Kolejna obraza uczuć religijnych

Kolejna obraza uczuć religijnychNagranie trafiło do sieci. Muzułmanie są wściekli
Grupa Rosjanek wykonywała rozgrzewkę przed udziałem w maratonie. Wysportowane kobiety zostały sfilmowane podczas robienia przysiadów na tle meczetu w Kazaniu. Wywołało to oburzenie wśród muzułmanów.
Lekkoatletki rozgrzewające się przed maratonem w Kazaniu wywołały skandal. Kobiety ubrane w obcisłe stroje do biegania trenowały w pobliżu meczetu Kul Szarif w Republice Tatarstanu.
Rosjanki zostały sfilmowane od tyłu, gdy wykonywały przysiady. Zastępca mutfiego Tatarstanu Rafik Mukhametshin stwierdził, że zachowanie kobiet było "prowokacyjne" i "niedopuszczalne".
Wielu muzułmanów wyraziło w mediach społecznościowych oburzenie nagraniem. Byli szczególnie rozgniewani dlatego, że film zrobiono podczas ramadanu, czyli świętego miesiąca muzułmanów, który jest czasem postu i duchowego oczyszczenia.

AnonimS

opublikował opowiadanie w kategorii felieton, użył 145 słów i 911 znaków, zaktualizował 5 maj 2021.

3 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • nefer

  Niezbyt silne i glebokie te ich uczucia religijne, skoro do tego, aby im zagrozic wystarczy widok kilku atrakcyjnych, damskich tylkow. Przy tym wcale nie nagich.  :devil:

 • MrHyde

  :devil: skąd my to znamy?

 • AlexAthame

  Są rozgniewani na te kobiety czy na osobę robiącą zajęcia? Czy sądzisz, że jakikolwiek muzułmanin będzie zbawiony? Jak nie chcesz publicznie, możesz w  wiadomościach mi odpisać. Oczywiście wiesz, co ja o tym sądzę.

 • MrHyde

  @AlexAthame Rozgniewani na Szajmijewa, że kazał zbudować kościół w zbyt mało prestiżowym miejscu, za jakimś tandetnym ogrodzeniem. ;)

 • AnonimS

  @AlexAthame na wszystkich . Chodzi o tło na jakim są robione czyli widok meczetu. Pytanie jest trudne. Jeżeli się patrzy na Boga pod kątem starego testamentu to wychodzi że nie. Bo ta wersja Boga żąda absolutnego posłuszeństwa i ,ma tylko jeden naród wybrany. Nowy testament zmienia optykę. Ta wersja Boga jest miłosierna i sam Jezus wysłał Szawła by nauczał pogan. W tej wersji każdy ma wierzący  ma szansę. I Żydzi którzy nie przyjęli Chrystusa i muzułmanie.

 • MEM

  @AnonimS "Pytanie jest trudne."  

  Jeszcze bardziej skomplikowanie się robi, jeśli wziąć pod uwagę, że oni mają taką samą zagwozdkę w stosunku do katolików, ateistów i do wierzących w inne religie. ;)

 • AnonimS

  @MEM ja uważam, że niewierzący nie mają szans na zbawienie, jeśli się nie nawrócą w ostatniej chwili / casus Jaruzelskiego/. Natomiast nie ma sto procent pewności, które z wierzeń jest tym właściwym. Ja uważam że katolicyzm, Alex ma inne zdanie. Na zasadzie " każda liszka swój ogonek chwali".

 • MEM

  @AnonimS "ja uważam, że niewierzący nie mają szans na zbawienie, jeśli się nie nawrócą w ostatniej chwili / casus Jaruzelskiego/. Natomiast nie ma sto procent pewności, które z wierzeń jest tym właściwym."  

  Oj, domyślam się, że tak uważasz. :) Piszę tylko, że oni ze swojej perspektywy także tak uważają pod np. Twoim adresem. Więc czy to pytanie, które zadał Alex, jest trudne? Nie jest. Tylko nie da się na nie po prostu odpowiedzieć, bo właśnie na nic nie mamy 100% pewności. Gdyby była pewność, bez żadnego problemu można byłoby udzielić odpowiedzi "tak" lub "nie".