Pop-polityka

Taki tam komentarzyk znaleziony w pajęczynie. Nie powiem gdzie. Nie wiem, czy to prawda czy nie. Zostawię go tutaj. A nuż ktoś sprawdzi i skomentuje. Albo i nie, co też nie szkodzi.

"No to wszystko jasne. Konrad Niewolski, twórca filmu „Symetria” i proputinowski jurodiwy duginowiec, który w 2015 roku zarejestrował już jedną prokremlowska partię, jest jednym z założycieli Młodej Polski Popka. Może zresztą MP to ta sama partia tylko przebrandowiona. Czyli to rosyjski projekt (pozdro Międlar, który go popiera).  

Są więc dwie wiadomości, zła i dobra.  

Zła - że wojna hybrydowa prowadzona jest w coraz bardziej cwany sposób, bo dzieciaki za Popkiem polecą.  

Dobra - że PiS raczej ich do pierdla wsadzi, bo PiSowcy może i są pożytecznymi idiotami Putina w szerszym planie, ale tego nie wiedzą, pozostając bardzo rzadko występującym w przyrodzie antykremlowskimi nieświadomymi prokremlowcami".

MrHyde

opublikował opowiadanie w kategorii felieton, użył 157 słów i 938 znaków.

1 komentarz

 
 • AnonimS

  Ciekawe co na to powiesz?  "Kilka dni temu prezydent Lech Wałęsa udzielił rosyjskiemu Sputnikowi wywiadu. Mówił w nim m.in., że Putin to mądry człowiek. Stwierdził też, że gdyby miał więcej rozmów z obecnym prezydentem Rosji to przekonałby go do swojej argumentacji i byłaby szansa na polsko-rosyjskie porozumienie. - Nie kłóćmy się z Rosją, bo ci trzeci na nas zarabiają. A nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku - przekonywał." hehe.  Wiara we własne moce sprawcze u tego człowieka  jest porażająca.
  Co do artykułu Zestaw na tak.  Pozdrawiam.

 • MrHyde

  @AnonimS Cóż mogę powiedzieć? Pan prezydent jak zawsze ma rację. Z Gdańska do Moskwy jest bliżej niż do Nowego Yorku - pi razy krzywe drzwi pół drogi. W przeciwieństwie do NY można dojechać pociągiem. I kłócić się z sąsiadami na ogół nie warto. Co do "tych trzecich" nie wiem co powiedzieć, bo nie znam kontekstu - nie wiem, kim wg pana prezydenta są "ci trzeci". Jednakże, ponieważ chodzi o rosyjski portal słynący raczej z - powiedzmy - dość luźnego stosunku do zasad rzetelności dziennikarskiej, zanim ocenię wypowiedź, wolałbym dokładniej poznać jej kontekst i dosłowne brzmienie pytania i odpowiedzi. Czasami zmiana jednego słowa albo nawet przecinka (niekoniecznie celowa, żeby nie oskarżać Sputnika z góry o złą wolę - w tym miejscu jest minka z przymrużonym okiem) diametralnie zmienia wypowiedź. W jakim języku prowadzony był ten wywiad? ;) PS. Do NY jest dalej, ale to jednak ciekawsze miasto niż Moskwa. Ma więcej kultury - muzeów, teatrów, knajpek z własnym piwem. ;)

 • AnonimS

  @MrHyde jest w gazecie baltyckiej i dalsza dyskusja. Co do Rosji to oni nie chcą z nami rozmawiać jak z równorzednym partnerem i to od początku.  Za Wałesy tez.

 • MrHyde

  @AnonimS Oj tam, za Wasyla Szujskiego rozmawiali :D

 • MrHyde

  @AnonimS Gazeta bałtycka to nie Sputnik. Chyba ;) Poszukam w wolnej chwili.

 • MrHyde

  @AnonimS wywiad z 26.12.2018? Oto streszczenie z RIA: "Бывший президент Польши жалеет, что не сумел в свое время наладить отношения с Россией. Но он знает, как это сделать сейчас. Точнее, что должна сделать Россия, чтобы наладить отношения с Польшей". Wygląda tak, jakby Wałęsa dawał rady Rosji, co zrobić, żeby poprawić stosunki z Polską, a nie oskarżał Polskę o kłótliwość w odniesieniu do Rosji. Ale może on dał Sputnikowi dwa różne wywiady, albo RIA na coś nie zwróciła uwagi? Ciekawe, poczytam ;)

 • MrHyde

  @AnonimS Co powiesz o tym? Лех Валенса выдвинул Сенцова на Нобелевскую премию мира - wzięte ze strony Sputnika.

 • MrHyde

  @AnonimS przeczytałem. 1. Wywiad udzielony RIA Novosti a nie Sputnikowi. Niby niewielka różnica ale jak już coś podawać do wiadomości, to lepiej prawidłowo ;). 2. Wypowiedzi prostoduszne, ale nie mogę Wałęsie niczego zarzucić. Zdanie o bliskości do Moskwy tam pada ale w otoczeniu takich innych zdań, że naprawdę dyplomaci mogą się uczyć rzemiosła. Pozdrawiam ;)

 • AnonimS

  @MrHyde dzięki za wnikliwy komentarz. Gazeta bałtycka dala tlumaczenie a Wałęsa nie chciał sie do tego odnieść.  Ale on tak ma ze wie lepiej. To juz nie pierwszy tekst, kiedy twierdzi ze wie lepiej od czolowych politykow swiata

 • MrHyde

  @AnonimS cytat, który zamieściłeś zupełnie wypacza sens tego, co Wałęsa powiedział w wywiadzie. W zasadzie odwraca kota ogonem. To z GB?

 • AnonimS

  @MrHyde tak

 • MrHyde

  @AnonimS facet mówi, że zbrojenia są głupie, w tym samym czasie, kiedy Putin przechwala się nowymi rakietami do przenoszenia broni jądrowej, tłumaczy, ża Polacy chcą mieć u siebie żołnierzy amerykańskich, żeby się zabezpieczyć przed agresywną Rosją, mówi o rosyjskiej agresji na Ukrainę, podczas gdy Putin uparcie twierdzi, że "ich tam niet" (rosyjskiej armii na Donbasie i wcześniej na Krymie). Jednym słowem w paru zdaniach punktuje politykę Putina do szpiku kości i te tezy - poparte autorytetem nagrody Nobla - pojawiają się w rządowym rosyjskim medium. Czy naprawdę nie można tego docenić zamiast sie podniecać, że Wałęsa nie nazwał Putina jak kozacy sułtana tureckiego?