Drabble — Dysmorficzne skazy

Drabble — Dysmorficzne skazyPoniedziałek. Pobudka o siódmej rano. Krótka walka ze sobą podczas opuszczania łóżka. Ciążowy brzuch przeszkadzał. Kopnięcie. - Już kochanie dzisiaj wyjdziesz na świat. Doktor Rentgen odetnie cię od pępowiny…  
— Poprzyj mocno… – krzyknęła położna. – Widać główkę.
Cudowny pierwszy płacz... I cisza.  
— Co się stało? – wydusiłam.
— Nic, tylko zespolak, i do tego słodki – odrzekł dr Rentgen. – Czy pani wie, że takie dzieci mają dodatkowy chromosom… – miłości, bo powstają w wyniku szalonej chemicznej reakcji, zachodzącej pomiędzy zakochanymi. Takie cudaki – nazwa przewrotna wskazuje na odmienność tych dzieci, jednak pochodzi od cudu. – Niczym radioterapia, jego słowa uleczyły.

To tylko zespół Downa... Czarne oliwki patrzyły na mnie...

kaszmir

opublikowała opowiadanie w kategorii obyczajowe, użyła 122 słów i 808 znaków, zaktualizowała 11 cze 2020.

3 komentarze

 
 • gbgj

  Gchcchffgxchfcgccbfchfcvcchccvfxvccvgcgcc

  10 sie 2020

 • Duygu

  Nigdy nie przestaniesz mnie zaskakiwać... Podziwiam wszystkich, którzy mają tak wiele różnych pomysłów na swoje teksty. Pożycz trochę tych pomysłów, proszę  :rotfl:  
  Pozdrawiam  <3

  11 cze 2020

 • kaszmir

  @Duygu dziękuję, ale chyba pomysły przychodzą same. Dużo jeżdżę środkami lokomocji, a to jest spora skarbnica wiedzy i jeszcze posiadam notes w którym zapisuję luźne zasłyszane rozmowy aby nie zapomnieć. <3  <3  <3  
  Pozdrawiam cieplutko :kiss:

  11 cze 2020

 • agnes1709

  Cudaki - nie wiem, jak się do tego odnieść. Nie podoba mi się to stwierdzenie. Słowa uleczyły, ale czy były szczere? Różnorodność tematów, brawo Ty!

  11 cze 2020

 • kaszmir

  @agnes1709 dzięki za spojrzenie. Cudaki - tak nazywa moja znajoma swoją córeczkę właśnie z tym zespołem. I stąd ta nazwa. Słowa na pewno pomagają w takiej sytuacji.  
  Pozdrawiam.

  11 cze 2020