Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

co wkurza fryzjerów?

Co wkurza fryzjerów?  

Jest to całkiem dobre pytanie. Jestem początkującym fryzjerem i dopiero w sumie się uczę tego zawodu i już trochę wiem co nieco na ten temat.  

Po pierwsze nigdy nie wolno spóźniać się do fryzjera, ponieważ czas to pieniądz, ale nie tylko o to chodzi, ponieważ każdy fryzjer ma umówione następne wizyty i goni go czas.  

Po drugie, jeśli dany klient/klientka nie może przyjść na umówioną wizytę to warto jest taką wizytę odwołać telefonicznie. Ponieważ wtedy zwalniamy miejsce dla następnych osób. Niektórzy klienci nie odwołują wizyt i to strasznie złości fryzjerów.  

Jeśli wybieramy się na upięcie włosów do salonu fryzjerskiego warto umyć włosy w domu skraca to przede wszystkim czas upięcia i ułatwia prace fryzjera.  

Brak kultury jest to coś co każdy z nas dobrze zna i gdzieś na pewno się z tym spotkaliśmy.  

Ale zaraz przecież to idzie w dwie strony owszem może iść w dwie strony nie zaprzeczam temu, że niektórym fryzjerom również brakuje kultury.  

Rozmawianie przez telefon pod czas usługi. Rozmawiając przez telefon robimy niekontrolowane ruch co może wpłynąć na to, że włosy będą krzywo ostrzyżone. Przeszkadza to również innym klientom nie wszyscy muszą słyszeć o czym dana osoba rozmawia przez telefon. Niektórzy przychodzą się zrelaksować.  

Oczekiwania względem fryzury pamiętajcie, że fryzjer nie jest cudotwórcą i jak fryzjer odmówi wykonania danej koloryzacji to znaczy, że to jest nie wykonalne na waszych włosach.  

Pamiętajcie, że fryzjer chce jak najlepiej dla waszych włosów. Miejcie zaufanie do fryzjerów, jeśli fryzjer jest kiepski to go zmieńcie.  

Do fryzjera trzeba mieć czas zawsze o tym pamiętajcie czasem starsi ludzie narzekają, że nie mają czasu co też wkurza fryzjerów.

Victoriatori18

opublikowała opowiadanie w kategorii obyczajowe i inne, użyła 324 słów i 1812 znaków. Tagi: #inne #obyczajowe #blog #fryzjer

1 komentarz

 
  • Victoriatori17

    Przydatne informacje sama jestem fryzjerką i przyda mi się to