Zaskakujące Lądowanie rozdział 110

Zaskakujące Lądowanie rozdział 110… 3 …

110  
Samuel  

Słysząc krzyk Kaia biegnę, ile sił do biura. Drzwi do podziemia są otwarte, barman w szoku klęczy przed Mią, która blada jak ściana i sztywna niczym deska, stoi przerażona z wbitym wzrokiem w kolegę. Parę kartek papieru leży rozrzuconych na schodkach. Coś musiało między nimi zajść i nie wskazuje to niczego dobrego. Ostrożnie podchodzę do dziewczyny.  
– Mimi, popatrz na mnie – rozkazuję, lecz zamiast oczekiwanej reakcji, sparaliżowana kobieta drga na te słowa. Jej głowa lekko przechyla się w prawo, a za chwilę delikatnie chwyta policzek opuszkami palców. Spojrzenie oraz pozycja Mii, zamraża mi krew w żyłach. Dziewczyna jest napięta niczym cięciwa łuku, zaczyna coś mamrotać i zaciskać dłonie w pięść „… tato” syczy. To słowo wystarczy, bym wiedział, gdzie się znajduje. Jednym krok jestem przy niej, biorę jej twarz w dłonie, aby przerwać trans wspomnień z dzieciństwa, który musiał wywołać wytatuowany kolos.  
– Jego tu nie ma – zapewniam ją, ale jej szare oczy pozostają zaćmione wydarzeniami sprzed lat, widzę w nich pustkę, jakby były martwe.
– Co do… – szepcze barman.  
– Zgarnęli go. Jesteście bezpieczni. – Próbuję ponownie. Zero reakcji. Przyciskam ją do siebie, głaszczę po plecach z nadzieją na uwolnienie jej z tego osłupienia.  
– Wszystko skończone. Już nie zrobi wam więcej krzywdy. To tylko wspomnienia. Nic ci nie grozi. Jestem przy tobie. – Słowa, jak wodospad wydobywają się z moich ust. Mia dygocze, jej ciało przypomina budyń, zaczyna wyślizgiwać mi się z uścisku, który automatycznie wzmacniam, bez powodzenia.  
– Trzymam ją – mówi Kai ni stąd ni zowąd. Chociaż życzyłbym sobie, aby tego nie słyszał, tak jestem wdzięczny za jego obecność. Puszczam dziewczynę, by sprawdzić czy nie zemdlała. Oblewa mnie ulga na widok przytomnej, ale zdezorientowanej kobiety. Kai pomaga mi posadzić Rysia na jednym ze stopni schodów.  
– Boże… – szepcze dziewczyna bez tchu, zakrywając sobie twarz dłońmi. Drży na całym ciele, jej kark pokrywa gęsia skórka. Wspomnienie to musiało być bardzo realistyczne, skoro jej organizm reaguje w taki sposób. Siadam za nią, obejmuję Tsunami oburącz, dając jej tym wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa. Zatapiam twarz między obojczykiem a karkiem, zamykam oczy, aby ochłonąć.  
– Jestem tu – zapewniam, kołysząc ją na prawo i lewo. – Głęboki wdech i wydech.  
– Przyniosę wody – informuje cicho barman. Podnoszę głowę, by na niego spojrzeć i dopiero teraz dostrzegam odbitą gałąź na jego licu. Robię duże oczy. Normalnie Mia jest opanowana, a bez powodów nie strzeliłaby mu liścia. Kai kiwa potwierdzająco głową, lecz wskazuje placem, bym siedział cicho. Prawie niewidocznie przytakuję. Misiek znika z biura, a ja przybieram poprzednią pozycję. Niepotrzebne są mi wyjaśnienia, dlaczego spoliczkowała kumpla, ale jestem przekonany, że działała w samoobronie.  
– Robisz to bardzo dobrze, kochanie – mamroczę do jej ucha – zaraz przejdzie. – Składam pocałunek na skórze karku, dając jej potrzebny czas na ogarniecie chaosu w głowie. Jeżeli będzie chciała, sama zacznie mówić, by oczyścić duszę. Ciche kroki oraz szelest odrywają mnie z biegnących myśli. Spoglądam w stronę dochodzącego odgłosu. Mój przyjaciel dociska do policzka owinięty w ręcznik worek z lodem i siada obok nas.  
– Tsunami, przyniosłem ci wodę. Napij się. – Podaje jej szklankę z płynem. W końcu wchodzi w kobietę odrobinę życia, prostuje się, wyciąga dłoń po szkło i w momencie, kiedy podnosi na niego wzrok, wydaje z siebie dziwny jęk. Zamiast uchwycić napój, odrywa jego dłoń od twarzy, wciągając głośnio powietrze.  
– Kai, tak bardzo cię przepraszam… – zaczyna.  
– Mia, wszystko easy. HEYAH pięknie siadła – mówi Misiek z szerokim uśmiechem. Opanowuję parsknięcie śmiechem na porównanie odbitych palców do sieci komórkowej z logo czerwonej ręki, ale również ogarnia mnie radość, żekumpel nie jest na nią zły i próbuje rozpędzić czarne chmury, aby rozluźnić atmosferę. Mia zaczyna kręcić głową.  
– Nie chciałam dać ci z liścia. Przestraszyłeś mnie… Wybacz mi, Toffik – mówi kobieta, biorąc do rąk wodę. – Dziękuję – dodaje speszona.  
– Hej. To moja wina. Jakbym wiedział, że stoisz za drzwiami, to nie krzyczałbym od progu. Fakt, nie liczyłem się z twoją reakcją i muszę przyznać, że masz power. Ryj do tej pory szczypie. Nic się nie stało, Mimi – odpiera Misiek.  
– Patrzyłeś na mnie jak mój ojciec, kiedy… – Przyznaje się, opowiadając ze szczegółami, gdzie przez parę minut była wspomnieniami. Nie sądziłem, że ten wieczór przed śmiercią jej ojca był tak dla Diany i Mii bolesny, z licznymi siniakami, podbitym okiem oraz pękniętymi wargami.  
Kai bierze Rysia w objęcia, przepraszając oraz zapewniając, że więcej tego nie zrobi.  
   Gdy Tsunami jest już na tyle stabilna, idziemy do głównego lokalu.  
– Piękny neon – odzywa się Stefan, kiedy zajmujemy miejsca przy stole „wyroku”.  
– Cudny nieprawdaż? – Odpiera  barmanz uśmiechem pełen dumy, wywołując śmiech między pracownikami. Jedynie Sabrina dopytuje powódu.  
– Zachowałem się wobec Mii niestosownie. Zasłużyłem na to. – Daje Bri całusa w czoło, biorąc nasze słońce w obronę. Jestem mu niezmiernie wdzięczny, ale też niczego innego od niego nie oczekuję. W końcu jesteśmy przyjaciółmi od lat.  
Zanim ludność zacznie wypełniać bar, chcemy jeszcze usłyszeć przygotowane alternatywy mojej Lady. Obie propozycje są bardzo atrakcyjne, nie myślałem, że podjęcie wyboru może być tak trudne. Barman w końcu dzieli się swoimi super wiadomościami, rozwiązując tym problem wywołujący u Mii ból żołądka oraz nieprzespane noce. Po zakończonym krótkim posiedzeniu, przerwanym przez pierwszych klientów wszyscy wpadamy w wir pracy. Moja Dama ponownie znika w podziemiach, by skontaktować się z firmą, którą polecił Misiek.  
    Po niespełna trzech godzinach w pubie brakuje miejsc, obsługa biega z pełnymi talerzami jedzenia, drinkami, piwem. Nagle między nimi widzę moją dziewczynę. Nie mam pojęcia, skąd ta kobieta posiada tyle energii i pomimo całej księgowości, stresu związanego z kolejnym pomieszczeniem, na jej twarzy widnieje świetlisty uśmiech. Mia, wchodzi do nas za ladę. Z nowo zakupionej ekspresowej zmywarki wyciąga czyste szkło, układając je na regał, a za chwilę napełnia maszynę zużytymi szklankami. Mimi jest szybka niczym tornado, kręci się z jednej strony w drugą, robiąc czasem trzy rzeczy na raz. Z dobrymi intencjami zatrzymania tego speedu podchodzę do niej, chcę położyć dłoń na jej ramieniu, kiedy przyłapuję ukochaną na czymś, czego w życiu bym się po niej nie spodziewał.  
'To nie może być prawdą!’
– Od jak dawna dosypujesz?
    


Od Autora.
Taka sytuacja.
Czysta wariacja.
Co Mia zrobiła?
Jak myślicie, jaką zbrodnię uczynniła?

Ciekawy?
Daj like i napisz w komentarzu Twoją propozycję.
Pozdrawiam. AHopeS <3

AHopeS

opublikowała opowiadanie w kategorii miłość i erotyczne, użyła 1206 słów i 7185 znaków, zaktualizowała 18 lis 2020.

6 komentarzy

 
 • Margerita

  Biedna Mia

 • AHopeS

  @Margerita Dziękuję bardzo.
  Biedna Mia- powiedziałabym sprytna.

 • Shogun

  Wszystko się wyjaśniło :) A co dosypuje Mia? Ni mam pojęcia  :lol2:

 • AHopeS

  @Shogun Dziękuję.
  Może Shogun spróbuję odgadnąć? Zachęcam czytelnika. :)

 • Shogun

  @AHopeS Hmm, cuś niebezpiecznego?  :woot2:

 • AHopeS

  @Shogun Blisko

 • Basiaa

  Brak mi słów, może - ochy i achy,  - tego nie pisałam, Brawo autorka, zakręciłaś znów świetnie wątkiem. A co dosypuje? - bo ja wiem, to podpucha od autorki, nie wiem. :bravo:

 • AHopeS

  @Basiaa Dziękuję. :)

 • Mati102

  Myślę że dosypuje cukier do cukierniczek bo się skończył :):) Jak zawsze wciągająca część!!

 • AHopeS

  @Mati102 Dziękuję

 • nanoc

  Podniosłaś poprzeczkę w górę, fajny odcinek, A co Mia,  :question: znów nas pewnie zaskoczysz.  :bravo:

 • AHopeS

  @nanoc Dziękuję

 • Aladyn

  I znowu zagwozdka. Sytuacja z Kaiem się wyjaśniła, bez przykrych dla obojga konseksencji, a tu taki pasztet. Co i komu Mia dosypuje. Czy sobie, czy klientom? W obu przypadkach rzecz groźna i z niewiadomymi konsekwencjami.  
  AHopeS - rozpalasz czytelników, że ho, ho!

 • AHopeS

  @Aladyn Dziękuję