W gąbkę pójdziemy drodzy panowie

W gąbkę pójdziemy drodzy panowieW dzisiejszej gazecie Andrzej Bonowy przeczytał newsa. Jakoby pan Seba Podpaska dokonał wielkiej rzeczy. Spuścił w kanał trochę procentów, aby pomóc kobietom w tych ciężkich chwilach, kiedy je krew zalewa. Pomóc dzieciakom w pieluszkowym okresie, aby matki nie używały wielokrotnie tego, co jest jednorazowym produktem. Pomóc chorym przywiązanym do łóżka. No, i najważniejsza pomoc, dla ludzi w starczym wieku. Ludzi popuszczających urynę, jak i niemogących wyjść do toalety.  
– Hurra! – zakrzyczał dumnie. – Moja w tym głowa, żeby tak pokombinować w tej sprawie, aby nie stracić.
Zagłębiony w druku - myślał intensywnie. Po tym jak zagraliśmy na nosie wszystkim, trzeba przejść suchą stopą po tym laniu wody.  
– Wiem! – zawył radośnie. – Gąbka! Gąbka! Gąbka!… Będzie tarczą ochronną od upadku.  
Zadzwonił do Jana Uzdrowiciela i podzielił się tym innowacyjnym pomysłem:
– Słuchaj druhu – mówił zachwycony. – Włożymy pomiędzy warstwy podpasek, pampersów i innych akcesoriów tego typu… gąbkę. – Rozumiesz! Będzie to wkład wymienny. Umieścimy w pakiecie jako filtr o różnym zapachu. I w ten sposób odbijemy sobie wacik. – He, he, he.
– Ty jednak jesteś Wielki – odpowiedział Uzdrowiciel. – Trzeba wypuścić wici i zacząć działać. – Jeszcze dodałbym do tego pakietu maseczki z wymiennym wkładem... Co o tym myślisz?
– Tak, tak, tak! – wyrzucił z siebie zachwyt pan Bonowy. – Nie ma na co czekać, bo wpadniemy sami w ten wykopany dołek. Gąbka wszystko wchłonie! – Zakończył.

kaszmir

opublikowała opowiadanie w kategorii komedia, użyła 258 słów i 1591 znaków, zaktualizowała 21 lip 2020.

2 komentarze

 
 • AlexAthame

  Ja myślę, że rurka odprowadzajaca byłaby lepsza.A tak naprawdę to wszystko przez wynalazek majtek.Do XVII nie było kłopotu.Wszystko oddychalo :smile:

 • kaszmir

  @AlexAthame może i by była  :lol2: Pozdrawiam

 • Duygu

  Cóż za kreatywność! Niebywałe! Lubię Twoje poczucie humoru ;) :lol2:

 • kaszmir

  @Duygu miło, że cię rozśmieszyłam. Pozdrawiam serdecznie :lol2:  <3