Zaskakujące Lądowanie rozdział 56

Zaskakujące Lądowanie rozdział 5656  
Samuel  

   Zaprowadzam Mię pod drzwi podziemnego biura. Karin obiecała o nią zadbać. Jeżeli słoneczko myślało, że blefuję z wczesnym zamknięciem lokalu, to się przeliczyło.
No a jak bym go zamknął! Przynajmniej mógłbym w końcu z niej wyciągnąć, co ją gryzie. 
Na szczęście mam już małą wprawę i umiem rozpoznać, kiedy zaczyna wpadać w panikę, chociaż barwa jej twarzy wskazywała na coś więcej niż dreszcze i pot. Niosąc ją na taras, który głównie służy do składowania piwa beczkowanego i butelkowanego, przygotowywałem się psychicznie na coś o wiele gorszego.
  Wchodzę za ladę, omijam mojego przyjaciela, by zorientować się w zamówieniach i potrzebuje jedynie milisekundy na ogarnięcie karteczek.  
Mieszam jeden koktajl za drugim, nalewam kieliszek po kieliszku oraz odstawiam na tacę kufel za kuflem. Robię to mechanicznie, ale tak naprawdę myślami jestem przy moim skarbie. Nie wiem, ile upłynęło czasu, ale biorąc kolejny zapisek do rąk, nic z niego nie rozumiem. Czuję klepnięcie w ramię…  
– Co jest? – warczę, nie odrywając oczu od świstka.  
– Ehmmm Sam? To nie jest zamówienie, tylko dzisiejszy utarg – oznajmia Kai.  
WTF…  
Jak poparzony puszczam papier. NO WAY! Podnoszę wzrok na lokal. Dziewczyny zajmują się krzesłami, chłopcy stołami. Odwracam głowę do Kaia, a później jeszcze raz wracam spojrzeniem na końcową sumę kasy. 11.986 Euro.  
– Mega, co nie? – pyta przyjaciel, na co marszczę brwi.  
– Już zamykamy? – dopytuję, będąc jeszcze w transie.  
– Koniec zmiany. Feierabend. End of working day. Mega kasa! – odpiera przyjaciel z dumą. Kiedy ten czas minął? Jak się czuje Rysiu? Oblewa mnie fala gorącego potu.  
– Mia... – szepczę. Muszę jak najszybciej do niej pójść i zobaczyć jak się czuje. Startuję z miejsca, już chcę ominąć Kaia, ale on łapie mnie za barki.  
– Hej, Sam! Tsunami śpi. Tom jest przy niej. Luzik. Teraz siadaj na dupę i napij się zimnego piwa – mówi spokojnym głosem, podwyższając mi tym ciśnienie.  
Mam usiąść i napić się browca, kiedy Mia cierpi piętro niżej? Ma on mózg?!
– Muszę do niej... – Chcę się wyrwać, lecz ziomek mi nie pozwala i przerywa.  
– Sam! Rozumiem cię nawet lepiej niż ktokolwiek inny, ale usiądź na sekundę. Wiesz w jakim byłeś transie? Musiałbym ci dać puchar. Ukradłeś mi całą robotę i nie pomyliłeś ani jednego zamówienia. Mnie się to przytrafiło dzisiejszego wieczoru z pięć razy. Gratulacje stary. Po piętnastu minutach od twojego przyjścia zostałem bez roboty, byłeś jak maszyna ziom! – klepie mnie po plecach. – W tym czasie byłem trzykrotnie u Mii, pomogłem w kuchni, a ty nawet nie zauważyłeś mojej nieobecności? Dobry z ciebie gościu – informuje, kierując mnie w stronę tronu mojej damy, na którym zajmuję miejsce.  
– Że co? – Zaskoczony dopytuję kumpla, który ciężko wzdycha, odwraca lekko twarz w lewą stronę i woła na pół pomieszczenia.  
– Noel! Piwo dla szefa i krzesło dla mnie! W podskokach! – Odwraca się znów w moją stronę, patrząc mi głęboko w oczy. – Zasłużyłeś na nie, bro. – Klepie mnie po barku.
Protest nie ma sensu. Poddaję się. Choć chęć bycia przy mojej miłości jest wielka, tak w tym momencie nie mam żadnych szans.  
Noel podaje mi otwarty browar i daje nogę. Jesteśmy sami. Upijam łyk zimnego chmielu.  
– Zadowolony? – Prowokująco patrzę barmanowi w gałki oczne.  
– Jo – ćwierka kumpel. Automatycznie przekręcam oczami. Mia musiała wszystkich zakazić tym swoim „Jo”.  
