Smutno mi

Smutno mi.

Smutno mi, że żyję na świecie, gdzie człowiek przywiązuje swojego psa do drzewa w lesie i zostawia go tam, żeby umarł z głodu i pragnienia.  
Smutno mi, że żyję na świecie gdzie człowiek zabija nienarodzone dzieci.  
Smutno mi, że ludzie zabijają, kradną, nienawidzą, kłamią...
Smutno mi, że zabijają życie. Zatruwają powietrze, dodają chlor i fluor do wody, kredę i cjanek do mąki. Smutno mi najbardziej, że robią to i mimo tego mówią że, life is great.  

I za takich ludzi umarł Jezus. I z tego powodu nie jest mi smutno, bo byłem jednym z nich.

AlexAthame

opublikował opowiadanie w kategorii inne, użył 105 słów i 586 znaków, zaktualizował 14 sty 2020.

11 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • Marcin123

  Ten tekst jest jak uderzenie. Dobre uderzenie na otrzeźwienie. Przy okazji dygresja: dlaczego wszystko szufladkujemy? Katolickie, niekatolickie... TO NIE MA ZNACZENIA. Poczuj to uderzenie. Znaczenie ma zrozumienie sensu tego, co robimy ze sobą i ze światem dookoła. Rozejrzyjmy się, może po raz pierwszy w życiu, ze zrozumieniem, empatią i współczuciem. Bądźmy przez chwilę psem przywiązanym do drzewa, bezbronną, zabijaną istotą, wczujmy się w Jezusa, który nosił w sobie dobro i oddaje z miłości życie w strasznym cierpieniu, z ręki tych, których kochał. Poczujmy empatię Buddy, poczytajmy Ghadiego, Świętego Franciszka, Dalajlamę. Choć raz obudźmy wrażliwość i popatrzmy na otoczenie oczyma Oceanu Życia, który nas otacza. Jesteśmy jego cząstką, a działamy przeciwko niemu. Można być ateistą, a dostrzec ponadczasową głębię przekazu Jezusa. Można być katolikiem i zauważyć olbrzymie współczucie dla świata w sutrach Buddy. Istotne jest, żeby dostrzec przekaz, jego głębię i kierunek. Ten krótki tekst jest ożywczy - uderzenie na otrzeźwienie. Dziękuję za ten tekst, AlexAthame. Oby więcej takich. I znów spostrzegam to, o czym nieraz pisałem - dlaczego ważne teksty mają tak mało wejść, a głupawe opowiadanka tak wiele? Przypominaj nam o ważnych prawdach dalej, AlexAthame. Masz we mnie wsparcie. Ja Ciebie czytam.

 • AlexAthame

  @Marcin123 Bardzo dziękuję. Najbardziej czytane sa jak wiesz erotyczne.Im bardziej prymitywne tym  wiecej czytajacych.Dlaczego? Na to jest bardzo łatwa odpowiedź :)

 • Marcin123

  @AlexAthame, Masz rację. Zastanawiałem się, czy dobrze robię, pisząc moje "szkice" z elementami erotycznymi. Mógłbym bez nich, ale to też jest we mnie. Może za bardzo jestem zapatrzony w siebie, a za mało dostrzegam problemy wokoło mnie. Natomiast szacunek dla niektórych Twoich tekstów. Czytałem po kilka razy.

 • AlexAthame

  @Marcin123 Nie za bardxo mnir zrozumiales.Ja nie neguje erotycznych tylko stwierdzilem ,ze tzw pornale sa najbardziej czytane.

 • Marcin123

  @AlexAthame - masz rację. Teraz rozumiem.

 • Fanka566

  Poruszające... I takie prawdziwe.

 • Katarzyna12

  Człowiek jest niczym zagłada, której się sam  lęka, boji się ale ślepo podróżą ścieżką zła.

 • AlexAthame

  @Katarzyna12 zaglada?Może miało być zaglada

 • Katarzyna12

  @AlexAthame dokładnie tak już poprawiłam

 • Czytelnik2

  Na tym polega magia Wielkanocy.

 • AlexAthame

  @Czytelnik2 Dziękuję.

 • Obca

  ładne:-)

 • AlexAthame

  @Obca dziękuję.  :)

 • AlexAthame

  Jestem świadomy, że umysł nie powinien być miejscem gdzie zatrzymujemy negatywy,  narzekania i inne podobne sprawy(Dalajlama) ale mój wpis nie miał być tym. Chcialem raczej pokazać moja empatię. Nadal kocham ludzi i nawet takich, którzy robią zle rzeczy. Robią  je, bo nie wiedzą co czynią.

