Jeśli możesz, przeczytaj:-)

Witajcie moi czytelnicy!
Cóż, wybaczcie za tak mało czasu poświęconego waszym umysłom, lecz sama nie wiedziałam, że i mój stan umysłu będzie tak intensywnie wyczerpywany w tym czasie. Otóż, jak niektórzy z Was może czytali, postanowiłam kandydować do Rady Powiatu Tureckiego. Może nie szczególnie był to mój pomysł, lecz słowo się rzekło i trzeba teraz zrobić wszystko, aby nasza partia Towarzystwo Samorządowe w Koninie mogło przejść dalej.
Za kim jestem? Oczywiście za osobami, które wydają mi się być najbardziej kompetentne w naszym powiecie. I nie chodzi tu o mnie, tak dla wiadomości.
Wiecie, nieraz ciężko mi było słuchać od innych radnych z powiatu, że nie zrobią nam chodnika, bo, bo, bo… Nie trzeba tu komentować, mają na myśli wielkość naszej wsi, co w moim mniemaniu jest to niesprawiedliwe. Nie można naprawiać dróg, stawiać lamp ulicznych, ani budować chodników tylko tam, gdzie im to się najbardziej opłaci. Wiem, że każdy patrzy na kasę i w pewnym sensie ma rację, aczkolwiek ludność wiejska nie jest pod żadnym pozorem gorsza. Mała liczba mieszkańców nie świadczy o ich inteligencji, czy pozycji społecznej. Wzdłuż wsi przebiega droga krajowa zapomniana przez wszystkich. Nie powiem, była zmodernizowana siedem lat temu, za co serdecznie im dziękuję, jednak naszym priorytetem był zwykły chodnik. Wiecie ile mamy u nas pobocza? Od 20 do 30 centymetrów i bach! Rów się zaczyna. Przez naszą wioskę przejeżdża młodzież z sąsiadującej wsi, gdzie znajduje się szkoła średnia i podstawowa, a nasze dzieci nie mają gdzie uciekać, gdy te samochody jadą. Porażka jakiej nie ma. Chciałam zrobić im rondo, bach, potrzeba zgodę powiatu, wciąż walczę o chodnik, bach, nie ma zgody powiatu…  
Wiecie, są takie sytuacje w życiu, gdzie trzeba walczyć o swoich ludzi. Może nie są wymyślni, ale to wciąż ludzie, tacy sami jak ja. Zbudowani z tego samego co ja i posiadający serce takie samo, co ci na górze. Jesteśmy wszyscy równi, więc błagam was, idźcie na wybory! Przeczytajcie dokładnie ulotki jakimi reprezentują się kandydaci i jeśli możecie, to zainteresujcie się tym, czy są to osoby, które będą mogli wam w jakiś sposób pomóc. Nie słuchajcie czczych obietnic, gdyż nikt nie może wam dać gwarancji na cokolwiek, gdyż to nigdy nie jest decyzja jednego człowieka. Ale lepiej zagłosować na tego, w którym jest szansa, aby wam w czymś pomógł, niż na tego, który z góry obiecuje gruszki na wierzbie.
Idźcie na wybory, a nie narzekajcie na tych, którzy rządzą. Pamiętajcie, że być może waszym jednym głosem można zwojować świat. A przynajmniej go naprawić. Pokażcie, że jesteście dobrymi obywatelami swoich miast, czy wsi. Zagłosujcie!
Mam nadzieję, że nikogo z was nie obraziłam, ani nie uraziłam. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i je wypowiedzieć. Pozdrawiam Was serdecznie!

Ewelina31

opublikowała opowiadanie w kategorii felieton, użyła 526 słów i 2946 znaków.

7 komentarzy

 
 • MrHyde

  Można gratulować mandatu? ;)

 • Ewelina31

  @MrHyde Nie.... Nic nie szkodzi. Gdybym po przewróceniu się przestała chodzić marny byłby ze mnie człowiek.:-)

 • MrHyde

  @Ewelina31 Bywa. Powiedziałbym wręcz, że taki jest los wiekszości kandydatów - chyba że do konkursu przystępuje tylko jedna osoba ;)

 • Ewelina31

  @MrHyde U nas jest wielu do wyższych funkcji. Jednak niekoniecznie myślących o innych:-)

 • AuRoRa

  Bezpieczeństwo pieszych powinno być priorytetem, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą dzieci, które idą do szkoły. Gratuluję determinacji i brania spraw w swoje ręce. Zawsze warto próbować, zwolenników pomysłu nie będzie trudno znaleźć. Może jakiś reportaż w telewizji na ten temat ;) media nie raz mogą pomóc. Pozdrawiam :)

 • Ewelina31

  @AuRoRa Może i racja, lecz emocje nie zawsze są dobre dla początkujących. Chcę aby ludzie mi ufali, a nie uważali, że brnę do sławy, bo i takie słowa się słyszy.

