O krok od zagłady – niech żyje system cz. 3

O krok od zagłady – niech żyje system cz. 3– „ZLIKWIDOWAĆ WYBULACZE, WIDZIMISIĘ KACZE!“, STOP DOMINACJI, CO NIE SŁUCHA LUDU RACJI“, NIE DLA PTASZYSKA, CO NARÓD W OTCHŁAŃ NĘDZY WCISKA!“ – te i tym podobne teksty rozbrzmiewały z ust rozjuszonych obywateli. Jasio również darł się na całe gardło, bardzo zaangażowany w akcję.  
Tłum krzyczał coraz głośniej, w końcu ruszył w kierunku kanciapy króla, nacierając z całą mocą na zaporę z PREWE. Niestety byli bez szans, odziane w tytanowe zbroje oddziały nie musiały nawet ruszać tyłków, aby zatrzymać demonstrantów. Zbroje były ciężkie i solidne, protestujący musieliby użyć jakiegoś dźwigu, aby ruszyć z miejsca któregokolwiek z prewencjuszy.  
– KURWA! – Nagle z tłumu wybiegł jakiś desperat, doskoczył do jednego z prewencjuszy i przywalił mu siekierą w... zakuty łeb. Rozległ się głuchy, metaliczny brzdęk, siekiera odskoczyła, niczym na sprężynie, a funkcjonariusz nadal stał, jak stał. Kutas ani drgnął.
Buntownik szybko odpokutował za swój wysok, po chwili siedząc już w Prewemobajl ze złamaną ręką i gazem w oczach. To jednak nie przekonało obywateli do kapitulacji, nadal napierali agresywnie, chcąc za wszelką cenę dostać monarchę w swoje ręce i wymierzyć sprawiedliwość.
Jasio widząc, co się dzieje, chwycił Małgosię za fraki i szybko się wycofał. Nie chciał ryzykować, miał przeczucie, że to wszystko źle się skończy.
PREWE przez kilka minut dzielnie stawiało opór, w końcu się jednak zdenerwowało i poczęstowało awanturników miotaczami prądu. Podziałało, demonstranci jak nieboszczyki padli na glebę, gdzie szybko zostali unieruchomieni olbrzymią, stalową siatą antybuntową. Po chwili podjechała opancerzona Prewesuka, zaczepiono do niej siatkę i pociągnięto w kierunku najbliższego więzienia.


Para dziarsko oddalała się z miejsca wydarzeń, chcąc jak najszybciej schronić się w domu. Nie napotkali ani jednego prewencjusza, wszyscy zostali przydzieleni do ochrony monarchy.
– Widzisz, jakiego mam nosa? – pochwalił się Jasio.– I nie uważam się za tchórza, ta akcja to jak z motyką na słońce. Skończylibyśmy w łagrze, o robakach i wodzie, o obradach rady już nie wspomnę.  
Zdyszani wpadli do podziemi i zdali relację przyjaciołom. Ci posmutnieli, zdawali sobie sprawę, jak ciepło mają teraz demonstranci. Żółte ściany, insekty w menu, wymóżdżająca transmisja i praca ponad siły w fabrykach gumowych kaczuszek – takie życie teraz ich czekało.  
Korzystając z okazji, że są w podziemiach, na kolejną krechę nabyli flachę niskoprocentowej wódki, aby odreagować, i wytężając czujne oko, migiem wrócili do mieszkania.


– Co, do jasnej? – warknął Jasio, nerwowo klikając pilotem. – Gdzie są wszystkie kanały? Mamy jakaś żałobę, o której nie wiemy? – dopytywał, widząc na każdym programie czarny obraz z wypisanymi na biało przeprosinami.
Dotarł w końcu do stacji „Wiedz bez ściemy, co jest pięć “ i tam ukazało mu się oświadczenie: „W związku z wprowadzeniem mega wybulaczy od obnażania prawdy, nasza stacja tymczasowo zawiesza emisję. Przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie i wsparcie“.
No ładnie – pomyślał wkurzony chłopak i przyssał się do butelki. Tego już było za wiele.

agnes1709

opublikowała opowiadanie w kategorii komedia i science fiction, użyła 545 słów i 3332 znaków, zaktualizowała 10 lut o 15:24.

3 komentarze

 
 • Indragor

  Właśnie, szykuje się nowy wybulacz dla mediów niepopierających jedynie słusznej partii, jedynie słusznej racji i jedynie słusznego wodza.
  Niektórzy twierdzą, że jak wejdzie się na czubek Pałacu Kultury w Warszawie, to przy dobrej pogodzie na horyzoncie można zobaczyć Pjongjang, bo Mińsk to już od dawna...

 • agnes1709

  @Indragor Znowu ludzie wyjdą na ulice. Jeszcze nie zeszli, a znowu wylazą:D

 • Jacek

  Gdybym napisal ze jesteś na dnie..bylby to komplement .. ..ty dno widzisz od spodu .. beznadziejna jesteś..

 • agnes1709

  @Jacek Spłyń do pisu-aru, skąd wypłynąłeś.

 • Iga21

  @Jacek jak Ci nie pasuje, to wypierdalaj. My tu kaczych przydupasów nie potrzebujemy.

 • HeheheCO

  @Jacek nie zgadzam się z tobą nędzna kreaturo,  ale rozumiem, ze każdy ma swoje zdanie.


  Ale nie musi się nim dzielić    A Agnes nie jest na dnie, w przeciwieństwie do cb, chłopczyku  
  Jak jest?
  A. Zazdrościsz talentu Agnes
  B. Jesteś za partią PiS (Poj*by i Su*kinsyny)
  C.inna odpowiedź  (podaj jakie)

 • Iga21

  @HeheheCO moim zdaniem odpowiedź C.  
  Jaka? Zarówno odpowiedź A jaki B są poprawne :)

 • Indragor

  @Jacek Jarku K. daj spokój. Po błędach widzę, że to ty. Następnym razem poproś kota, by sprawdził pisownię.

 • agnes1709

  @HeheheCO D. Ma niekompetentnego lekarza:D

 • agnes1709

  @Iga21 A cóż to za słownictwo? Jestem w szoku :O ;)

 • HeheheCO

  @Iga21 @Agnes1709  obie wasze odpowiedzi są poprawne 😌

 • Iga21

  @agnes1709 no wiesz jak to jest z państwem po panisku, a do chamstwa trzeba używać języka niższych lotów.  
  Inaczej nie zrozumieją :)

 • Iga21

  @HeheheCO podziękować :)

 • HeheheCO

  @Iga21 znaczy, nie wiem czy są poprawne, ale podejrzewam, że tak  ;)

 • agnes1709

  @Iga21  :rotfl:

 • MEM

  A rzeczywistość coraz bardziej tak wygląda...  :sad:

 • agnes1709

  @MEM Wielka wtopa, że w tak niechlubny sposób dają mi wątki do kolejnych części. Oby na tym koniec. Mam rozbujaną wyobraźnię i napiszę bez ich chorych postępków. Banda debili, suchołebków i polskojebców. Wkurwiona dziś jestem, jak nie wiem, za tą przerwę w emisjach. Czekałam na fakty i dupa. Zgnoją media i zostanie tylko: (cytując mojego staruszka) pojebana faszystowska tv. A jakże często mówimy, jak to chcielibyśmy znowu "być młodzi" :lol2:  Kurwa! :sciana:

 • MEM

  @agnes1709 "Oby na tym koniec."

  Nie zanosi się... Nad tym, jak ocenzurować internet, też już od jakiegoś czasu kombinują.

  "Zgnoją media i zostanie tylko: (cytując mojego staruszka) pojebana faszystowska tv."

  O, to, to.  

