Raport z badań pacjenta O-211 #4

SZPITAL PSYCHIATRYCZNY W OWIŃSKACH – RAPORT Z BADAŃ PACJENTA O-211  

Raport z badań pacjenta O-211

Rok 1940

Obiekt 211: starzec, który z czasem staje się coraz słabszy. Podczas badań wykazano zanik pamięci krótkotrwałej. Niezdolny do samodzielnego i poprawnego funkcjonowania.  

Nowy Projekt: Doktor SS-Obersturmführer Johann Paul Kremer w swym piśmie skierowanym do naszego ośrodka, zaproponował nowy eksperyment, który miał rozwinąć wiedzę lekarzy i naukowców w zakresie anatomii.  

Cel projektu: Chorzy i niezdatni do życia więźniowie mają zostać uśmierceni zastrzykiem fenolu. Następnie ma być przeprowadzana sekcja zwłok dla analizy oraz zachodzących zmian w organizmie, a w szczególności w wątrobie, śledzionie i trzustce.  

Testy: Eksperymenty mają na celu zbadania i szczegółowego przeanalizowania pseudo-losowych zmian zachodzących podczas zetknięcia się organów z fenolem. Testy mają być prowadzone w zamkniętym pomieszczeniu numer 10. Pokój w którym planowane są eksperymenty ma dwanaście metrów kwadratowych, a ściany są betonowane.  

Eksperyment 1: Dr. R***** ******, 10.12.1940 r.

Badany: O-211

Materiał: Fenol (bezpośrednio w serce, śmiertelna dawka 100%). Substancja mocno żrąca.  

Rezultat: Bolesna śmierć pacjenta w czterdzieści dwie sekundy. Zniszczone organy wewnętrzne; po (~2min), krew zmieniła barwę na mocną czerń; po (~3min). Skóra delikatnie zmieniła kolor na czarno-fioletowy; po (~5min).  

Lekarz prowadzący rozkazał wykonać jeszcze jeden eksperyment, ale w tym przypadku kazał wstrzyknąć dawkę fenolu do organizmu.

Eksperyment 2: Dr. R***** ******, 10.12.1940 r.

Badany: O-016

Materiał: Fenol (wstrzyknięcie do organizmu, śmiertelna dawka 100%). Substancja mocno żrąca.

Rezultat: Bardzo bolesna śmierć pacjenta w pięćdziesiąt siedem sekund. Takie same skutki jak poprzednio w mniej więcej równych odstępach czasu.

Koniec…
==================================================================


Witaj czytelniku, miło że zechciałeś przeczytać moje dzieło. Mam nadzieję że zostaniesz na dłużej. Zostaw po sobie komentarz lub ocenkę.

2 komentarze

 
  • AnonimS

    Krótkie to trochę ale zainteresowałeś mnie. Zestaw na tak.

    100%1

  • Luciusz

    Ciekawe. Lubię ten styl pisania.

    100%1