Pryzmat - cz. 1 (prolog).

Poderwane hukiem wystrzału osiedlowe ptaki powoli, jak proch, osiadały na gałęziach drzew, ze zdziwieniem kręcąc małymi głowami.  Gładkie, błyszczące, klonowe  liście odbijały naprzemienne czerwone i niebieskie światła, a ciężkie popołudniowe powietrze wchłonęło ostatnie akordy policyjnych syren.  Osiedle domków jednorodzinnych z równo przystrzyżonymi trawnikami pogrążyło się w ciszy, przerywanej pojedynczymi szeptami zgromadzonych przed taśmą nieznanych z imienia sąsiadów.
Rano, w pogodowym przerywniku telewizji śniadaniowej,  zapowiadali w Michigan burzę.  
Jacob wyskoczył z nieoznakowanego radiowozu i kilkoma susami, pokonując po drodze siatkowe drzwi przeciw owadom, znalazł się w przestronnym salonie. W przelocie rzucił okiem na siedzącą na szarej kanapie kobietę. Długie, potargane w nieładzie włosy i opuchnięte od płaczu, zaczerwienione oczy zdawały się należeć do kogoś innego. Z pewnością nie do pięknej, zawsze eleganckiej Jennifer.  
Nie zatrzymując się młody detektyw w kilku sekundach dotarł na piętro. W drzwiach ramieniem uderzył wychodzącego z sypialni technika, prawie wytrącając z jego rąk zabezpieczone próbki. Z beznadziejną naiwnością, wyszukując pulsu, dotknął zakrwawionej szyi ofiary, leżącej bez ruchu na łóżku typu king-size. Cofnął dłoń i chwycił się za głowę, jakby ręcznie dostarczając do świadomości oczywistą prawdę. Zmarszczył ubrudzone krwią denata czoło. Ponownie przeskakując po trzy stopnie schodów znalazł się w salonie.  
- Ty dziwko! – rzucił się z pięściami na kobietę. Zdążyła się skulić, wbrew instynktowi osłaniając dłońmi nie głowę, a brzuch. Siedząca obok policjantka odwróciła się w stronę krzyku, dotknęła dłonią kabury pistoletu.
-Zabiłaś go, kurwo! Zabiłaś mojego partnera!

angie

opublikowała opowiadanie w kategorii miłość i dramaty, użyła 301 słów i 1851 znaków, zaktualizowała 12 sie 2019.

4 komentarze

 
 • kaszmir

  No, no ostro i bardzo spontanicznie rozpoczęłaś opowiadanie (miłosne?) pogodowo-krwiste. Jacob bardzo brutalnie potraktował kobietę nie wiedząc tak naprawdę co się stało. Czy policjantka zareaguje? Ciekawie się zapowiada... krótko :sad:  

  Pozdrawiam

 • angie

  @kaszmir Hej! Krótko, bo to prolog. Zaczełam od bum :) Potem będzie tylko ostrzej  :lol2:

 • AnonimS

  Ostro się zaczyna.  Policjant który nie panuje nad sobą... interesujàce.. pozdrawiam

 • kaszmir

  Zostawiam łapkę... jutro poczytam. Milej nocki :)

 • angie

  @kaszmir Słodko! Dziękuję!  :kiss:

 • agnes1709

  Znowu takie krótkie?  :spanki:

 • angie

  @agnes1709 A może by się tak wypowiedzieć o jakości a nie ilości? :D Wolisz krótko a fajnie czy długo a ch*jowo?  :P

 • agnes1709

  @angie Długo i fajnie: D