Co nowego ?

Co nowego ?Aktualności.
1. Aktywność na LOL 24. Jak trafnie przewidział Nefer nastał sezon ogórkowy. Publikacje pokazują się w miarę regularnie. Natomiast prawie wogóle nie widać komentarzy. Ponadto sporo osób ogranicza w znaczący sposób swoją bytność i aktywność .
2. Mistrzostwa Świata sypnęły niespodziankami. Zawodzą gwiazdy i reprezentacje niektórych faworytów. Tylko Ronaldo potwierdza swoją klasę. Zwróćcie uwagę na czarnoskórego napastnika reprezentacji  Belgii Romelo Lukaku. Strzelił już cztery bramki podobnie jak Ronaldo i ma niesamowitą średnią bramek w stosunku do męczy rozegranych w reprezentacji.
3. Co tam Panie w polityce?  
Ciągły atak opozycjii na obóz rządzący to rzecz normalna i wskazana. Zawsze jest lepiej jeśli opozycja patrzy będącym u władzy na ręce. Tylko że poziom tego jest żenujący. Zamiast pokazać własny program i zachęcić ludzi tym do głosowania na siebie, czepiają się nieistotnych detali i potknięć. Ja idąc na wybory patrzę na cztery elementy.  
- stopa bezrobocia  
- podział budżetu ze szczególnym uwzględnieniem ile pieniędzy idzie na programy prospołeczne
- realizacja dotychczasowych obietnic wyborczych
- obietnice wyborcze które poszczególne partie proponują do realizacji.
Nie trzeba być analitykiem wystarczy tylko skorzystać z informacji ogólnodostępnych w necie żeby porównać dane o bezrobociu ( informacje GUS) i moim zdaniem to powinno być podstawą do oddania głosu na dane ugrupowanie . Pozostałe czynniki to ściema.
4. Wakacje. Jestem ciekaw kiedy i gdzie będziecie wypoczywać?  
A dziś? Kibicujmy naszym. Pozdrawiam

AnonimS

opublikował opowiadanie w kategorii felieton, użył 254 słów i 1635 znaków.

4 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • nefer

  O piłce to lepiej się dzisiaj nie wypowiadać, zresztą dopadł mnie gwałtowny nawrót "piłkowstrętu" (kolumbijski). Na szczęście, ponieważ przechodziłem już podobne choroby kilkakrotnie przy okazji kolejnych występów naszych Orłów w wielkich turniejach, ten drugi napad był już słabszy od pierwszego (senegalskiego) i wiem z doświadczenia, że po kilku dniach minie. Cały kłopot w tym, że inaczej niż przy większości chorób zakaźnych, przebycie nawet kilku takich napadów nie uodparnia na następne. I za jakiś czas będę już gotowy na kolejne zakażenia.  :cray:  
  Wakacje zawsze obniżają "oglądalność portali" netowych wszelkiego rodzaju i może wcale nie jest to nawet takie tragiczne? Oznacza, że ludzie robią jeszcze coś, poza siedzeniem w smartfonach? Oczywiście, na komentarze odpowiadać należy.
  Co do polityki... Dostajemy jej wszędzie tyle, że nie ma chyba potrzeby przenoszenia jej i tutaj. Skoro jednak rozwinęła się już taka dyskusja, to muszę stwierdzić, że popieram zdanie Mr Hyde'a. Jeśli tylko pominąć tę jego niechęć do humanistyki (poza wszystkim, nie na miejscu na portalu literackim), to z resztą jego wywodów zgadzam się całkowicie. Dodam tylko, że mnie interesują jeszcze nakładane na nas wszystkich podatki oraz ich wysokość. A te rosną nieustannie. Nawet dzisiaj usłyszałem o projekcie nałożenia akcyzy na cukier. I to w dniu bezpośrednio po klęsce naszych "Orłów". Panie wiceministrze zdrowia, miej pan litość nad odprawiającym "gorzkie żale" narodem.  :smh:

 • AnonimS

  @nefer widziałem mema pt. Mundial w 4 K ... Kolumbia,Kazań,Klęska 4K ..... Wpisz sam....
  I tyle komentarza co do piłki.  Nr Hyde zarzucił mi kryptoagitację za rządzącymi a ja po porostu stwierdzam że opozycja nie ma programu wyborczego i jak tego nie zmieni to przegra kolejne wybory . A temat  polityczny wrzuciłem celowo bo liczyłem na większy odzew i uaktywnienie się tych co z reguły są nieaktywni. A odezwali się Ci co zawsze....

 • MrHyde

  @AnonimS To nie tyle zarzut agitacji, do której każdy ma prawo i którą sam uprawiam namiętnie w każdym tekścidle, tylko polemika z tezą, że jeden wskaźnik statystyczny wystarczy do oceny rządu, partii i polityki.

 • MrHyde

  @nefer Neferze, na humanistykę jestem gotów się dodatkowo dobrowolnie opodatkować, byle nie była to humanistyka w rozumieniu obecnego szefa MENu (granty na "pomniki polskiej humanistyki";) i senatora Żaryna (redaktora pewnego periodyku historycznego). A publicznych środków na tzw. humanistykę w Polsce bez selekcji "humanistów" i priorytetów jest mi po prostu szkoda.

 • nefer

  @MrHyde Mam na myśli humanistykę jako taką, a nie propagandę rządową, określaną tym mianem przez władających nami polityków. Inna sprawa, że wszelkiego rodzaju mecenat nad sztuką i naukami humanistycznymi zawsze powiązany był z takim czy innym chwaleniem władzy i od tego nie uciekniemy. Powstawały w ten sposób dzieła ważne i wiekopomne. Grunt, żeby finansować twórczość na jakim takim poziomie. Zauważ też, ze im władza bardziej despotyczna, tym mniej zwykle zależy jej na wykształceniu u obywateli/poddanych umiejętności samodzielnego myślenia.

 • AnonimS

  @MrHyde ja podałem jaki wskaźnik jest dla mnie najważniejszy . Ty jesteś za prywatyzacja ja uwazam że wyprzedaż majątku narodowego to zbrodnia. Jestesmy właścicielem to mamy pracę dla ludzi. Jak jest w rękach kapitału zagranicznego, to w przypadku kryzysu w branży to najpierw zamkną zakłady w obcych krajach. To co mówił Macron o firmie w Polsce. Do tego silne związki zawodowe będą bronić u nich miejsc pracy. To samo rolnictwo. Wysoko rozwinięte a i tak mają większe dopłaty do rolnictwa niż nasi farmerzy.  I takich przykładów można przytoczyć na pęczki.wiec może trzeba przemyśleć co będzie jak już wszystko wyprzedamy. Przed wojną bylo takie powiedzenie. Polskie ulice, żydowskie kamienice. To oczywiście uproszczenie ale w każdym powiedzeniu jest trochę prawdy.

 • MrHyde

  @AnonimS słowo "zbrodnia" z tego samego rejestru językowego co mord, gwałt i zamach zamyka dyskusję. Z rządem rządzącym firmami żaden Samsung ani Intel w Polsce nie powstanie. Co najwyżej rdzewiejąca Stocznia Północna.

 • AnonimS

  @MrHyde wiesz ludzie są dziwni .

 • MrHyde

  @nefer Ja wiem. Dlatego z uporem maniaka piszę "tzw. humanistyka" zamiast po prostu "humanistyka". LOL to nie najlepsze miejsce na tę dyskusję, ale wyznam Ci publicznie, że nie zadowala mnie poziom nauki w Polsce w ogóle, a w szczególności historii, filologii, politologii i pokrewnych. I nie chodzi o usłużność władzom tylko o zwykłą inflację. Studia tzw. humanistyczne są stosunkowo tanie i namnożyło się nam uczelni produkujących magistrów i doktorów, którzy w zasadzie nie powinni mieć nawet dyplomu studiów trzyletnich. Takie uniwersytety jak UKSW w Warszawie zaniżają średni poziom i produkują frustratów myślących o sobie jako o wielkich myślicielach, frustratów groźnych dla społeczeństwa. Pewnie wiesz, które środowisko profesorskie i jakie nazwiska mam na myśli. ;)

 • MrHyde

  @AnonimS wiem ;)

 • MrHyde

  Czyżby jakieś wybory się zbliżały? Pora poagitować za partią niskiego bezrobocia? Ja też ją lubię, dlatego wybieram wolność gospodarczą, swobodny przepływ osób, kapitału i towarów w ramach EU, obniżanie ceł do zera, inwestowanie w naukę i edukację (szczególnie w obszarach  nauk przyrodniczych, medycyny i nauk technicznych, nawet kosztem tzw. humanistyki). A przed oddaniem głosu w wyborach zwracam uwagę właśnie na "ściemę" - "pozostałe czynniki", nie na statystykę bezrobocia, na którą partie i rządy mają wpływ znikomy. Sprawdzam życiorysy i poglądy kandydatów. Wiara w "zamach smoleński", chrzanienie o niepodległości, chrześcijańskich korzeniach i zwycięstwie moralnym powstań narodowych - dyskwalifikuje na amen. Programy społeczne: Kindergeld - ja, 500 - nie. Programy gospodarcze: bezpieczne, bezkolizyjne drogi i koleje, prywatyzacja banków, sektora energetycznego, ubezpieczeń, resztek mniejszych firm - tak, dopłaty do rolnictwa - nie. Świeckość państwa - tak, religia w szkole i dodacje dla KRK - stanowcze nie. Programy medyczne - wsparcie dla medycyny reprodukcyjnej - tak , "ochrona >>życia poczętego<<" (podwójny cudzysłów celowo) - nie. Praworządność: obcięcie Polsce dopłat unijnych za karę za "deficyty praworządności" - tak, Osądzenie Dudy, Szydło i Morawieckiego przez Trybunał Stanu za uzurpację władzy (niepublikowanie wyroków TK, niezaprzysięganie sędziów, zaprzysięganie pseudosędziów wybranych niezgodnie z prawem) - tak.

