Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Prawo Islamu

"19-latek z Indonezji został skazany na publiczną chłostę za przestępstwa pedofilskie. Miał otrzymać 146 uderzeń, jednak nie wytrzymał i zemdlał z bólu.
Do zdarzenia doszło w mieście Banda Aceh w konserwatywnej prowincji Indonezji -Aceh. 19-latek został skazany na publiczną chłostę za molestowanie i domniemany gwałt na dziecku.

Mężczyzna, nazywany Roni, został aresztowany na początku tego roku. Odsiedział już sześć miesięcy ze swojego wyroku. Oprócz wiezienia skazano go także na 169 batów. Publiczna chłosta to powszechna kara dla przestępców, którzy łamią prawo islamskie panujące w Aceh.

Nie wytrzymał publicznej chłosty
Roni nie wytrzymał jednak 169 uderzeń. Zemdlał z bólu przy 52 uderzeniu. Lekarz szybko go opatrzył i chłostę kontynuowano, jednak po pewnym czasie zrezygnowano z wymierzania kary. Na plecach 19-latka pojawiły się głębokie rany i pęcherze.

Urzędnicy obiecali, że po zagojeniu ran Roni otrzyma resztę kary. Dalsza chłosta w tym stanie mogłaby doprowadzić do poważnego krwotoku. "Lepiej będzie, jeśli odłożymy to do czasu, gdy wyzdrowieje i będzie mógł zostać ponownie ukarany" - powiedział.'

Zwracam uwagę na określenie " za molestowanie i DOMNIEMANY gwałt na dziecku" jak i na to że jest to.kara łączna powiązana z więzieniem.

AnonimS

opublikował opowiadanie w kategorii felieton i kryminalne, użył 224 słów i 1358 znaków.

5 komentarzy

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • AnonimS

  Ciekawostka . Ktoś dał łapkę w dół. Czyżbyśmy mieli ukrytego mudżahedina?   :blee:

 • MrHyde

  Skazany na 169 uderzeń, ale otrzymać miał 146... Co z resztą zasądzonej kary? 23 to jakaś koraniczna bonifikata?

 • Hanna

  Czy to pedofil w kościele katolickim czy pedofil moslemski każdy pedofil jest obrzydliwy i powinien  być w ten sposób karany. Moja córka ma osiem lat a synek trzy . Dla mnie pedofile  to najgorsze co może być  :barf:

 • AnonimS

  @Hanna zgadzam się. Ja bym kastrował chemicznie, oprócz więzienia.

 • AlexAthame

  @Hanna Chyba chciałaś napisać pedofile.Masz móżliwość korekty, jak nie poprawisz dostaniesz  :spanki: Słyszalem że się zmienia administrator strony i za błedy będzie bicie.Tylko nie wiem jak to zrobi. Pewnie samobicie z instrukcją online. Z powodu tej choroby, zapomniałem nazwy.Podobno jakaś choroba panuje.Słyszalaś? :smile:

 • Kotek3

  @Hanna  masz rację  ja już mam dorosła córkę,  ale takie zachowania powinny być pietnowane bez względu na to kto ich dokonał,  nie można dzieci obdzierać z dzieciństwa i beztroski

 • MrHyde

  Inny przykład islamskiego prawa (14.11.2012): "31-letnia Savita Halappanavar została przyjęta do szpitala uniwersyteckiego w Galway w zachodniej Irlandii 21 października. Skarżyła się na ostry ból pleców. Była wówczas w 17. tygodniu ciąży i zaczęła już ronić. Poprosiła lekarzy o aborcję, ale ci odmówili. - Powiedzieli nam, że jesteśmy w katolickim kraju, a płód nadal żyje - mówił mąż kobiety Praveen Halappanavar w rozmowie z "Irish Times" - Savita strasznie cierpiała, ale zrozumiała, że straci dziecko - dodał.

  Kolejnego dnia znów rozmawiała z lekarzami na temat możliwości przerwania ciąży. - Tak długo, jak u płodu bije serce, nie możemy nic zrobić - odpowiedział jej lekarz.

  Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Kobieta powiedziała, że nie jest Irlandką ani katoliczką (pochodziła z Indii, a w Irlandii pracowała jako dentystka), ale lekarze znów nie podjęli jakichkolwiek działań.

  Płód usunięto dopiero po tym, jak zatrzymało się jego serce. Savita zmarła kilka dni później z powodu sepsy".

 • agnes1709

  Dziwne, przecież tam sami pedofile i pojeby.

 • AnonimS

  @agnes1709 hehehe nie do końca.

 • MEM

  @agnes1709 "Dziwne, przecież tam sami pedofile i pojeby."  

  Taaak... A w Polsce są same moherowe berety sponsorujące wypłatą Rydzyka. A najwięcej ich widać na ostatnich protestach w maskach z błyskawicami.

 • agnes1709

  @MEM Też fakt, ale z dwojga złego już wolę mohery. Choć nie jest tak do końca, znam kilka starszych (zajebistych osób), które chętnie by na Rydzyka i resztę motłochu siekierę wzięły. :D

 • MEM

  @agnes1709 "Też fakt, ale z dwojga złego już wolę mohery."

  W sumie racja – mohery nie każą nam w burkach chodzić. ;) Ale różnica niewielka, po prostu jak do tej pory mohery nie mają jak wykazać nam pełni swoich możliwości.  

  "znam kilka starszych (zajebistych osób), które chętnie by na Rydzyka i resztę motłochu siekierę wzięły."

  Babcia mojej koleżanki ma podobnie. :) W przyszłym roku stuknie jej 90 lat, a jedyne, co jej skutecznie ciśnienie podnosi, to Rydzyk, Kaczyński i spółka. Gdyby tylko miała możliwości (i tę siekierę w ręku ;)), to strach się bać. ;)

 • AlexAthame

  @agnes1709 Moher... bardzo miła wełenka. Mamusi kupiłem trzy kłębki, 25 lat temu.Zrobiła rekawy i dalej nic.Taki śliczny wrzosowy kolor, mamusi ulubiony.

 • agnes1709

  @AlexAthame ;)