I co z tą miłością?

Niedawno ktoś zapytał mnie czym jest miłość.  Najpierw pomyślałam, że przecież nie trzeba się nad tym zastanawiać. To oczywista oczywistość.  Jednak nie wiedziałam co odpowiedzieć. Bo  czym jest miłość?  Wielu z nas na tej stronie pisze, tomowe wrecz, opowiadania o miłości, ludziach zakochanych, którzy oddadzą wszystko za bycie z drugą osobą,ale jak wielu z Was kiedyś zastanawiało się nad istotą miłości? Czy kiedy piszecie swoje opowiadania wiecie o czym piszecie?  
   Jest wiele rodzajów miłości, tak jak wielu jest ludzi. Nie spałam całą noc zastanawiając się nad miłością, nad tym czy właściwie wiem czym ona jest i wymyśliłam. Wymyśliłam moją własną definicję miłości. Miłość to zlepek wielu, na pierwszy rzut oka, głupstw, rzeczy o których się nie myśli. Miłość jest wtedy kiedy robimy dwie kawy zamiast jednej, kiedy oddajemy swoją kurtkę drugiej osobie, mimo że sami cholernie marzniemy, gdy robimy śniadanie do łóżka, ale też kiedy oglądamy wspólnie film przytulając się na kanapie. Kłocimy się tak, że latają talerze,  a nasze wrzaski słychać w całej kamienicy, jednak w końcu godzimy się, przytulamy i zapominamy o co była ta awantura 5 minut temu i wspólnie zbieramy skorupy rozbitych naczyń. Kiedy kochamy cisza nie krępuje, a zapamiętanie dat nie jest żadnym wyczynem, jest naturalną chęcią świętowania kolejnej rocznicy miłości.  
    Pewnie niektórzy z Was powiedzą, że miłość jest czymś więcej.... Czymś głębszym, macie do tego pełne prawo, ale ja myślę, że bez tych małych rzeczy nie możemy mówić o miłości.

Xsara94

opublikowała opowiadanie w kategorii felieton, użyła 294 słów i 1631 znaków.

7 komentarzy

 
 • agnes1709

  A jak przychodzi komornik, nie częstujesz go kawą? :lol2: Oczywiście w żadnym razie nie zasłużył, ale są tacy, którzy uważają, że wypadałyby. *** A tak na poważnie to mimo drobnych niedociągnięć tekst jest dobry, niestety, zdecydowanie za krótki. Mogłaś go rozwinąć, temat uniwersaly, mogący pójść szerzej i w każdą stronę.  
  Zostawiam "Up-a", ale zachęcam do rozwinięcia. O wiele łatwiej jest poprwawić już napisane, umożliwia to dodanie sporej ilości tekstu (ja mam często takie zajawki:D:). Pozdrawiam;)

 • Malolata1

  Małe gesty są najważniejsze, fakt. To najbardziej pokazuje, jak ważni jesteśmy dla tej drugiej osoby. : )) mało, ale treściwie.

 • fiufiu

  To bardzo głęboki temat, jakbym chciał tam sięgnąć, to pewnie zniknąłbym i poszukiwania byłyby bezskuteczne, ciała migdałowate itd..ale wyhodowano nas, takie pytanie świadczy o wirusie w oprogramowaniu

