Rzetelność dziennikarska w internecie.

Ogloszenie onet.pl z dzis . "Przeprosiny dla Krystiana Brodackiego od wydawcy portalu Onet.pl.
Wydawca portalu Onet.pl przeprasza pana Krystiana Brodackiego za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez zilustrowanie artykułu opublikowanego dnia 15 marca 2016 r. o związkach Polek z niemieckimi żołnierzami podczas II wojny światowej, (w którym mowa między innymi o „wschodnich małżeństwach niemieckich oficerów, „przyjaciółkach Niemców na terenach okupowanych”, „leżącej kolaboracji” czy „prostytucji bytowej”) – zdjęciem kobiet prowadzonych na egzekucję w Palmirach w czerwcu 1940 r. gdzie również w taki sposób została rozstrzelana matka powoda Krystiana Brodackiego Maria Brodacka – wcześniej aresztowana i torturowana przez Gestapo za ukrywanie Kazimierza Kota - Polaka żydowskiego pochodzenia szefa wydziału bojowego konspiracyjnej organizacji PLAN do której sama należała i która pomimo tortur nie wydała nikogo. Onet.pl przeprasza również za opatrzenie w/w zdjęcia napisem:
„romans z niemieckim żołnierzem był surowo zakazany, ale w Polsce żyją dzieci będące owocem takich związków„
Redakcja portalu Onet.pl"   ALE  WTOPA

AnonimS

opublikował opowiadanie w kategorii felieton, użył 182 słów i 1198 znaków, zaktualizował 13 sie 2019.

4 komentarze

 
 • krzys

  ten wpis To jakaś porażka !!! Gość skopiował tekst który od dwóch dni wisi na pierwszej stronie onet pl . Dodał pięć słów i wielkie halo. To nie ten portal na politykę obojętnie z której strony. :(

 • kaszmir

  Dobrze, że można tak wyrazić pewne sprostowania prawdy. Jednak uważam, że onet trochę pojechał nie w tym kierunku... minimalizm jest ale nie wyraża wszystkiego co powinno być. Pewnie kolejna wtopa.
  Pozdrawiam

 • AnonimS

  @kaszmir dziękuję za komentarz. Pozdrawiam

 • MrHyde

  Fajny neologizm stworzyłeś: rzetelność dziennokarska. Czy to przejaw zafascynowana prawem karnym ( "kar" ) i jego stosowaniem od wschodu do zachodu ( "dzienno" ) ? ;)

 • AnonimS

  @MrHyde dziękuję za wychwycenie błędów . Już poprawione.

 • MrHyde

  Zjadłeś pierwszą literę w rzetelnym cytacie. Powinno być "Przeprosiny". Zestaw na tak, chociaż, sądząc po tytule, oczekiwałem bardziej dogłębnej analizy rynku medialnego w Polsce.

 • AnonimS

  @MrHyde a co tu analizować. Jaki jest rynek każdy widzi. Każda agenda dziennikarska eksponuje to co wspiera grupy interesów i partii do których im bliżej. Przykład dziennikarza Lisa który atakuje zarówno rządzących jak i Biedronia. A tego ostatniego to za to że się nie dogadał z Platformą. Bo cel jeden .. odsunąć PiS od władzy. Przy pomocy każdych środków i postępowania .  Bo sobie policzył że wszystkie głosy opozycji zrównoważyły by PiS. Tylko biedaczek ( były, niedoszły kandydat na prezydenta ) zapomniał że te głosy by się nie zsumowaly. Co dobitnie pokazały wybory do Europarlamentu

 • MrHyde

  @AnonimS gołym okiem to widać, że słońce lata wokół płaskiej ziemi. Co tu analizować?  :cheers:

 • MrHyde

  @AnonimS a teraz serio: "przy pomocy każdych środków" - każdych?!? Przypisujesz temu konkretnemu redaktorowi korupcję, mordersta, podrzucanie narkotyków, fake newsy, kłamstwa, itd.? Że sekciarze nie zważają na słowa, to wiemy od dawna. Może jednak nie naśladujmy ich stylu, dobrze?

 • nefer

  @AnonimS To i tak bez znaczenia. Pis wygra wybory, widac to jak na dloni. A dlaczego? Bo wiekszosc polskiego spoleczenstwa jest biedna i glosuje zoladkiem. Zaglosuja na kazdego, kto rozdaje kase, wszystko inne maja w czterech literach. I prawde mowiac, trudno sie dziwic. Pis nie odkryl tego populistycznego mechanizmu, bo jest on stary jak swiat, funkcjonowal juz w demokracji atenskiej (po pewnym czasie upadla "na wlasna prosbe";) ale trzeba przyznac, ze zrecznie ja stosuje, podczas gdy opozycja pidnosi sprawy ibojetne dla przecietnego wyborcy (niezaleznosc sadow, wiekszisc ma to gdzies a sedziom zazdrosci pieniedzy). Wszystko to bedzie krecilo sie tak dlugo, az kompletnie nie zalamie sie gospodarka, przyspieszy inflacja (juz wysoka) i zje te 500, 300 i inne plus. Ale wtedy zaplacimy wszyscy, a najbardziej budzetowka i emeryci, czyli ci na panstwowym garnuszku.

 • AnonimS

  @MrHyde moim zdaniem najwiekszym błędem jest stygmatyzacja spoleczenstwa czyli przypinanie im łatek. Kibole, katole, pedaly, kodziarze, faszysci, lewacy , sekciarze  , mozna wymieniać wiele takich okreslen. I tu juz nastepuje pierwszy etap pogardy dla tak nazwanej grupy. Dopoki to sie nie skonczy beda ciągle ptzepychanki

 • Obserwator

  @AnonimS Masz rację, to  jest błąd. Jak widzę grupę zamaskowanych bandytów, bijących ludzi idących w marszach równości to trzeba ich nazwać po imieniu, to są po prostu bandyci, a nie żadni katole czy też jacyś wydumani kibole. W takich sytuacjach nie powinno się pisać o stygmatyzacji, ale o nieudolności a może o cichym pozwoleniu władz na takie zachowanie. Podobnie ma się sprawa z tak zwanymi patriotami na jednym ramieniu wytatuowana kotwica na drugim swastyka.

 • AnonimS

  @Obserwator żadna wladza przy takim nastawieniu Unii Europejskiej nie będzie dawać przyzwolenia na pogromy, bo to.się po prostu nie opłaca. Poza tym wladza ma instrumenty pod tytulem policja.  Natomiast już zlapanych osądzają sedziowie. I tu od lat nie ma zadnych surowych wyroków za takie zadymy.