 • AlexAthame

  Dobry pomysł. Tez zamierzam pierwszy raz głosować za partia konserwatywna żeby pozbyć się lidera liberałów JT. Problem w tym chorym świecie jest taki ze nawet jeżeli inni zostaną wybrani to stare przepisy zostają. Życzę wam chodnika. :)

 • Ewelina31

  @AlexAthame no właśnie. Pora wyżeraczy zedrzeć ze stanowisk a wprowadzić coś nowego. A może lepszego?

 • MrHyde

  @Ewelina31 Wybaczcie, że się wtrącę, ale nazwanie konserwatystów czymś nowym wywołuje u mnie szeroki uśmiech. Choćby się nie wiem jak starali, wczorajsi jutro nie będą dzisiejszymi. ;)

 • Ewelina31

  @MrHyde racja lecz jutro można zmienić a wczoraj już nie😊

 • MrHyde

  @Ewelina31 Ministerstwo Prawdy i to może ;)

 • Obca

  @MrHyde może i może wiele ale nie zmieni mnie😉

 • elninio1972

  :) brawo, gratuluje odwagi .  
  swoja droga, ja zawsze uczestnicze  
  w wyborach jesli jest to możliwe. gdzies widzialem taki plakat " nikt wam tyle nie da, co my obiecany". trochec szkoda, ze jakbida wybory to wtedy jest zainteresowanie ludźmi dopiero.... dziś czytałem wywiad z radio TokFm bodajże z P. Kukizem, nowo tam ciekawe rzeczy polecam. na wybory samorządowe ja bede głosował na kandydatów niezależnych, albo z lokalnych stowarzyszeń. zachęcam do tego samego ;) pozostaje życzyć by "wygrał ... " i tak niecwygra ten kto lepszy tylko ten kto ma większe plecy ;) pozdrawiam

 • Ewelina31

  @elninio1972 dziękuję za tak długi komentarz. Milo się pisze jeśli ktoś czyta😊

 • MrHyde

  Problemy z chodnikami chyba są takie same w całej Polsce. Walcz. W państwach "starej" EU i innych cywilizowanych krajach typu Norwegia i Szwajcaria zapanowała moda (w jak najlepszym rozumieniu tego słowa) na tzw. Vision Zero. Chodzi o to, żeby na drogach nie ginęłi ludzie. Zero oznacza zero ofiar. Podpowiadam to Vision Zero w razie byście szukali argumentów i chwytliwej retorycznie argumentacji. Z tego, co piszesz, wynika, że ten chodnik należy się wam jak psu kiełbasa, czy jak to tam się mówi. Samorząd po prostu musi zadbać o oddzielenie ruchu pieszych od samochodów. (Samorząd czyli mieszkańcy) To elementarna miara bezpieczeństwa. Powodzenia!

 • Ewelina31

  @MrHyde dziękuję za odwiedziny i słowa otuchy😄

 • MrHyde

  @Ewelina31 To żadna otucha. Nie wiem, jak bardzo się staracie ani czym Twoja "partia" (wg info na stronie internetowej  Towarzystwa TS jest NGO a nie  partią) zasłużyła sobie na reelekcję, ale wydaje mi się, że macie szanse wygrać. Główni konkurenci: PiS, PSL i KO powini być łatwi do ogrania pod warunkiem, że nie wmiesza się kościół. I tu mam dla Ciebie łyżkę dziegciu albo dobrą radę, jak wolisz: Czy, żeby sprawnie załatwić ten chodnik, nie byłoby taniej zrobić zrzutkę sąsiedzką i za zebranego tysiąca czy dwa (nie znam stawek) zamówić mszę w intencji chodnika? Najlepiej w parafiach, do których należą radni z bogobojnych partii. Jak się dobrze posmaruje, księża znajdą odpowiednie słowa, żeby przemówić do sumienia. Co jak co, ale to oni potrafią. ;) BTW podobny problem znam z gminy, której mam zaszczyt być obywatelem. Z tym, że radzimy sobie w ten sposób, że chodzimy do miasta prywatną drogą przez pole, omijając z daleka pobocze drogi wojewódzkiej.

 • agnes1709

  Trzymam kciuki :D

 • Obca

  @agnes1709 dzięki :przytul:

 • AnonimS

  Brawo Ewelinko. Propagandzistka z Ciebie , czapki z głów. :) A nna poważnie? Masz rację !

 • Obca

  @AnonimS Dziękuję bardzo :redface: