Zaskakujące Lądowanie rozdział 76

Zaskakujące Lądowanie rozdział 7676  
  Samuel  

  Widzę, jak Mia walczy ze sobą. Kiedy zamyka oczy, wiem, że muszę ją powstrzymać. W ostatnim momencie kładę palce na jej dłoń, w której trzyma widelczyk.  
– Nie rób tego – mówię łagodnie. Doskonale wiem, czemu chce to zrobić, ale nie mogę się na to patrzeć, a co gorsze, doprowadzić by doszło do jej cierpień. Tsunami otwiera oczy, odwraca wzrok w moją stronę, a jej spojrzenie mówi więcej niż „Dziękuję”. Odbieram dziewczynie sztuciec z uścisku.  
– Ale czemu nie dasz jej chociaż spróbować? – Wtrąca się mama, podnosząc mi tym ciśnienie. Moja Lady raz powiedziała, że nie chce, to i tak władowała jej na talerz kawał sernika, ignorując grzeczną odmowę.  
– Mia ma odrazę do słodyczy, obojętnie, w jakiej postaci. Nie będę tolerował tego, że ją zmuszacie do czegoś, czego nie chce – odpieram na tyle spokojnie, na ile potrafię. Co Rysiowi odbiło, by zadać sobie takie katusze? Zawsze chce wszystkim dogodzić, by wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni. Czas, aby ktoś zadbał o jej szczęście i nie musi nikomu niczego udowadniać lub pokazywać się z najlepszej strony. Ja tego nie wymagam, bo wiem, co mam i jestem z tym szczęśliwy. Mia bierze łyk wody, widzę, że jej ulżyło. Ten obraz doprowadza mnie do galopu serca. Tak, jestem cholernie szczęśliwy, że ją mam ze wszystkimi jej wadami, których nawet nie posiada.
– Kochana, nikt cię do niczego nie zmusza – upewnia ją mama, przepalając mi tym żyłki w głowie. Niech mi tu pierdołów nie pociska, wiem, jaka może być natrętna i tak długo żuć ucho aż wolisz się poddać niż wysłuchać dalszych tyrad.  
Uderzam dłonią w stół.  
– Mia raz odmówiła, ale i tak sernik wylądował na jej talerzu. Do was nie docierają słowa „Nie, dziękuję”. Zdajecie sobie sprawę, jak mogło to się przed chwilą skończyć z waszego natręctwa i głupoty? – Podnoszę głos, przesuwam krzesło do tyłu i wstaję, jestem zły na nich. To oni powinni pokazać się, jako idealni wyrozumiali rodzice, a nie moja dziewczyna, która cały czas stara się zagrać osobę, której w ogóle jej nie przypomina, a tym bardziej mi się nie podoba. Słoneczko ciągnie mnie za rękaw.  
– Sam, już dobrze. Usiądź, proszę. Nic się nie stało – mówi cicho, chcąc złagodzić sytuację, lecz już jest za późno.  
– Mogłaby wpaść w panikę, zwymiotować, zemdleć, a co gorsza udusić! A wiem to najlepiej! – krzyczę. Odwracam się w jej stronę, patrzę w szarość jej oczu. – A ty też… – Moje pierwsze słowa są oskarżycielskie, ale gdy zauważam drgnięcie z przerażenia, od razu ton mojego głosu zmienia się na łagodniejszy. Nie zniósłbym, gdyby się mnie bała. – Musisz zawsze wszystkim dogodzić? Wlepiać sztuczny uśmiech i udawać, że jest wszystko pięknie, ładnie? To nie jesteś ty. Rozumiem, że chcesz zrobić na moich rodzicach jak najlepsze wrażenie, ale na miłość Boską, nie kosztem zdrowia czy życia. – Na tę myśl, że faktycznie mogłoby się takie coś wydarzyć, łzy cisną mi do oczu. Kucam przy jej krześle tak, że jesteśmy prawie na tej samej wysokości, biorę twarz Mii w dłonie, jej oczka również są mokre.  
– Nikomu nic nie musisz udowadniać, dla mnie jesteś idealna i nie pozwolę, byś tak bezmyślnie ryzykowała. Rozumiesz? – Słowa te przepełnione są miłością, a zarazem prośbą. Kobieta kiwa głową, a pierwsza łza, która uwalnia się z oka zostaje przeze mnie scałowana. Nie obchodzi mnie to, że wapniaki nas obserwują. Prawdę mówiąc, mam to głęboko i szeroko w d… Odeszła mi ochota na dalsze tu tkwienie i wysłuchiwanie jak maltretują pytaniami moje serduszko.  
– Chodź, ulatniamy się. Nie mam ochoty tu dalej siedzieć. – Daję jej dziubka w usta i wstaję. Mama siedzi spalona ze wstydu, a ojciec opiera się o krzesło z założonymi na klatce rękoma i idiotycznym uśmieszkiem na twarzy. – Co suszysz zgryz? – warczę do staruszka, lecz po nim to standardowo spływa.  
– Mia. Najmocniej cię przepraszam, nie chciałam do niczego zmuszać – mówi mama ze skruchą.  
– Nic się nie stało, pani Berger – zapewnia ją Tsunami. – Bardzo dziękuję za pyszny obiad i przepraszam za zachowanie Samuela, on nigdy się tak nie zachowuje – dodaje. Czemu przeprasza za moje zachowanie? Nawet nie żałuję podniesienia głosu na rodziców.  
– Sam dba o twoje zdrowie, tak robi mężczyzna, który naprawdę kocha – mówi mama z uśmiechem.
– Tak, to prawda. Samuel bardzo o mnie dba – potwierdza dziewczyna jej zdanie. Jakbym mógł, to wziąłbym babska za głowy i stuknąłbym je czołami. Przecież to jest oczywiste, jak gwiazdy na niebie, że będę strzec od złego i dbać o miłość mojego życia. Przekręcam oczami.
  Jak na dżentelmena przystało, przytrzymuję pańci płaszczyk, aby mogła go włożyć, za co dostaję od mojej Lady całusa w policzek. Mia żegna się z mamą, a tata pierwszy raz od lat obejmuje mnie, klepiąc po plecach swoją gigantyczną dłonią.
– Jestem z ciebie dumny synu – mówi cicho do ucha. – To jest TA właściwa. Nie rób głupstw, bo drugiej takiej nie znajdziesz. – Podkreśla te słowa klepnięciem w ryło.
– Tego mi nie musisz mówić. Od pierwszej minuty, gdy ją zobaczyłem, wiedziałem, że Mia jest moim skarbem – odpowiadam na co ojciec znów ukazuje swoje zęby. Za chwilę schylam się do mamy, daję jej całusa w czoło.  
– Dzięki za wyżerę, bardzo dobre. Następnym razem nie róbcie nacisku na Mię –  przypominam jej, a ona kiwa głową.  
– Jest jedyna w swoim rodzaju, już ją kocham – mówi zadowolona.  
– Wiem mamo. Ja też – przyznaję i się prostuję. Ojciec trzyma w szponach cicho chichoczące słoneczko, chyba musiał szepnąć jej coś głupiego do ucha.  
– Hej! Powiedziałem, że to moja szynka! – upominam z udawaną groźbą w głosie.
– A już myślałem, że mogę, choć trochę nacieszyć się jej zapachem – skarży się z ubawem w głosie, puszczając moje mięsko. – Moja, choć dalej jest soczysta i pachnie świeżością, tak dostała pierwszej chrupiącej skórki… – Zaczynamy się śmiać, gdy ojciec dostaje klapsa w ramię od swojej żony, na co ją podnosi i całuje. Mia, miała rację, gdy mówiła, będąc jeszcze na pięterku w moim starym pokoju, że nie powinienem się śmiać, tylko być zadowolony z tego, jak ukazują do siebie miłość po tylu latach małżeństwa. Tak, to jest naprawdę zadziwiające i mam cichą nadzieję, że takie szczęście będę mógł przeżyć u boku Mii.
   Żegnamy się i wychodzimy. Jadąc z powrotem do domu, dziewczyna przeprasza mnie za kłopot, bała się, że mnie zawiedzie i z grzeczności byłaby w stanie poświęcić się dla tego kawałka sernika. Wyznała mi, jak na jego widok już prawie wymiotowała. O tym nie musi mówić, przecież widziałem na własne oczy, gdy zrobiła się zielona, a po zamknięciu oczu farba spłynęła jej z twarzy. Cały czas zwracałem uwagę na każdy jeden drobny szczegół, tak samo podczas obiadu, kiedy zalewali ją pytaniami. Mia jest naprawdę bardzo mądrą kobietą… i moją. Zapewniałem ją, aby pod żadnym względem nie udawała kogoś, kim nie jest, oczywiście zaprzeczyła, mówiąc o wymaganej kulturze i wychowaniu. Może ma rację, lecz nie zmienia to faktu, by musiała spełniać każdą prośbę, skoro nie jest coś dla niej przyjemne, lub w ogóle nie ma na to ochoty i każdy normalny człowiek musi jej odmowę tolerować, a nie zmuszać samą siebie, bo jakiś chory kodeks wychowania tego nakazuje.
Pffi.

AHopeS

opublikowała opowiadanie w kategorii miłość i erotyczne, użyła 1368 słów i 7646 znaków, zaktualizowała 12 lis 2020.

9 komentarzy

 
 • Kocwiaczek

  Kolejne punkty trafiają do rycerza w lakierkach. Może trochę przesadził, ale na miejscu Mii i tak wypolerowałabym mu... buty   :jupi:

 • AHopeS

  @Kocwiaczek Dziękuję bardzo.  
  Polerowanie nadejdzie, bez obaw :D

 • Shogun

  No i po spotkaniu z rodzicami. Wszystko skończyło się dobrze :)

 • AHopeS

  @Shogun Dziękuję.
  Nie taki wilk straszny ;)

 • Shogun

  @AHopeS jak go malują ;)

 • AHopeS

  @Shogun  :shushing:  ;)

 • Shogun

  @AHopeS  :boje:  ;)

 • AHopeS

  @Shogun Słusznie Shogunie :devil:

 • Shogun

  @AHopeS Haha  :lol2:

 • AHopeS

  @Shogun Nic nie powiem, sam Shogun się przekona...

 • Shogun

  @AHopeS w takim razie Shogun idzie, coby się przekonać :)

 • AHopeS

  @Shogun Zapraszam :)

 • Shogun

  @AHopeS ;)

 • Basiaa

  No i  powtarzam się coś pięknego, Mmm, kocha ją.

 • AHopeS

  @Basiaa Dziękuję serdecznie :)

 • Smutnapani

  Nie każdy tak potrafi. Szkoda. Tylko co jeśli  mąż stanie za żona przeciw teściowej a z drugiej strony sam staje przeciw żonie i w sieci kombinuje😉

 • AHopeS

  @Smutnapani Dziękuję.
  Mowy o małżeństwie w opowieści nie ma. ;)

 • Smutnapani

  @AHopeS jeszcze nie. Może będzie kiedys😉 a życie zyciem

 • AHopeS

  @Smutnapani Nic nie powiem,  co się stanie w dalszych częściach ZL :D

 • Smutnapani

  @AHopeS damy radę. Czas pokaże. Cierpliwość jest cnota

 • AHopeS

  @Smutnapani  W teorii, a czy w praktyce  :shrug:

 • Smutnapani

  @AHopeS w praktyce tez😉

 • AHopeS

  @Smutnapani jeśli czytelnik jest cierpliwy oraz zaciekawiony, to tym bardziej miło dla autora. Dziękuję

 • nanoc

  Według mnie teraz Sam pokazał jak kocha Mii. Jak zawsze świetne. :yahoo:

 • AHopeS

  @nanoc Dziękuję.

 • Margerita

  łapka  w górę brawo Sam o swoją kobietę trzeba walczyć nawet z rodzicami

 • AHopeS

  @Margerita Dziękuję.

 • shakadap

  Brawo. Dobra robota. Czekam z niecierpliwością następnych części.
  Pozdrawiam i powodzenia

 • AHopeS

  @shakadap Dziękuję. Miło przeczytać.

 • Gazda

  To jest facet stający na wysokości zadania-obronic swoją ukochaną. To mi daje do myślenia - czy ja tak potrafię?🤔🤔 Dzięki, że mi wskazałaś dobry kierunek. Brawo AHopeS. To było wspaniałe :bravo:  :bravo:  Czekam na dalszy rozwój wypadków,😜😜😜

 • AHopeS

  @Gazda Dziękuję.  
  Każdy facet z j.. tak postępuje... chyba że jest fajtułapa🤪

 • Aladyn

  Tak powinien postępować każdy kochający mężczyzna. Chronić swoją ukochaną i walczyć w jej obronie z każdym, nawet i z  własnymi rodzicami. A oni, tak jak w opowiadaniu, powinni to zrozumieć i docenić.
  Fajnie, że to pierwsze spotkanie Mii z rodzicami Sama zakończyło się w taki, a nie inny sposób.
  Bardzo mi się spodobał ten odcinek (inne zresztą też).   :)

 • AHopeS

  @Aladyn Dziękuję.