o Republikach Polskich cz.1

"Umowa Warszawska"


W roku 2017 Katalonia żądała niepodległości. Wszelkie akty wolności i demokracji były brutalnie tłamszone przez władze Hiszpanii. Unia Europejska uznała tę sprawę za wewnętrzny problem Hiszpanii i zajęła się "kryzysem demokracji" w Polsce.
Po licznych protestach w Katalonii Hiszpania ogłosiła stan wojenny w tym regionie i wprowadziła na ten teren wojska i oddziały policji. Po kilku tygodniach takie miasta jak Barcelona, Girona czy Tarragona wyglądały niczym Kijów w 2013.
Niemal regularne walki protestujących z policją, strzały, wybuchy butelek z benzyną, kamienie latające w powietrzu. W końcu cała Europa wymusiła na Hiszpanii ustąpienie Katalonii, która uzyskała niepodległość. Na fali tego wydarzenia w całej Unii Europejskiej bardzo mocno dochodziły do głosu wszelkie organizacje niepodległościowe różnych regionów, jak np. Bawarii czy Północnej Irlandii.

W roku 2021 w Rzeczpospolitej Polskiej podział polityczno -połeczny doszedł do takiego poziomu, że ludzie zaczęli migrować do miast, w których dominowała dogodna im opcja polityczna. Natomiast mniejszość polityczna z miast, migrowała do regionów gdzie, mieszkali ludzie podobni im poglądom. W 2022 roku doszło do referendum, w którego wyniku Rzeczpospolita Polska została podzielona. Frekwencja na tym referendum wynosiła niemal 99%. Cały naród zdecydował się na separacje. Partie polityczne, w zależności od poparcia, jakim się cieszyły, brały pod swoją administrację dany region. Dzięki temu mogły w pełni zrealizować swoje plan polityczne, społeczne i gospodarcze. A ludność, która mieszkała w tym regionie, w pełni daną partię popierała.

W Warszawie zostało przeprowadzone oficjalne rozwiązanie III Rzeczpospolitej Polskiej. Pod Pałacem Prezydenckim, gdzie miało miejsce ów wydarzenie, zebrały się tłumy. Wszyscy zebrani byli szczęśliwi i zadowoleni z przebiegu spraw. Nie było ani grama nienawiści, każda opcja polityczna i jej przedstawiciele życzyli sobie powodzenia i przyszłych sukcesów. Wszystkie spory i podziały między polakami zniknęły, bo nie było się już o co kłócić.

Podpisano tak zwaną "Umowę Warszawską", którą zobowiązany był podpisać każdy z liderów stronnictw politycznych. Oprócz uroczystej przedmowy, jej treść dałoby się skrócić następująco.

1)Każda z partii politycznych śp. Rzeczpospolitej Polskiej ma prawo stworzyć na terenie, który jej podlegał nową Republikę Polską.
1.1 Stworzyć ją może, tylko i wyłącznie, jeśli poparcie dla niej wyrazi na danym terenie 99% mieszkańców tegoż terenu.
2)Republiki Polskie pozostają w dobrych stosunkach dyplomatycznych, nie mogą wypowiadać sobie nawzajem wojen, ani anektować innych republik.
3)Ustrój polityczny, jaki działa w każdej z Republik Polskich powinien być demokratyczny.
3.1 Chyba,że mieszkańcy republiki w wolnym głosowaniu ustanowią inaczej.
4) Każdy obywatel śp. Rzeczpospolitej Polskiej ma prawo do mieszkania w regionie, gdzie rządzi partia, której jest elektorem.
4.1 Każda Republika Polska powinna sfinansować podróż obywatela, który wyrazi w pisemnym dokumencie chęć mieszkania w innej Republice Polskiej.

Kraj na samym początku został podzielony na dwie duże części i kilka mniejszych.
Granicę dla obu Republik Polskich stanowiła rzeka Wisła.

Na zachód od Wisły, aż do granicy z Niemcami rozciągała się nowa Republika. Nazwano ją "Republika Polskich Obywateli", stolicę tego państwa ustanowiono w Gdańsku.

Na wschód od Wisły, aż do granicy z Białorusią została powołana do życia "Polska Republika Sprawiedliwości". Stolicą pozostała Warszawa.

Do końca 2022 roku trwały migracje mieszkańców dawnej Rzeczpospolitej Polskiej, w styczniu 2023 "Umowa Warszawska" weszła w życie.

Philips123

opublikował opowiadanie w kategorii inne i fantasy, użył 632 słów i 3911 znaków. Tagi: #Polska #Polityka #political_fiction

Dodaj komentarz