Raport z badań pacjenta O-492 #3

SZPITAL PSYCHIATRYCZNY W OWIŃSKACH – RAPORT Z BADAŃ PACJENTA O-492

RAPORT Z BADAŃ PACJENTA O-492

Rok 1940

Czerwiec 1940 rok, w tym miesiącu na terenie szpitala psychiatrycznego swoje badania prowadził niejaki H**** S*******, doktor medycyny Luftwaffe, który przeprowadzał na kobietach eksperymenty nad metodami sterylizacji przy użyciu promieni rentgenowskich.

Misja: Eutanazja T-4 "likwidowanie zbędnego życia”. Taki napis był umieszczony na teczce, którą doktor  
zawsze trzymał przy sobie. Cały napis dekorowała bordowa, niemiecka pieczęć.  

Właśnie na początku miesiąca wojska Luftwaffe przekazały cały ośrodek w ręce tegoż doktora, na okres trzydziestu dni ; wedle rozkazu miałem mu także towarzyszyć. Pracę rozpoczęto dwa dni po przyjeździe H****. Zaczęliśmy od wybierania pacjenta. Do eksperymentu wzięliśmy kobietę o numerach: O-492, która chorowała na upośledzenie umysłowe. Doktor nazwał ją "pożeraczem chleba” i uznał za "zbędną”.  
Kobietę wzięto na blok operacyjny w dobrze izolowanym pomieszczeniu ze ścianami pokrytymi ołowiem, gdzie związano ją, rozebrano i umieszczono na betonowej konstrukcji. Wtedy dr. H**** rozpoczął składanie aparatu rentgenowskiego i montowanie go na metalowej konstrukcji znajdującej się na zabetonowanych szynach obok pacjenta, służących do poruszania się aparatu.  

Cel eksperymentu: Sposoby sterylizacji kobiet, naświetlanie jąder i jajników.

Wszyscy opuścili izolowane pomieszczenie, szczelnie je zamykając. Doktor prowadzący stanął za grubą szybą, aby w bezpiecznej strefie sterować aparatem rentgenowskim. Pozostała garstka lekarzy uważnie przyglądała się eksperymentowi, aby później wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Rozpoczęto sterylizację, uruchomiono naświetlanie. Po niedługim czasie, można było zauważyć jak kobieta cierpiała z bólu. Na skórze pacjenta pojawiały się liczne oparzenia, pękania, bąble i pęcherze z których wyciekała dziwna substancja. Wstrzymano eksperyment aby zobaczyć rezultat urządzenia. Lekarze weszli do pomieszczenia i rozpoczęli spisywanie notatek. U kobiety pojawiały się mdłości, bóle w okolicach brzucha, a po dokładniejszym zbadaniu - owrzodzenia o wysokim stopniu nasilenia. Ostatecznie kobietę uśmiercono dawką fenolu wstrzykniętą do organizmu. Eksperyment uznano za zbyt czasochłonny i nie satysfakcjonujący.  

Doktor H. S******* przeprowadził jeszcze kilka podobnych sterylizacji. Swoją pracę zakończył pod koniec miesiąca kiedy to postanowił powrócić do obozu koncentracyjnego w Birkenau, gdzie miał kontynuować swe eksperymenty związane ze sterylizacją.

Koniec...
============================================================================
JEST TO DZIEŁO FIKCYJNE, STWORZONE NA KANWIE PRAWDZIWYCH WYDARZEŃ.

[*] - Cenzura

Dodaj komentarz