 • paulaaxdxd

  Pięknie powiedziane <3

 • Xsara94

  @paulaaxdxd dziękuję za przemile słowa :*

 • Micra21

  Zgodzę się z Tobą w kwestii drobiazgów, z których składa się to wspólne życie kochających się osób, ale nie do końca. Kłótnie i godzenie się jest wpisane we wspólne życie różnych charakterów. Czy istnieje taka miłość, która trwa przez całe życie? Na pewno tak, ale o nią bardzo trudno. Można znać się jak przysłowiowe "łyse konie", a i tak nie poznamy drugiego człowieka do samego końca. Jednak dopiero wspólne przebywanie każdego dnia i każdej nocy daje możliwość lepszego poznania. Wszystko "przed" jest pewną grą, która ma na spowodowac osiągnięcie pewnego celu. Stąd poźniejsze rozczarowania. Sam jestem przykładem, choć nie odszedłem, mimo tego rozczarowania. Mam prawie czterdziestoletni staż małżeński. Wszystko było dobrze (w miarę, bo nie całkiem) do pewnego momentu, tzn. do pojawienia sie dzieci. Potem kłopoty ze współżyciem, brak porozumienia, wreszcie wręcz niechęć do seksu i traktowanie jako "obowiązku" kładło się cieniem, mimo tego zwyciężyła odpowiedzialność za rodzinę. Jakim kosztem, można się domyślać. Motywy pisania o miłości są różne. Często, u dojrzalszych emocjonalnie autorów, są to niespełnione marzenia właśnie o idealnej miłości, próba "odreagowania", albo, u niektórych, chęć epatowania seksem. Można też opisywać własne przeżycia, lub inspirację czerpać z życia innych. We wczesnej młodości, w wieku 19-22 lata przeżyłem zupełnie szaloną miłość, która nie prztrwała, do dziś jest dla mnie zagadką, dlaczego. Opisałem to w tekście "Nastolatki...". Ja sam piszę różne opowiadania, jedne są całkowita fantazją, choć opartą na pewnych zdarzeniach, inne mają swoją genezę w sytuacjach, z jakimi zetknąłem się w moim dość długim życiu. Ale warto pisac o miłości, mówię to jako "niepoprawny romantyk" wierzący ciągle w prawdziwe kochanie. Pozdrawiam

 • Xsara94

  @Micra21 ja myślę, że zawsze trzeba podążać za miłością.  Zdaję sobie sprawę, że można wtedy kogoś zranić, ale każdy z nas musi być odrobinę egoistą żeby znaleźć własne szczęście. A przecież bez miłości nie ma mowy o szczęściu. Pozdrawiam

 • Zzz

  Wielu ludzi wierzy w romantyczną wizję miłości, w dwie połówki jabłka, które powinny się odnaleźć i połączyć na wieczność (śmiechu warte). Warto mieć takie iluzje i mity ? :)
  Czy nie jest tak ,że cały ten mit o miłości został wykreowany przez środki masowego przekazu ? To widać wszędzie, począwszy od bajek, przez literaturę, po filmy... i dlatego mamy wysyp opowiadań o takiej tematyce zupełnie jakby każdy autor jak również czytelnik żył tylko marzeniami nie zaznając tego rodzaju uczucia w realnym życiu. Zatem chyba nawet nie muszę pisać jak rzadkim powiedzmy to 'zjawiskiem' jest wyżej wymieniona: miłość często jednak mylona jest z zauroczeniem , pożądaniem czy też utożsamiana jest po prostu z seksem.
  Obawiam się ,że w dzisiejszych czasach zbudowanie czegoś trwałego jest wręcz niemożliwe , ludzie pragną wciąż czegoś nowego , to tak jak z telefonami komórkowymi (teraz smartfonami , tabletami). Za rok albo dwa będą to już przestarzałe modele :) , a z relacjami między ludźmi jest tak samo :( Niestety.

 • MrHyde

  Pewnie jest tak, że ta wielka ilość opowiadań miłosnych wynika właśnie z tajemniczości i nierozumienia uczuć. O rzeczach oczywistych pisze się mało. Ot, słońce świeci i niebo jest niebieskie - czy to jest temat do analizy i fantazjowania? Co innego, kobieta: dlaczego jest jej miło z tym panem, a nie z innym? Dlaczego tęskni do niego, a nie do mnie. To są pytania godne filozofa. :) Życzę ci jeszcze więcej bezsennych nocy i owocnego myślenia :)

 • Xsara94

  @MrHyde dziękuję za komentarz i chyba miłe słowa?  :)

 • MrHyde

  @Xsara94 tylko miłe :) Powodzenia w tej "oczywistej oczywistości" też ci życzę, ale bezsennych nocy bardziej - z nich się biorą pomysły na teksty ;)

 • Xsara94

  @MrHyde w takim razie sama sobie życzę bezcennych nocy:)