  "A jakże często mówimy, jak to chcielibyśmy znowu "być młodzi" "

  Dziś na YouTube znalazłam komentarz: "Kuźwa, znów nie ma Teleranka. A mówią, że czasu nie da się cofnąć. A jednak Kaczyński wszystko potrafi.". ;)

 • agnes1709

  @MEM Cofa się w rozwoju, to fakt  :pissed: Czekaj, będzie i dobradzionka, i dobranocka, niech tylko wyplenią inne stacje. Rano wyplują "Bajkę o kaczce - łajdaczce", w południe msza przenajświętsza i tańce - łamańce, potem e- rekolekcje (niezależnie od wieku dziecka), następnie na podwieczorek "Kaczorek Potworek", a wieczorynka "Lulajże wodzuniu, mój ty diabełku". Przy tym gimnastyka wieczorna, bo propaganden telewiżyn dba o zdrowie abonentów (musza długo żyć, bo im ich więcej, tym więcej kasy dla chciwej masy). I tak codzień do porzygania, audycje od drania, co mu szwankuje bania. No! :D

 • MEM

  @agnes1709 "Czekaj, będzie i dobradzionka, i dobranocka, niech tylko wyplenią inne stacje."

  I tak mnie strasz...

  Rano wyplują "Bajkę o kaczce - łajdaczce"  

  "Nad rzeczką, opodal krzaczka,  
  mieszkała kaczka-łajdaczka..."
  ;)

  "w południe msza przenajświętsza i tańce – łamańce,"

  I od razu mam przed oczami tę sławetną scenkę, jak się cały kaczy rząd chwiał kiedyś na imprezce u "Grzyba", trzymając się za ręce...  
  Ech, co się raz zobaczyło, to się już nie odzobaczy.  
    
  ""Kaczorek Potworek""

  ...z Tworek. ;)

  "a wieczorynka "Lulajże wodzuniu, mój ty diabełku".  

  :rotfl:

  "I tak codzień do porzygania,"

  I to jeszcze obowiązkowo do oglądania... A w każdej kamienicy specjalnie przydzielony cieć będzie sprawdzał, czy wszyscy oglądali, łażąc po domach i przepytując na wyrywki z dzisiejszego przekazu dnia... Makabra.

 • agnes1709

  @MEM Opodal krzaczka, co widać. Chłop czerpie wziewnie, ale jak się nie umie... Tylko herbatki szkoda, co dupek namarnuje :sad: A tańce to były, bo częstował swoje pantofelki. Ci też nie obeznani w paleniu, to się potem kiwali na lewo i prawo. A kiwać to oni umiejet, oj, umiejet. A bujać jak potrafią, oooołli sziet!:O :wisielec: Cieć już namierzony, widziałam, ile CV wisi na pracuj. peel. Też wysłałam. Jak dostanę tę pracę, będę chodzić i łgać wodzowi, co by porządnych ludzi nie prześladował:D Wiem, praca dla takiego stwora to zmora, ale mogę się poświęcić dla dobra nas wszystkich :D

 • MEM

  @agnes1709 "Opodal krzaczka, co widać. Chłop czerpie wziewnie, ale jak się nie umie..."  

  :lol2:

  "Cieć już namierzony, widziałam, ile CV wisi na pracuj. peel. Też wysłałam. Jak dostanę tę pracę, będę chodzić i łgać wodzowi, co by porządnych ludzi nie prześladował"

  Rozwalanie systemu od środka? To jest myśl... :)

 • agnes1709

  @MEM A jak! Kryptobojkot :D No i od środka najlepiej, siła rozrzutu jest większa :D

 • agnes1709

  @MEM Widziałaś? Nasz kumpel się pojawił, teraz czeka mnie bezsenna noc. Tak będę krążyć :sad2:

 • MEM

  @agnes1709  "Widziałaś? Nasz kumpel się pojawił, teraz czeka mnie bezsenna noc."

  Jaki kumpel?

 • agnes1709

  @MEM Na górze ;)

 • MEM

  @agnes1709 "Na górze"

  Aaaaa... ;) Już łapię.
  Ale odpowiedź adekwatną od Ciebie dostał i jest OK. :)

 • agnes1709

  @MEM ;)