– To przestań się patrzeć, jak na Gucia – warczę. Facet puszcza moje barki, prostuje się i przysuwa sobie drewniane siedzenie przyniesione przez kelnera. Siadając kuprem na krześle, splata dłonie na klatce piersiowej, przyglądając mi się łagodnym spojrzeniem. Od czasu, kiedy go znam, takie miękkie spojrzenie ma przeznaczone dla dwóch kobiet, które darzy uczuciami. Sorayi i Sabriny, dlatego przeczuwam, co nadejdzie.
– To nie pierwszy raz, kiedy nasze małe Tsunami było w takim stanie. Mam rację? – To nie było pytanie, lecz stwierdzenie faktu, na które nie daję odpowiedzi, tylko upijam łyk piwa, nie spuszczając przemądrzalca z oka.  
– Też tak myślałem – stwierdza, a ja dalej siedzę cicho. Nie powinno go to obchodzić, z czym walczy dziewczyna. Ta sprawa jest między mną i Mią. Odstawiam butelkę na znajdujący się za plecami regał ze szkłem.  
– Mam inny problem – zaczynam. – Mii brat za tydzień wyprawia osiemnaste urodziny i jesteśmy zaproszeni na imprezę. Potrzebuję wolny weekend. – Zmieniam temat, mając nadzieję wzbudzenia w nim zainteresowania, lecz Kai unosi prawą brew. Nie znoszę, kiedy to robi!  
– Widzę, że nie chcesz puścić pary z pyska na temat tego, co się dzisiaj wydarzyło, ale jak tak bardzo chcesz zmiany tematu… Proszę bardzo. Niby, w czym problem, abyś nie mógł pojechać na urodziny? – pyta od niechcenia.  
A już myślałem, że dostanie zajęczych uszu. Pech dla mnie. Podnoszę rękę, masując palcami czoło, jestem winien mu jakąś odpowiedź, której sam nie znam. Mało tego potrzebuję porady, bo nie mogę puścić Mii samej do jej brata. To jest pewne, jak Amen w pacierzu.  
– Słuchaj Kai, sam nie wiem, co było grane z Mią, Ok? Nie zdążyłem się jej zapytać, ponieważ potrzebowałeś pomocy. Moim cholernym problemem jest, że nie będę mógł towarzyszyć Mii na... – robię rękoma w powietrzu cudzysłów i ciągnę dalej – partyyy, jak to Jul oznajmił przez telefon. Są trzy opcje i mam nadzieję, że do trzeciej nie dojdzie – zwierzam się przyjacielowi.  
– Jul? Co to za imię? – śmieje się, podnosząc mi tym jeszcze bardziej ciśnienie.  
– Julian, dupku! Mia dała mu taki skrót – warczę.
– Ok? I co dalej? – Mój rozmówca chce stłumić rozbawienie, lecz ciężko mu to wychodzi. Osobiście nie widzę w tym skrócie niczego zabawnego.  
– Przestań się śmiać i słuchaj! Nie wyrabiasz za barem i albo przeszkolimy Noela w mieszaniu drinków, albo będę musiał kogoś zatrudnić, a to są koszty, dobrze o tym wiesz. Trzecia opcja jest, że ja zostaję tu, a Mia pojedzie sama, ale ja nie chcę, a przede wszystkim nie mogę zostawić jej samej – informuję kumpla. Zapada cisza. Niepokoi mnie jego czujne spojrzenie. Po krótkiej chwili Kai pochyla się do przodu.  
– Nie chcesz jej samej puścić, bo się boisz o konkurencję czy, tego, że wpadnie w kolejną panikę? – pyta śmiertelnie poważnym tonem. Na szybciora szukam jakieś głupiej wymówki, ale i tak obaj wiemy, że nie potrafimy siebie oszukać. Nie mogę ujawnić, jakie ma kobieta problemy. Ona mi ufa.
– To nie jest proste, już ci to wczoraj mówiłem. Dlatego pomóż mi wybrać jedną z dwóch opcji. Tsunami na mnie liczy. Rozumiesz? – pytam go z nadzieją. Chwytam za stojącą za mną butelkę i upijam kolejne łyki piwa.  
– Stary, najpierw porozmawiaj z Mią. Ja wiem, co wywaliło ją z systemu i dostała resetu. A jutro po zebraniu podzielę się swoim pomysłem. Zanotowane? – informuje. Kai wie...? Mój żołądek robi salto. Zeskakuję z krzesła, a trzymana w ręku butelka wypada mi z rąk.  
– Co wiesz?! – Podnoszę głos. Robi mi się niedobrze, że on wie więcej niż ja. Czuję się zdradzony przez moją pańcię, a ten cwel ma czelność w milczeniu się na mnie ślepić!  
– Kai, wypluj to z siebie do cholery! Co ci powiedziała? – Robię krok w jego stronę.  
