Miłość, kocham... to mit czy może być prawdą? cz 1

Miłość, kocham... to tylko słowo czy fakt?

Zaczę od pierwszej rzeczy. Coś musi być pierwsze, prawda?  
  Kiedyś napisałem osobie o loginie ,,Powiedz, że mnie kochasz", że ją kocham. Oczywiście ten login jest w języku angielskim. I ta osoba nic mi nie odpisała. Nie ładnie. Jak ktoś mówi, że cię kocha, wypadłoby coś powiedzieć. Na przykład : Miło mi, ja ciebie też, lub na przykład: w końcu ktoś mnie pokochał. Hip hip, hurra.  
Szkoda, może tak naprawdę nie chciała, żeby jej to ktoś powiedział. To może było coś, jak tu gdzie mieszkam. Ludzie pytaja na przywitanie jak się masz i oczekują, że im odpowiemy, że dobrze. Bo jak mówimy co nas boli lub, że coś jest nie tak, to ich nie obchodzi.
  Swojego czasu inna uczestniczka lol-a mi kiedyś napisała, że za bardzo szastam słowem: kocham. No cóż, nie mogę się z nią zgodzić. Jakkolwiek wierzę, że obecnie wiele ludzi nie używa tego słowa w odpowiedni sposób, a co ważniejsze, to dla nich jest tylko słowo. A tak być nie powinno. Bo mówimy o czymś o ogromnej sile. Dla miłości, ludzie ratują czyjeś życie. Z powodu miłości ludzie tracą życie. Giną za kogoś, giną w obronie kogoś lub giną, bo nie mogą znieść cierpienia, które im ktoś zadał, bo im złamał serce.  
   Ktoś cię kocha z trzech powodów i w związku z tym przychodzi do twojego życia, z trzech powodów.
Oczywiście tylko jeden z tych powodów jest prawdziwą miłością.
Powód pierwszy.
Na jakiś czas. (For a season)
Oczywiście ta osoba nie mówi tego na początku lub wcale tego nie mówi, że będzie z nami tylko przez jakiś czas.        
  Załóżmy w tym rozważaniu, że jedna z osób jest uczciwa, dojrzała, prawa itd. Druga... niezupełnie. Chociaż sama może o tym nie wiedzieć.  
Jak już niejednokrotnie pisałem, jeżeli relacja zaczyna się od fizycznego kontaktu, przeważnie długo się nie utrzyma. Nie jest tak zawsze. Jeżeli dwie osoby podchodzą do relacji w sposób czysto fizyczny, to też nie jest super, bo może się okazać, że któreś z nich jednak zapragnie czegoś innego, po jakimś, nawet krótkim czasie, a druga strona, nie będzie chciała zmiany.
  W bardziej perfidnej sytuacji, chłopak jest z dziewczyną. Pragnie jej ciała, bo przecież nie jej. Robi podchody i wszystko, by dostać to czego pragnie. Często dochodzi do wymuszenia.  
  Ona wówczas słyszy ,,Udowodnij, że mnie kochasz". I biedna, daje dowód, w nadzieji, że teraz będzie lepiej lub wprost cudownie.
Niestety kiedy mu to da, okazuje się, że to jest koniec. Czasem następnego dnia, a czasem zaraz po akcie.
  W bardziej złożonej sytuacji ten czas, to czas urlopu żony, czas kiedy chłopak jest w wojsku, mężczyzna jest w delegacji. Ale to raczej dotyczy bardziej dorosłych osób.  
  Obojętnie jaka jest sytuacja, ktoś wchodzi do twojego życia na pewien czas. I teraz ważna wiadomość. Ta osoba nie jest kłamcą tylko w jednym i tylko jednym wypadku. Jeżeli od początku zakłada, że będzie z drugą osoba na życie.  
Tylko wówczas. Bo czasem, mimo dobrych i uczciwych początków związek, może nie wyjść. Z bardzo różnych powodów.  
Chodzi mi o podejście co jest kłamstwem, a co pomyłką. Człowiek jest bardzo delikatną istotą. Łatwo go można zranić. Jeżeli chcemy na życie a nie wyjdzie, to pomyłka. Jednak kiedy mówimy, że to ma być na życie a wiemy, że nie, jest to kłamstwo.
Pamiętajcie, że zakładam, że druga osoba jest idealna. Szczera, dobra, mądra itd. A właśnie takie osoby cierpią najbardziej, jeżeli są oszukane. Bo są oszukane. I wówczas, czasem taka osoba, przestaje wierzyć w miłość i w magiczne słowo: kocham cię. Może wówczas zmienić się i stać się terrorystą. To znaczy, w następnej relacji zechce się zemścić na innej osobie za swoją dawną krzywdę. To jest terroryzm. Możecie to przemyśleć co robią terroryści i jak się to ma do opisanej sytuacji.

