Co za przeżycie!

Co za przeżycie!Jest piękna majowa niedziela.  
Trochę mi się nudzi, więc dzwonię do Michaliny - koleżanki.  Gadka szmatka no i spontan. Zapraszam kobietę na kawę i pogaduszki. Przynajmniej dzień upłynie w miłym towarzystwie.
Pół godziny później, witam się z kumpelą, która w dłoniach trzyma winko.  
„Oho. Będzie się działo.” Myślę z uśmiechem na twarzy.  
– Idziemy na taras łapać witaminę D – informuję. Biorę z szafki szkło na soczek z procentami oraz korkociąg.
Siedzimy, gadamy, obgadujemy sąsiadów i tak dalej.
– Słuchaj tego. Jaka akcja! Normalnie padniesz trupem! – woła Michalina, odstawiając pół pusty kielich. O Maryjo! Kiedy włącza się u kobiety "Krycha z kabaretu", to oznacza grubą rybę. Już się boję jej przeżycia!  
Michalina zaczyna opowiadać „ Jeden dzień z pracy”( Odmawiam pacierz).
–  Jak wiesz, moja robota to żaden specjał, ale jakby nie było ma swoje wymogi.  
Niechlujność oraz brak czujnego oka jest dla mojego szefuńcia niedopuszczalne.  – Oooo tak! Znam jej bossa bardzo dobrze. Stary zgorzkniały buc! Na emeryturę z nim!  
– Słuchaj… Wchodzę do budynku. Oczywiście pierwszy wymóg i priorytet. Strój biznesowy oraz zadbany wygląd optyczny. Strzeż Pan woźnego, gdy nie masz umalowanych paznokci! Bibliotekarka, to naprawdę zacna posada, można ją porównać do recepcjonistki w renomowanym hotelu.
Ogólnie witam się  z pracownikami i idę na zaplecze, aby odłożyć torebkę oraz sprawdzić w jakie mnie szef stanowisko upchnął. Odkładanie oddanych książek.  Jupi jajej. Znasz moją radość. – I to jak! Sarkazm jak cholera.  Przytakuję ciekawa dalszego ciągu.
– Skakanie po mini drabinie w obcisłej spódnicy jest urocze, a schylanie się do najniższej półki, wręcz rozkoszne. Nic nie zrobię, muszę jakoś przebrnąć przez mordęgę. To tylko osiem godzin, kiedy klienci patrzą na cyrkowe pajacowanie, by nie wypchać komuś dupska pod nos. – Nic dodać nic ująć. Nie raz widziałam Michalinę w akcji i nie zazdroszczę. Totalny kosmos.
– Dlatego w duchu sobie powtarzam„ Kochamy naszego szefa. Kochamy naszego szefa. Kochamy naszego szefa.” aby nie wydrapać oczu staremu, łysemu chu… „Kochamy naszego szefa”. – Idealnie mogę sobie wyobrazić, jak starała się opanować buzującą w żyłach krew.  Nie ma baba łatwo.
– Mniej więcej w połowie zmiany i mej cudownej akrobacji, by nie rozerwać rozduplaka na tyłku, jakiś koleś się za mną odzywa. Odwracam gębę w jego stronę i… Brunhilda… - Michalina teatralnie łapie się za serce, ciągnąc dalej – tak mi ślina z pyska poleciała, że nie wiedziałam, czy mam się oblizać, czy też odpowiedzieć na pytanie, robiąc kolesiowi prysznic. Taki z niego soczysty befsztyk! Ja ci mówię Brunhild!  Przed oczami miałam istny stek hause Warszawa. Na szczęście opanowałam impuls rzucenia się na niego i lizania niczym lwica lwiątko! – Zakrywam sobie usta, aby nie wybuchnąć śmiechem. Trzeba koleżance przyznać, że ma naprawdę ciekawą robotę, skoro bydło się po bibliotece plącze.  
– Słuchaj dalej. Typek niby po polsku gada, ale ja słyszę Holenderski… No dobra, miałam w nosie, co on brzęczy. Wolałam sobie wyobrażać, co z nim robię. Normalnie prześcieradło się kopciło, takie miałam fantazje. Gościu w końcu kończy paplać, a ja kiwam głową, że go zrozumiałam… No jakbym wiedziała o co chodzi, było by super. Powiedziałam, aby poszukał w dziale erotyka, on do mnie „ Jak to? Napoleona?”  ja do typa „ Konie w erotykach grają główną rolę.” No i wzięłam nogi za pas. – Gestem imituje przerzucenie nóg przez barek… ładny mi to pas.. mhmmm spoko!
– Taką miałam chcicę, że nie potrafiłam jej ogarnąć! Pobiegłam na zaplecze, chwyciłam za torebkę, w której mam wibrator podobny do szminki.  Wiesz, który co nie? I pomyślałam „ A pójdę do łazienki se ulżę. O!”. Ale wiesz, jak to u nas jest. Trzy kabiny na krzyż i jak na złość dwie zajęte, a w trzeciej jakiś stary chłop szczotą swoją ku… w kiblu grzebie… Brunhild, bez kitu… myślałam, że nie dość ze smrodu to i z podniecenia skonam. Szybko myślę, co mogę zrobić. Otworzyłam okno… w końcu to mini parter, wysoko nie ma, co nie? Przecież za nim są kontenery z odpadkami… nikt mnie nie zauważy. – Kobieta wstaje z leżaka.
– Przeskakuję przez parapet, chowam się miedzy śmietnikami, już ściągam majty w dół i… podjeżdża śmieciara. Załamanie Brunhild. ZAŁAMANIE!  – Pokazuje ruchami swoje wyczyny, a ja wybucham śmiechem.  
– Ale to nic! Tak szybko jak je ściągnęłam, tak je miałam naciągnięte prędzej niż do jednego policzyłam. Udawałam, że z torebki wyciągam fajki, no i poszłam w stronę tych krzaków przy ogrodzeniu i nagle pach... podjeżdża radiowóz, więc ja sru przez płot i daję nogę. Cholera wie, dlaczego gliny mnie ścigają. Przecież nie jestem złodziejem. Jeden z funkcjonariuszy za mną woła „ Stać! Policja! Proszę się zatrzymać” a ja se myślę „A co ja? Trzysta koni pod maską mam, czy jaki chu..?”  Nagle syreny, piski opon, pościg i helikoptery… Brunhild, no ja ci mówię… typowy amerykański C.S.I jeszcze trochę i KOŚCI będą wzywać! – Opowiada, wymachując mocno rękami. Jeszcze chwilę i padnę ze śmiechu. Całą akcję mam dosłownie przed oczami, a zwłaszcza jak ona biegnie w szpilkach wymaganych przez szefunia. Co najlepsze, za biblioteką, w której pracuje jest pole… ciekawe ile metrów przebiegła.
– Słuchaj dalej. Tak się rozpędziłam, że jak koziołka wywinęłam, to widziałam orła cień. Brunhild… te  ptaki są większe od strusia. Myślałam, że pawia puszczę! Wtem ktoś mnie na nogi stawia i mówi „ Szmineczka pani wypadła.” Gapię się, a smerf w łapach trzyma mój mini wibrator! Czaisz klimat?! Tak się przeraziłam, że się wykąpana w pocie obudziłam! – Michalina wachluje sobie dłońmi przy twarzy. Mi staje rechot w gardle.
– Chwila… – Przerywam – To był sen? – pytam zbita z tropu.
– A coś ty myślała? No sen, sen.
ZGON