 • AnonimS

  @MrHyde ale ostro. Zdecydowane masz poglądy. Wybory samorządowe się zbliżają i kampania już praktycznie trwa. Dlatego nie poruszałem sfery politycznej bo każda grupa polityczna ma swoje racje i swoje interesy. Dla mnie czy jest publikowany wyrok TK czy nie ma znaczenia. Ważne społecznie jest żeby publikować wyroki na złodziei, kombinatorów, bandytów i innej maści swołoczy. Żeby wszyscy byli również wobec prawa i żeby nie mogli się wymigać od odpowiedzialności za popełnione czyny. Chrześcijańskie korzenie ma całą Europa. Choć nie należy zapominać że zarówno chrześcijaństwo jak i islam mają wspólne korzenie w judaizmie. Dekalog jest dobry tylko jak zwykle najlepsze nawet prawo potrafią spieprzyć ludzie. Dopłaty do rolnictwa ma całą Unia. Bo żywność żeby była tania musi być dotowana. Nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego co nie znaczy że jest to program dobry. USA Kanada i inne kraje też dotują żywność. Co do modelu rodziny pragnę przypomnieć że modlę dwa plus dwa to jest stagnacja. Żeby społeczeństwo nie wymierało i starzało się powinien być modlę dwa plus trzy inwiecej niż trzy. Co do reszty . Na razie nie odpowiem bo wyjdzie z tego kolejny  felieton. Pozdrawiam

 • MrHyde

  @AnonimS nie neguję korzeni judeo-chrześcijańskich, tylko nie podoba mi się opieranie polityki na tych korzeniach i polityczne chrzanienie o przeszłości. Przy tym moimi ideałami są humanizm (odniesienie do człowieka i człowieczeństwa) i oświecenie, a nie dogmaty religijne. Respektowanie wyroków TK przez władze państwa i stosunek państwa do teorii spiskowych a la "zamach" to z kolei papierki lakmusowe pozwalajce łatwo stwierdzić kto jest okey a kto jest niebezpiecznym oszołomem, kto reprezentuje prawdę i sprawiedliwość a kto kłamie. Takie mam poglądy, między innymi takie. Pozdrawiam.

 • Black

  Przyznam szczerze, że jeżeli ktoś nie odpowiada na mój komentarz, to później tracę ochotę na czytanie czy pozostawienie kolejnego znaku po sobie. A to, co mam ochotę przeczytać i skomentować skrupulatnie odkładam na potem, jak już zyskam trochę wolnego czasu. Dziś mecz o wszystko, a kolejny o honor? Oby nie;) Pozdrawiam:)

 • AnonimS

  @Black miło że zajrzalaś.  Ja złośliwie zostawiam kolejne komentarze w stylu X....y....z lub inny przypadkowy zbiór znaków. Pozdrawiam

 • Black

  @AnonimS To też jest jakiś sposób na takiego delikwenta;)

 • AlexAthame

  @Black Nie trać :)

 • Ja1709niezalogowana

  Lukaku to bardzo dobry piłkarz co widać też po tym, w jakich klubach grał. Co do komentarzy ze smutkiem stwierdzam, że dając ostatnio kilka i to w dość dobrych opkach odpowiedzi nie otrzymałam (emotki chociażby), stwierdzam więc, że chyba nie warto strzępić palców i rozładowywać baterii:lol2: Za felieton (mimo, że króciutki) henda wrzucam;)

 • AnonimS

  @Ja1709niezalogowana własnie mnie to samo spotkało. Komentarz napisany , zero odpowiedzi. Cóż bywa pozdrawiam

 • AlexAthame

  @Ja1709niezalogowana Bo piszesz komentarze niewłaściwym osobom.Ja zawsze odpisuje chyba że ktoś mi solidnie popadnie.  :danss: