Marek agentem nieruchomości rozdział 12

Po godzinnej podróży w końcu dojechał w Bieszczady, z czego bardzo się cieszy, bo kocha to miejsce. Pięć minut później zatrzymał auto przed bramą.  Następnie wysiadł, aby ją otworzyć, ale nie wiedział, że jest obserwowany przez kierowcę, który omal ich nie zabił.  
     Gdy brama była już otwarta to wrócił do wozu i przez nią przejechał. Po chwili zaparkował auto na podjeździe przed drzwiami wejściowymi.  
     Magda, jako pierwsza wysiadła z wozu z wrażenie otworzyła aż usta. Schodami ruszyła w stronę drzwi, kiedy do nich dotarła to mosiężną kołatką z głową lwa zastukała, ale nikt jej nie otworzył.
     - Z tego, co wiem to ciotka miała lokaja, ale po jej śmierci został zwolniony.  
     Kobieta, aż podskoczyła, gdy usłyszała Marka głos za plecami. Mężczyzna się do niej uśmiechnął, po czym włożył klucz do zamka i go przekręcił. Następnie nacisnął klamkę i te się otworzyły na oścież.  
     - Panie przodem.
     - Dziękuję.
     Po czym weszła do środka ręką zapaliła światło, które rozświetliło cały korytarz.
     - To wszystko należało do twojej ciotki?
     - Tak, a teraz jest moje.
     - WOW!  
     - Jak ci się tu podoba?
     - Jest przepięknie.  
     - To się cieszę, że ci się tu podoba.  
     - Bardzo.
     Magda podniosła głowę do góry i ujrzała wielki żyrandol, który w świetlnym blasku mieni się tysiącem diamentów.  Patrzyła na to, jak urzeczona Marek objął ją ramieniem i zaprowadził do pokoju.  
     Następnego dnia wstała z samego rana sypialnia była urządzona z wielkim przepychem w oknie wisiała biała firanka. Obok wisiał portret Elwiry Bordo zmarłej ciotki Marka.
     Magda podeszła do komody, która znajdowała się pod obrazem otworzyła pierwszą z góry szufladę, w której się znajdowała bielizna.

Margerita

opublikowała opowiadanie w kategorii obyczajowe i erotyczne, użyła 334 słów i 1764 znaków, zaktualizowała 4 mar 2020.

6 komentarzy

 
 • vanseba93

  Trochę trzeba popracować nad tym opowiadaniem ale da się zrobić  ;)

 • PROCEDER

  Cienkie jak sik pajaka.  Wypierdalaj

 • vanseba93

  @PROCEDER trochę kultury

 • pieszczoch45

  Fajne Madziu

 • Margerita

  @pieszczoch45 dzięki

 • enklawa25

  :bravo:

 • Margerita

  @enklawa25  :przytul:

 • agnes1709

  Mar, powinnaś przemyśleć pisanie książek kulinarnych, tudzież instrukcje obsługi urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Są jeszcze instrukcje np. skręcania mebli Z Ikea czy innej Agaty, lub poradnik małego majsterkowicza, bo TYLE SZCZEGÓŁÓW to tylko w powyższych. Np. "ręka zapaliła światło", lub "włożył klucz do zamka i go przekręcił". No raczej klucze po to służą, a nogami światło zapalają tylko gimnastyczki, jak się nudzą. Przez takie wicie bezsensownych wątków opowiadanie nie ma treści, wyjaśnia tylko korzystanie z rzeczy codziennego użytku. Choć może jakiemuś tumanowi się to przyda. Jeśli mam być szczera - jest coraz gorzej, o stylistyce nie wspomnę. Hope ma rację - piszę to bez celu, bo już radziłam Ci w temacie tych szczegółów, a Pani ma na to wy***.

 • Margerita

  @agnes1709 bardzo zabawne

 • agnes1709

  @Margerita To nie miało być zabawne.

 • Gaba

  @agnes1709 Aga, wcinasz się jak "struny" między to i owo... Mi brakuje opisu (dokładnego!) ścieżki po której szli do domu, z oznaczeniem gradacji żwirku...
  O jakim stylu tu mówicie? Tu nie ma żadnego stylu! Te całe dwanaście części można skumulować śmiało do dwóch, porządnie napisanych, opowiadanek. Poziom tego dzieła jest... Stety, ale nędzny. Tylko, że Autorka nie chce tego przyjąć do wiadomości! A z tym wiąże się też brak jakiejkolwiek pracy nad sobą. Za to ego___ hmmmmmmm!  
  No, dość tego dobrego i tak złamałem swoją niechęć do komentowania i zalogowałem się, co przyszło mi z dużą niechęcią! Pozdrawiam

 • Gaba

  @Margerita wielkie ego i poczucie humoru! Gratuluję

 • agnes1709

  @Gaba W końcu napisałam, pękłam.

 • AHopeS

  Następnie wysiadł ją otworzyć, - Następnie wysiadł, ABY ją otworzyć,  
     Gdy brama była, już otwarta to wrócił do wozu i przez nią przejechał. - bez przecinka przed "już"
  "     Magda, jako pierwsza wysiadła z wozu z wrażenie otworzyła aż usta. " Magda  jako pierwsza wysiadła i z wrażenia otworzyła usta."
  po co ja ci pisze i tak zawsze w nosie miałaś dobre wskazówki.

 • Margerita

  @AHopeS dziękuję za komentarz