamiast tego.

 • AlexAthame

  @AnonimS Dziękuję.

 • merlin

  Życiowe creda Alexa. Jeszcze nie wie na które się zdecydować. ;)

 • AlexAthame

  @merlin Chyba żartujesz. Ja nigdy nie miałem wątpliwości od czasu jak zacząłem myśleć, a to stało się w połowie trzeciej dekady mojego życia :smile:

 • merlin

  @AlexAthame Dlaczego tak późno? :)

 • Black Crowe

  @merlin wiesz, lepiej późno niż później....

 • merlin

  @Black Crowe Fakt! :smile: