Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Czerwony Świt cz.1 Wstęp

Czerwony Świt cz.1 WstępRok 2032

Świat po  3 Wojnie Światowej  

Polska była podzielona na kilka stref a ci którzy przeżyli wielką wojnę jak zwykło sie ją nazywać schowali się w miastach - twierdzach . Zwykle były to niewielkie ośrodki miejskie które stopniowo stawały się świetnie przygotowanymi do obrony fortecami  . Często wykorzystywano średniowieczne fortyfikacje co znacznie ułatwiało przystosowanie danego terenu do budowy twierdzy . I tak największym takim obiektem na północy Polski był Malbork.  W październiku 2030 roku dotarła tu pierwsza grupa ocalałych żołnierzy . Podróżowali oni wraz z  
rodzinami co sprawiło że w warunkach zimowych musieli szybko znaleźć schronienie . Zamek w Malborku który nie uległ zniszczeniu świetnie nadawał się na tymczasowe schronienie . Już dwa miesiące później bo w styczniu 2031 dotarła tu kolejna grupa ludzi którzy szukali bezpiecznego schronienia . Wieści o bezpiecznej przystani jaka stał się Malbork szybko się rozchodziły . Z każdym tygodniem  przybywało nowych osadników ale sam zamek miał ograniczona pojemność co w przyszłości miało skutkować stopniowa rozbudową. W kwietniu podjęto decyzję o przeprowadzeniu wyborów na gubernatora . Wygrał je Tadeusz Rynkowski , katolicki ksiądz który przybył na zamek wraz z pierwsza grupa . Zdobył zdecydowana większość głosów co nie mogło dziwić ponieważ ludzie jak to pokazała już historia w trudnych chwilach zawsze szukali wsparcia w Bogu . Był on konserwatystą który jeszcze przed wielką wojna popierał skrajnie prawicowe partie . Okazał się  jednak świetnym organizatorem co zaowocowało szybkim  rozkwitem miasta .  

W czerwcu zapadła decyzja o rozbudowie twierdzy a we wrześniu powołano siły zbrojne które miały zapewnić miastu bezpieczeństwo .  

Piotr przybył do Malborka na początku 2032 roku.  W czasie wojny był ochotnikiem walczącym w Polskiej armii . Po  użyciu broni biologicznej przez wszystkie walczące strony na początku 2028 roku  i masowej depopulacji ukrywał się wraz z grupą ocalałych w okolicy Tczewa . Był jednym z bohaterów bitwy o Elbląg gdzie udało się odeprzeć przeważające siły Rosyjskie . Teraz  dowodził  oddziałem  którego obszar działania obejmował niewielki teren na południe od Tczewa . Grupa liczyła 233 osoby z czego 98 to żołnierze a reszta kobiety i dzieci . Ze względu na ciężkie zimowe warunki i kończące się zapasy jedzenia zapadła decyzja o wymarszu do Malborka . Po przybyciu do miasta zostali odrazu włączeni do OAM ( Ochotnicza Armia Malbork ) . Władze  miejskie chętnie przyjmowaly każda zbrojna grupa która mogła wzmocnić ich armię ochotnicza .  Piotr nadal miał być dowódca swojego oddziału i nawet został awansowany do stopnia Porucznika. Jego batalion miał  odpowiadać za eskortę jednostek zwiadowczych które ruszały na poszukiwania zasobów niezbędnych do funkcjonowania  miasta . W tym czasie na wschodzie grasowały bandy Ukraińskie które coraz śmielej spoglądały na zachód a co za tym idzie na  osady które się tam znajdowały . Pracy było dużo i coraz częściej dochodziło do starć które mogły doprowadzić w każdej chwili do wybuchu konfliktu . W tym czasie Malbork był już jedna z największych twierdz na północ od Warszawy . Pod swoją opieką miał 22 osady które w zamian za opiekę zajmowały się produkcją zasobów .  

Marzec 2032  
Porucznik Piotr Rosiński szybkim krokiem zmierzał do budynku w którym znajdowało się dowództwo OAM . Był to stary blok mieszkalny jakich w dawnym świecie było pełno . Zwykły i niczym nie wyróżniający się budynek został przebudowany na potrzeby dowodctwa armi ochotniczej i teraz znajdował się tam cały sztab oraz kwatery oficerów.  

Piotr powoli zbliżał się do głównego wejścia gdzie stało dwóch wartowników . Mimo późnej godziny na ulicy był spory ruch . Robotnicy szli na nocną zmianę do fabryki amunicji która znajdowała się nieopodal zamku . Właśnie ta późna godzina wzbudzała w nim największy niepokój . Wezwanie od tej godzinie na naradę do dowództwa mogło oznaczać tylko jedno ...  

CDN

Patrick

opublikował opowiadanie w kategorii przygoda i science fiction, użył 694 słów i 4149 znaków.

Dodaj komentarz