Autodestrukcja – Łazienka

Autodestrukcja – ŁazienkaZimna posadzka pod chudym tyłkiem, cisza chłodnego wnętrza łazienki, przecinana stukającymi o szyby kroplami. Klimat zajebisty, nostalgiczny, spokojny, taki, którego właśnie potrzebuję.  
Zalegające we wnętrzu łzy, które bólem w przełyku udowadniają, że są i że nie łatwo będzie się ich pozbyć. Były ze mną od zawsze i nie zamierzają tak łatwo odpuścić… nigdy nie odpuszczają.
Drżąca dłoń trzymająca srebrne narzędzie, cudowną rzecz, która pomoże w końcu zapomnieć, schować się, uciec. Strachu już nie ma, są tylko chęci, obojętność i niczym nie zmącona motywacja.

Pierwsze cięcie. Od dołu, do góry – protest, zmęczenie, rezygnacja. Przewijany pod czaszką, czarno-biały film o niczym. Film o bezsensowności, sensie znaczenia słowa "zero”, o drodze w jedną stronę.  
Nie potrafię zawrócić. Odwrotu nie ma i nie będzie, tylko, kurwa, wprost przed siebie.

Cięcie drugie. Za poranne szyderstwa, wyrzuty o istnienie, pogardę. Wszystko źle, wszystko na złość, wszystko jak zawsze nie tak.  
Soczysta pretensja o życie.

Trzy. Za wczorajszy wieczór, sumienne wymierzanie sprawiedliwości, bliskie kontakty ze ścianą sypialni i wypluty do kibla, przedni ząb. Nagroda za niedawną wizytę dwóch odblaskowych napisów. "To nie był sen” – przypomina piekąca warga, dzielnie wtórująca rwącym gnatom i bolącemu nadgarstkowi. Zaiste, godne podziwu – niezła z nich ekipa.

Kolej na czwórkę. Zdrowie facetów w czerni!!!

Piątka już nie boli, ręka jest spokojna. Chłód kafelków zmienia się w narastające, milutkie ciepło, ogłuszające podniecenie i pojawiający się nad skroniami, przyjemny bałagan. Powieki przytyły, ważą już chyba z tonę, będąc lekkimi, jak piórko. Projekcja przyśpiesza – żal, smutek i strach przewijany x8. Przeleciało w okamgnieniu. Czas trwania – dwanaście oddechów i zetknięcie pięćdziesięciu pięciu kilo i metra sześćdziesięciu z jasną, przytulną, terakotą. Życie subtelnie wypłynęło i umalowało ją kolorem soczystej, dojrzałej wiśni.
Nie chcę wstawać, jest przyjemnie miękka.

Mimowolne rozluźnienie palców i głuchy, ledwie słyszalny brzdęk metalu. Chaos, przepiękny nieład, szum, a po nim niczym niezakłócony odpoczynek.

Mamo, już jestem…

1 875 czyt.
100%18
agnes1709

opublikowała opowiadanie w kategorii dramat i inne, użyła 390 słów i 2309 znaków, zaktualizowała 6 paź 2018.

11 komentarze

 
 • Margerita

  łapka w górę, aż mi się oczy zawilgociły  

  92%

 • Ewelina31

  Nawet jak na mnie, to u Ciebie, to dopiero powiało grozą...

  92%

 • Princesska

  No masz, poryczałam się. Skarbuszku moje , takie wzruszające a zarazem piękne rzeczy piszesz, nie wyrabiam. *tuli mocniutko i ryczy* Jeszcze mnie bardziej melankolija rozkłada.  

  92%

 • AlexAthame

          

  92%

 • Gaba

  Przerażające ale naprawdę dobre.... Te ostatnie trzy zdania-------brrrrrrr!!! Pozdrawiam

  92%

 • Duygu

  Każde słowo miałam przed oczyma. Arcydzieło.  Dobrze oddany klimat   Mrocznie, przygnębiająco i doskonale- to nie jest takie łatwe napisać w ten sposób dramat    

  92%

 • Black

  Być może mój komentarz będzie trochę nie na miejscu, ale... Bardzo dobrze oddałaś rzeczywistość niektórych ludzi.  Z mojego ponurego doświadczenia wynika, że IDEALNIE to odwzorowałaś.  A to, że trafiłaś w moje gusta literackie wiesz od początku. Brawo!

  100%2

 • aKubek

  Ciężki temat wybrałaś, aż mi się gorąco zrobiło

  100%1

 • nanoc

  To tak napisane jak bym tam był i przyglądał się jak niknie w oczach to co tak cenne - ale nie praktykować proszę tego. Dobre, mocne, do przemyślenia

  100%1

 • Hanna

  Bardzo czesty i trudny temat.... mam nadzieje ze to tylko „ opowiadanie „ a nie wzywanie przez ciebie pomocy  

  100%2

 • Somebody

  Kurde, ciężko mi jakkolwiek się odnieść do powyższego... Bardzo emocjonalne, na pewno. Klimat świetnie oddany, stylizacja utrzymana od pierwszego do ostatniego słowa. Biłabym brawo, ale to chyba nie na miejscu  

  100%2