 • AlexAthame

  Ciekawe kto dał łapkę w dół i dlaczego?Proszę się ujawnić i wyjaśnić. Doceniam odwagę. Nigdy nie byłem trollem i umiem się zachować. Można sprawdzić na Hydepark.Jestem przeciwny doktrynom KK ale nie zione ogniem. Nie wstydzę się Pana Jezusa.Przypuszuszam, że obraziłem czyjeś odczucia ateistyczne. Ten ktoś może do mnie napisać w wiadomościach jak się obawia publicznie.Pozdrawiam wszystkich , którzy czytali. :) Dziękuję wszystkim za miłe komentarze :przytul:

 • Czytelnik2

  @AlexAthame Bycie lub nie bycie w KK nie przeszkadza w czynieniu dobra. (Mk 9,38-40) -  
  "Wtedy Jan rzekł do Niego: Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami. Lecz Jezus odrzekł: Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.".
  Co do obrażania ateistów. Mam wrażenie, że w ramach obrony tolerancji zabijamy tolerancję.  Co jest w tym złego że katolik podzieli się z innymi swoją radością spowodowaną świętami Bożego Narodzenia? Ja się nie obrażę jeżeli przyjdzie do mnie żyd i z uśmiechem będzie mi życzył wszystkiego dobrego z okazji Chanuki czy Święta Kuczek czy muzułmanin z okazji Id al-Fitr. Co jest złego w tym że ktoś dzieli się z innymi tym co jest dla niego ważne i radosne?

 • AlexAthame

  @Czytelnik2 A czy ja tak napisałem?Nie wiem jak dawno jesteś na lol.Ja napisałem kilka felietonów odnośnie spraw związanych z wiarą.Usunalem.To co napisałem odnośnie KK ma związek z postem na Hydepark.Popatrz sobie co tam ludzie piszą.Ja nie jestem od oceniania.Ale wszyscy w mniejszym lub większym stopniu oceniamy. Ja tylko chciałem wiedzieć kto dał łapkę w dol i dlaczego.Ale nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci.Mam kilkanaście łapek w dół  i nigdy nie pytałem .Wiesz, cytowanie jednego wersetu nie zawsze jest właściwe.Jezus powiedział coś o policzku.A jak go uderzono, powiedział coś innego.Wiesz o czym pisze teraz?O ile wiesz z Pisma , Judasz wyganial demony na misji.Czy to co go uczyniło dobrym w oczach Boga? Dziękuję za obszerną odpowiedź.

 • AlexAthame

  @Czytelnik2 Hydepark strona 5 Co myślisz o Kościele katolickim i katolikach.

 • AlexAthame

  @Czytelnik2 Konkretnie chodziło mi o wypowiedź AK47 - zional ogniem. Np generalnie nie jestem przeciw homo czy L.Natomiast uważam organizację LGBT za demoniczna. Podobnie Monsanto, NASA, Większość koncernów farmaceutycznych itd.A tam pracują ludzie i pewnie większość nic nie wie.Oczywiscie to bardzo luźna interpretacja.Pozdrawiam

 • Czytelnik2

  @AlexAthame Przepraszam jeżeli odniosłeś wrażenie że to jest skierowane osobiście do Ciebie. Nie było to moim zamiarem. To była luźna refleksja na temat czasów współczesnych choć nie będę zaprzeczał że zainspirowana Twoim zdaniem "Przypuszuszam, że obraziłem czyjeś odczucia ateistyczne". Chodzi mi o sytuację gdzie z jednej strony w szkołach krzyże się wiesza koło godła państwowego choć w ewangelii jest napisane że co boskie Bogu a co cesarskie cesarzowi a z drugiej strony kartki wysyłane z okazji Bożego Narodzenia opatrzone są tekstem "seasonal greetings" a w wersji polskiej - wszystkiego najlepszego z okazji świąt i nowego roku z unikaniem wyrażenia "Bożego Narodzenia".

 • AnonimS

  Trafione. Zestaw na tak.

 • AlexAthame

  @AnonimS Dzieki :)

 • Margerita

  Takie niestety życie

 • AlexAthame

  @Margerita dzieki :)

 • kaszmir

  Tytuł nawiązuje do Hymnu Słowackiego "Smutno mi Boże"

  Jak mocno akcentujesz zło i nawiązujesz ten swój hymn do śmierci na krzyżu.  Wnętrze człowieka jest bardzo pojemne na krzywdy ale też na odruchy odwrotne. Człowiek dokonuje samounicestwienia się. Czy możemy temu zapobiec? Trudne pytanie, a jeszcze trudniejsza odpowiedź.

  Smuto mi... Pozdrawiam ciepło :sad:

 • AlexAthame

  @kaszmir Dzięki, mila :przytul:  <3

 • Duygu

  Cóż można napisać? Smutno mi... Napisałeś, dlaczego Tobie jest smutno, ja dorzuciłabym jeszcze kilka rzeczy. To chyba pierwszy taki tekst w Twoim wykonaniu. Łapa, żeby więcej takich tekstów było  ;)

 • AlexAthame

  @Duygu Dzięki moja mila :)  <3Troche nawiązuje do tego ,,  Do trzech razy sztuka" .Ale tamto jest o piasku.Nie czytałaś, niestety, a tylko 3 części. :)