AHopeS

opublikowała opowiadanie w kategorii inne i komediowe, użyła 1052 słów i 6161 znaków, zaktualizowała 9 maj 2020.

5 komentarzy

 
 • YankoWojownik

  Tropem krótkich takich opowiadań, pójść może i, dać ileś tam kroków co rusz opowiadanie i taki tam zbiór zaliczyć.
  Humorystyczne i chuligańskie.

 • AHopeS

  @YankoWojownik Dziękuję Yanko :D

 • nanoc

  Całkowity zaskok, sen, to mnie powaliło, świetnie to napisałaś, to drugi raz jak mnie zaskakujesz swoim zakończeniem. Brawo, walnąłem kermita, jesteś najlepsza. :tadam:  :bravo:

 • AHopeS

  @nanoc Dziękuję :D

 • Aladyn

  AHopeS dała tym razem popis jako autorka humorystycznego tekstu, który wywołuje u czytelnika wesołość od prawie pierwszej do ostatniej linijki. Język, zwroty, opisy i to zakończenie...miodzio!   :D  :rotfl:

 • AHopeS

  @Aladyn Dziękuję  :D

 • Gaba

  Realistyczne, Brunhilda..... Dobre  :bravo:

 • AHopeS

  @Gaba Dziękuję

 • Kocwiaczek

  No to ładnie koleżankę wkręciła:)  też bym uwierzyła :D

 • AHopeS

  @Kocwiaczek Dziękuję.