Smutno mi

Smutno mi.

Smutno mi, że żyję na świecie, gdzie człowiek przywiązuje swojego psa do drzewa w lesie i zostawia go tam, żeby umarł z głodu i pragnienia.  
Smutno mi, że żyję na świecie gdzie człowiek zabija nienarodzone dzieci.  
Smutno mi, że ludzie zabijają, kradną, nienawidzą, kłamią...
Smutno mi, że zabijają życie. Zatruwają powietrze, dodają chlor i fluor do wody, kredę i cjanek do mąki. Smutno mi najbardziej, że robią to i mimo tego mówią że, life is great.  

I za takich ludzi umarł Jezus. I z tego powodu nie jest mi smutno, bo byłem jednym z nich.

232 czyt.
88%88
AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii inne, użył 105 słów i 586 znaków, zaktualizował 14 sty o 19:38.

8 komentarzy

 
 • Czytelnik2

  Czytelnik2 · 16 sty 11:03

  Na tym polega magia Wielkanocy.

 • Obca

  Obca · 16 sty 9:44 · 201233482

  ładne:-)

 • AlexAthame

  AlexAthame · 14 sty 23:10

  Jestem świadomy, że umysł nie powinien być miejscem gdzie zatrzymujemy negatywy,  narzekania i inne podobne sprawy(Dalajlama) ale mój wpis nie miał być tym. Chcialem raczej pokazać moja empatię. Nadal kocham ludzi i nawet takich, którzy robią zle rzeczy. Robią  je, bo nie wiedzą co czynią.

 • AlexAthame

  AlexAthame · 14 sty 21:18 ·

  Ciekawe kto dał łapkę w dół i dlaczego?Proszę się ujawnić i wyjaśnić. Doceniam odwagę. Nigdy nie byłem trollem i umiem się zachować. Można sprawdzić na Hydepark.Jestem przeciwny doktrynom KK ale nie zione ogniem. Nie wstydzę się Pana Jezusa.Przypuszuszam, że obraziłem czyjeś odczucia ateistyczne. Ten ktoś może do mnie napisać w wiadomościach jak się obawia publicznie.Pozdrawiam wszystkich , którzy czytali. Dziękuję wszystkim za miłe komentarze

 • AnonimS

  AnonimS · 14 sty 17:00

  Trafione. Zestaw na tak.

 • Margerita

  Margerita · 14 sty 11:46

  Takie niestety życie

 • kaszmir

  kaszmir · 14 sty 11:06

  Tytuł nawiązuje do Hymnu Słowackiego "Smutno mi Boże"

  Jak mocno akcentujesz zło i nawiązujesz ten swój hymn do śmierci na krzyżu.  Wnętrze człowieka jest bardzo pojemne na krzywdy ale też na odruchy odwrotne. Człowiek dokonuje samounicestwienia się. Czy możemy temu zapobiec? Trudne pytanie, a jeszcze trudniejsza odpowiedź.

  Smuto mi... Pozdrawiam ciepło

 • Duygu

  Duygu · 14 sty 10:39

  Cóż można napisać? Smutno mi... Napisałeś, dlaczego Tobie jest smutno, ja dorzuciłabym jeszcze kilka rzeczy. To chyba pierwszy taki tekst w Twoim wykonaniu. Łapa, żeby więcej takich tekstów było