– Uspokój się, bro. Musisz sam z nią porozmawiać. Więcej ze mnie nie wyciągniesz – stwierdza. Jak kocham moje Audi, zaraz sklepię Kaiowi blachę! Zaciskam pięść, złość ogarnia moje ciało, krew w żyłach zaczyna się gotować. Nie obchodzi mnie, że jest moim przyjacielem. Robię jeszcze jeden krok w jego stronę. Kai przeczuwa, co zaraz nadejdzie, ponieważ podnosi się z mebla, patrząc mi wyzywająco w gały.  
– Pięść ci nie pomoże w rozwiązaniu stanu Mii, dobrze o tym wiesz. – odpiera. Schyla się po butelkę rozlanego na podłodze browaru. Ma rację, wypolerowanie maski nie pomoże mi w tej sytuacji. Rozluźniam napiętą pięść, opieram się obydwoma dłońmi o ladę, głowa opada w dół i zrezygnowany nabieram powietrza. Oblewa mnie poczucie winy, że może ja jestem powodem jej dziwnego zachowania po naszym pierwszym współżyciu. Byłem brutalny? Zawiodłem ją? Oczekiwała ode mnie czegoś lepszego? Jestem w łóżku aż takim zerem? Może nie poświęcam Mii tyle czasu, ile potrzebuje?
Męska dłoń klepie mnie w plecy. 
– Nie myśl tyle, bo śmierdzi sianem. Idź po nią i jedźcie do domu. Widzimy się o piętnastej. Zamknę bar – mówi barman.  
– Dzięx bro. – Prostuję się, a w drodze do biura mówię jeszcze szybkie narson, po czym otwieram jaskinię i schodzę w dół.  
  Tom siedzi na obrotowym krześle obok śpiącej Mii przykrytej kocem. Dziewczyna nabrała normalnego koloru, ale rozmazany tusz na twarzy świadczy, że płakała. Serce mi mięknie, widząc ją w takim stanie.  
Kucharz podnosi na mnie wzrok przepełniony pierw współczuciem, a zaraz potem wyrzutami za jej stan, lecz siedzi cicho. Następnie opuszcza spojrzenie na Tsunami, głaszcze jej dłoń, wstaje i całuje w czubek głowy. 
– Dobranoc, Mia. – szepcze. Powinienem poczuć ukłucie zazdrości na czuły gest mistrza noża, ale nic, kompletnie nic się nie dzieje. Tom prostuje się, robi parę kroków i dwa razy klepie mnie po barku.  
– Do jutra Sam… Uważaj na nią. Coś ją dręczy i tłumi to w sobie. Pierwszy raz widziałem ją w takim stanie i nie wskazuje on niczego dobrego. – oznajmia.  
Jakbym sam o tym nie wiedział, Dziękuję za info. Wiem, że coś ją męczy, gdyby jeszcze otworzyła buzię i wykrztusiła, co leży jej na duszy, może udałoby mi się zapobiec tej panice. Ale nie! Moja dama musi wszystko w sobie trzymać, a później jest jak tykająca bomba. Czekasz, kiedy wybuchnie!  
– Twoje milczenie wskazuje, że to nie pierwszy raz. – Czy kuzyni zawsze muszą trafić w sedno sprawy?  
– Dziękuję wam, że się o nią martwicie, ale sam nie mam pojęcia, co to było. – Staram się ominąć temat. Tom podnosi brwi do góry. No nie! On też?!  
– Jak uważasz, ale powiem ci jedno. Ona jest dla nas jak słońce i burza w jednym. Dbaj o nią. Jeśli ją skrzywdzisz, nie masz do czynienia tylko ze mną, ale całą załogą. Dotarło? – grozi. Kto tu mówi o skrzywdzeniu Mii? Mój kumpel bierze rękę z mojego barku i klepie płaską dłonią dwa razy w ryło.  
– Super. Do zebrania, Brutus – żegna się i opuszcza pomieszczenie.
Podchodzę do kobiety, klękam przy niej. Opuszkami kciuka głaszczę jej śliczną twarz. 
– Tak bardzo cię kocham, a ty mi o niczym nie mówisz… Czemu?

AHopeS

opublikowała opowiadanie w kategorii miłość i erotyczne, użyła 1859 słów i 10825 znaków, zaktualizowała 11 lis 2020.

4 komentarze

 
 • Virginia

  Bardzo wciągające opowiadanie. Dużo śmiechu i emocji. łatwo wczuć się w bohaterów.
  Dialogi są odjazdowe. :bravo:

 • AHopeS

  @Virginia Dziękuję bardzo.

 • Shogun

  Wiele się dzieje, oj wiele.

 • AHopeS

  @Shogun Dziękuję bardzo. :)

 • Basiaa

  :bravo:  :yahoo: Super, dobrze że mi polecono Twoje opowiadania, nakręcam się, są świetne. Klasyka gatunku.

 • AHopeS

  @Basiaa Dziękuję. :)

 • Margerita

  łapka  w górę  :lol2: Sam pomylił utarg z zamówieniem cały on słoneczko jak romantycznie

 • AHopeS

  @Margerita Dziękuję.