Rzetelność dziennikarska w internecie.

Ogloszenie onet.pl z dzis . "Przeprosiny dla Krystiana Brodackiego od wydawcy portalu Onet.pl.
Wydawca portalu Onet.pl przeprasza pana Krystiana Brodackiego za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez zilustrowanie artykułu opublikowanego dnia 15 marca 2016 r. o związkach Polek z niemieckimi żołnierzami podczas II wojny światowej, (w którym mowa między innymi o „wschodnich małżeństwach niemieckich oficerów, „przyjaciółkach Niemców na terenach okupowanych”, „leżącej kolaboracji” czy „prostytucji bytowej”) – zdjęciem kobiet prowadzonych na egzekucję w Palmirach w czerwcu 1940 r. gdzie również w taki sposób została rozstrzelana matka powoda Krystiana Brodackiego Maria Brodacka – wcześniej aresztowana i torturowana przez Gestapo za ukrywanie Kazimierza Kota - Polaka żydowskiego pochodzenia szefa wydziału bojowego konspiracyjnej organizacji PLAN do której sama należała i która pomimo tortur nie wydała nikogo. Onet.pl przeprasza również za opatrzenie w/w zdjęcia napisem:
„romans z niemieckim żołnierzem był surowo zakazany, ale w Polsce żyją dzieci będące owocem takich związków„
Redakcja portalu Onet.pl"   ALE  WTOPA

483 czyt.
100%24
AnonimS

opublikował opowiadanie w kategorii felieton, użył 182 słów i 1198 znaków, zaktualizował 13 sie 2019.

4 komentarze

 
 • krzys

  krzys · 13 sie 2019 · 210934185

  ten wpis To jakaś porażka !!! Gość skopiował tekst który od dwóch dni wisi na pierwszej stronie onet pl . Dodał pięć słów i wielkie halo. To nie ten portal na politykę obojętnie z której strony. :(

 • kaszmir

  kaszmir · 13 sie 2019

  Dobrze, że można tak wyrazić pewne sprostowania prawdy. Jednak uważam, że onet trochę pojechał nie w tym kierunku... minimalizm jest ale nie wyraża wszystkiego co powinno być. Pewnie kolejna wtopa.
  Pozdrawiam

 • MrHyde

  MrHyde · 13 sie 2019 ·

  Fajny neologizm stworzyłeś: rzetelność dziennokarska. Czy to przejaw zafascynowana prawem karnym ( "kar" ) i jego stosowaniem od wschodu do zachodu ( "dzienno" ) ?

 • MrHyde

  MrHyde · 13 sie 2019 ·

  Zjadłeś pierwszą literę w rzetelnym cytacie. Powinno być "Przeprosiny". Zestaw na tak, chociaż, sądząc po tytule, oczekiwałem bardziej dogłębnej analizy rynku medialnego w Polsce.