Powód drugi.
Ktoś wchodzi do twojego życia dla jakiegoś powodu ( For reason)
Jak widać, może być powód jak wyżej. Dla zemsty.  
Ale powodów jest wiele. Dla pieniędzy, dla sławy, dla zabawy, dla jakichkolwiek celów.  
W moim odczuciu jest to gorsze niż z pierwszego powodu. Nigdy nie rokuje przyszłości i boli więcej, gdy się kończy.  
  Podobnie jak w pierwszym przypadku, powoduje u drugiej osoby ból. Smutek, depresję. Oczywiście jak i w pierwszym przypadku taka zraniona osoba może się zamknąć na uczucia. Może utracić wiarę w prawdziwość miłości i magicznego słowa, kocham.
Znowu, podobnie jak w pierwszym przypadku. To, że ktoś jest kłamcą, nie znaczy, że wszyscy inni są. To, że ktoś popełnił zbrodnię kłamstwa czy zdrady, nie znaczy, że prawdziwa miłość nie istnieje. A w przyszłości, jeżeli ktoś wypowie magiczne słowo, kocham, nie znaczy, że kłamie.

Powód trzeci. Jedynie prawdziwy i dojrzały
Na życie ( For lifetime)
  Dojrzały człowiek wchodzi do innego życia tylko z jednego powodu. Jeżeli wie, że to ma być na życie. To się łączy z wiekiem, ale nie zawsze. Czasem facet nigdy nie jest gotowy do związku.  
Zawsze jest tylko chłopcem. Życie dla niego to gra, albo jego gry, na przykład komputerowe, karty, szachy itd. Brak odpowiedzialności towarzyszy ciągle takiej osobie. Traktuje partnerów jak rzeczy. Jest nie tylko niedojrzały ale przede wszystkim, egoistyczny.

Facet, który jest na życie, udowadnia to w każdej chwili. Stara się dla związku, jest w stanie zrezygnować z części swoich przyjemności dla dobra związku. Zrobi wszystko, dla dobra związku. Oczywiście dziewczyna czy kobieta, która zostawia takiego faceta, jest głupia. Koniec kropka.  

Ogólnie można powiedzieć, że kiedy jesteśmy w dojrzałym związku nie ma: ja i ona. Jest zwiazek. Ludzi nie są idealni. Książe z bajki nie istnieje. Związek jest trwały i budujący jeżeli obie strony zdolne są do ustępstw. Ale oczywiście te ustępstwa nie są typu, coś za coś.  
  Jest tu, jak i we wszystkim, granica. Każdy ma jakąś osobowość. I nie można oczekiwać, że dana osoba zmieni się całkowicie. Nie powinno się naciskać, bo to zawsze przynosi odwrotny skutek. Nikt nie jest niczyim niewolnikiem. Facet może być całkowicie oddany dla związku, ale jeżeli tylko on jest oddany dla związku, to coś jest nie tak. Czyli obie strony powinny pracować dla zwiazku.  

Warto tu zwrócic uwagę na pewien mit. Druga połowa jabłka. Uzupełnienie.  
   Takie zwiazki często ciągną się, ale nie są mocne i nie są właściwe. Mimo, że tworzymy związek, to każdy jest indywiduanością. Mimo, że jesteśmy w zwiazku najważniejsza jest wolność.  
  Ale tak jak we wszystkim, wolność to cecha dojrzałych ludzi. Dojrzałych i mądrych. Głupcy i ludzie o niskim poziomie świadomości nigdy nie są wolni. I niezwykle łatwo nimi manipulować. Na marginesie człowiek powinien być najmądrzejszy ze ssaków, a jest najgłupszy. Wystarczy wyjść na ulicę lub ogladać telewizję, żeby się o tym przekonać. Na szczęście nie wszyscy są tacy. Na nieszczęście ci najmądrzejsi nie są najlepsi. Ale ten temat wykracza poza ramy tego felietonu.  
  
Wszystko co napisałem odnośnie mężczyzn, dotyczy się i kobiet. Oczywiście kobiety i mężczyźni są inni. Mężczyzna jest bardziej odpowiedzialny za zło na tym świecie. Jednak kobiety też nie są idealne. Są typy kobiet, które z jakiegoś powodu ogólnie są nielubiane. Również zdradzają, oszukują, chcą tylko sexu i długotrwały zwiazek ich nie interesuje. Są z meżczyzną dla jakiegoś celu i planują związek na jakiś czas. To co napisałem i odnosiło się do mężczyzn, może odnosić się i do kobiet.

Co zrobić, żeby uniknąć łez, cierpienia, stresu i wszystkich innych negatywnych odczuć? Co zrobić, aby wejść w związek z właściwą osobą?  
  To jest wielka sztuka.  
Łączymy się w pary z pierwszego powodu, jakim jest wygląd wizualny. Generalnie chłopak podrywa dziewczynę, a nie odwrotnie. Chłopcy lubią szczupłe i grube. Blondynki i brunetki, wysokie i niskie. Z dużymi pośładkami i z małymi pośladkami. Z dużym biustem i małym. Dopiero po przełamaniu pierwszych lodów dochodzą delikatniejsze aspekty. Oczy, uszy, dłonie. usta, brwi, zapach.
  A jednak nie żyjemy z ciałem. Najważniejsze cechy poznajemy później.  

Chodzi o to by rozpoznać czy dana osoba jest właściwym partnerem, a należy zrobić to na tyle szybko, by nie zdołało się rozwinąć uczucie i aby serce nie zostało złamane, o ile nie jest to osoba dla nas.
O tym jak rozpoznać te bardzo ważne cechy i to bardzo szybko, lub prawie natychmiast, o tym w drugim odcinku.

100%1
AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii felieton i obyczajowe, użył 1584 słów i 8671 znaków, zaktualizował 25 sty o 10:21.

Dodaj komentarz