Wołanie

WołanieStaram się, jak mogę. Dokładnie pielęgnuję swoje ciało, popadając w paranoję. Dbam o włosy, by pięknie pachniały i lśniły w blasku zachodzącego dla mnie słońca. Ostatnio zapuściłam paznokcie i maluję je precyzyjnie, by ukazały mój zmienny nastrój i charakter. Wierzę, że każdy kolor coś symbolizuje… Chyba nawet ubieram się lepiej niż ten rok temu… Dorosłam? Każdego dnia walczę o hollywoodzki uśmiech, choć to walka z wiatrakami. Matka Natura nie dała mi twarzy miss świata jednak… staram się.

Dojrzałam. Jestem tu. Czekam. Wołam. Szukam. Gdzie jesteś? Zmienię dla Ciebie swą duszę. Przy Tobie będę szczęśliwsza. Na mej twarzy zagości uśmiech, który nigdy nie zniknie, pomimo rozczarowań. Zbyt długo na Ciebie czekam, by potem żałować… Będziesz miłym wspomnieniem na wieki.

Wybacz mi

Wybacz mi mój śmieszny wygląd
Zapomnij o okularach, bez których nic nie widzę
Udaj, że sam nie jesteś w stanie nic zobaczyć i nie wytykaj palcem mojej przeciętnej urody
Spróbuj nie zwracać uwagi na moją zabawną, nieproporcjonalną talię
Nie pamiętaj o moim niedoskonałym uśmiechu. On płynie prosto z serca w poszukiwaniu Ciebie. Jest moim gołębiem pocztowym.  
Przepraszam za niski wzrost

Jesteśmy zlepkiem genów, więc…
Może nie powinnam Cię przepraszać?

Kimkolwiek jesteś, przyjdź. Porozmawiajmy. Spójrz mi w oczy i powiedz: „Będzie dobrze”. Potrzebuję Cię, nie widzisz? Nie słyszysz? Nie czujesz?

Och, gdzie mam Cię szukać? Sam mnie znajdziesz pewnego dnia przez przypadek?...

Jesteś piękny. Od zawsze mi się podobałeś. Te ciemnoniebieskie, duże oczy, gęste, czarne, długie włosy... Ten ideał nie ma prawa istnieć. Jesteś tylko wytworem mojej wyobraźni. Widzę Cię jedynie w snach. Smutek. Żal. Ból. Rozpacz. Szkoda. Wielka szkoda…  

Dla Ciebie będę mówić w pięciu najpiękniejszych językach świata. Pójdę za Tobą wszędzie. W końcu nauczę się gotować i tańczyć. Zostawię przeszłość za sobą…

Jakkolwiek masz na imię, skądkolwiek pochodzisz, kimkolwiek jesteś- odezwij się. Napisz- to będzie nasz początek.

Uśmiecham się.  
Gołębiu, oddaj ten list temu, kto jest mi pisany. Ucałuj ode mnie i zaproś na herbatę. Spytaj, jaką lubi i, czy słodzi… Chcę wiedzieć wszystko. Niech nic nie będzie tajemnicą.

Pokochaj mnie taką, jaką jestem.  

Odezwij się, Ukochany Nieznajomy
Czekam…

386 czyt.
100%6
Duygu

opublikowała opowiadanie w kategorii inne, użyła 417 słów i 2425 znaków.

5 komentarzy

 
 • agnes1709

  "Jesteśmy zlepkiem genów, więc…  
  Może nie powinnam Cię przepraszać" UMARLAM!

  100%1

 • AlexAthame

  Pamiętasz Elvisa?Uważaj. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.Wiesz skąd ten cytat, prawda?

  100%1

 • Somebody

  Czarna jak najczarniejsza noc z odrobiną mleka. Zero cukru. I wiesz... Małe jest piękne a okulary są bardzo pociągające   Pięknie napisane  

  100%1

 • kaszmir

  Bardzo piękne wołanie. Wysłane słowa niczym oferta matrymonialna prze gołębia. Poetycko i tak elegancko opisana kobieta, jej oczekiwania i nadzieje, jej wyobraźnia o miłości. Piję czarną bez cukru i  lubię tańczyć.

  Pozdrawiam

  100%1

 • Speker

  No to ja. Jestem z Polski. Piję zieloną z łyżeczką cukru
  Czasem czekanie trwa zbyt długo. Lecz szukanie zwykle przynosi efekty. Wygląd? Nie ważne. Intelekt i akceptacja siebie, to najbardziej podniecające cechy u kobiety.

  100%1