SZALEŃSTWO cz. II - OPOWIADANIE SCHIZOFRENIKA (pisownia oryginalna)

SZALEŃSTWO cz. II - OPOWIADANIE SCHIZOFRENIKA (pisownia oryginalna)SZALEŃSTWO cz. II - OPOWIADANIE SCHIZOFRENIKA (pisownia oryginalna)

MIASTO BYŁO WROGIEM. ZAPOWIEĆ CZĘŚCI 2 NA 14 STR. GDZIE NIE WIADOMO O CO CHODZI.
UBIUR: W BUTACH ZAMIAST SZNUROWDEŁ: KABEL Z WTYCZKĄ, SLUCHAWKI, WARKOCZE, STRYCZEK, NA WPUŁ WYPRASOWANA KOSZULA Z ŚMIETNIKIEM W KIESZONCE PO POGNIECIONEJ STRONIE. NIECHLUJ GEŃJUSZ. PIĘTA SKARPETY NA KOSTCE. LINY ZE ŚLINY. PROSTACKI JĘZYK, SE, CO NIE KURWA?... NIE TRZEBA MIEĆ WYCHOWANIA DO INTELIGĘCJI.
JEGO ŻYCIE TO JEDEN WIELKI TRZYKROPEK. PALI TYLE ŻE MUSIAŁ ŚĘ NAUCZYĆ MIGOWEGO, BO NIE MOŻNA MÓWIĆ NA WDECHU. MIAŁ TAK DZIWNY POWUZ (LUB SAMOCHÓD) ŻE LUDZIE GO NIE WIDZIELI. ZLEPEK Z LUDZI: SANDAŁY DO ZIMOWEJ KURTKI BO STOPY MIAŁ OD KOGOŚ KTO LUBIŁ CHŁUD A TORS...SŁABEUSZ KTURY JEST TCHUŻLIWY, GDYBY BYŁ SILNY LAŁ BY TAKICH. PERFIDNE ODRUCHY. NA NA KOCIE TAKIE WYCZYNY JAK OPLUCIE SOBIE PLECÓW. POWOLNE CHODZENIE WKURWIA LUDZI. STAWY WYDAWAŁY MU OBRZYDLIWY DŻWIĘK RUCHU JAK ROZGNIECIONY OWAD. BYŁ RZECZOWNIKIEM Z BARDZO NIEWIELOMA PRZYMIOTNIKAMI. ATEISTA UDAJE ŻE LUBI ROBIĆ Z SIEBIE OFIARE - TO JEST CHOBBY W WOLNY CZAS: "CHCIAŁEM ŻEBY PRZYJACIEL ZOSTAWIŁ MNIE, BO WTEDY BĘDE MUGŁ ZROBIĆ SCENE". KONESER WODY. KOLEKCJONER ODCIENI: ZBIERA ŻADKIE W NATURZE KOLORY. WYBIŁ SOBIE ZĘBA ŻEBY UMIEŚCIĆ GO  W ŻEŹBIE. BRANO GO ZA ZŁEGO CZŁOWIEKA BO MIAŁ OKROPNY HARAKTER PISMA.
- PATRZCIE JAK PISZE!- KOMĘTAŻE OPSERWUJĄCYCH AKT PISANIA.
- TO OKROPNE!
- MUSI BYĆ WARJATEM!
- CO ZA PISMO...
UDAWAŁ ŻE JAKAŚ OSOBA NIE ISTNIEJE. PO PROSTU JEJ NIE LUBIŁ I JĄ IGNOROWAŁ, JAK KTOŚ O NIEJ MÓWIŁ, ŻE JEJ NIE ZNA.  
CHOROBA PSYCHICZNA:"WYMUSZONA ŚLEPOTA".
- NIE MOGĘ BRAĆ UDZIAŁU W STTYSTYCE ZE 100 OSOBAMI, BO TO ZAKŁAMIE WYNIK.
SZPETNE ZECZY, GDY UZNA JE ZA SZPETNE ZACZYNAJĄ MU SIĘ JAKOŚ PODOBAĆ, BO WYWOŁUJĄ JAKIEŚ EMOCJE. NAWET GDY COŚ JEST WYJĄTKOWO NORMALNE, ZACZYNA SIĘ SKUPIAĆ NA PIERWSZYM CZŁONIE TEGO OKREŚLENIA.  
- JAK UZNAM ŻE COŚ JEST OCHYDNE, ZARAZ ZACZYNAM W TYM WIDZIEĆ PIĘKNO.
- JAK SPROWOKOWAĆ WYDAŻENIA? - NAJLEPIEJ IM NABLUZGAĆ.
NADANO MU IMIE PO BOCHATERZE Z PRZEDSTAWIENIA TEATRALNEGO - SERIAL.
BYŁ W WIEKU W KTURYM MUGŁ KUPOWAĆ BUTY HURTEM (STOPA MU NIE ROSŁA).
LEPIEJ ŚĘ CZYTA, BO Z ŁATWOŚCIĄ MUGŁ ŚĘ  WCZUĆ NAJBARDZIEJ FANTASTYCZNOM HISTORIE I UTOŻSAMIAĆ ŚĘ Z  BOCHATEREM KTURY JEST NP PLAMOM MLEKO W PROSZKU.
- TO MLEKO JEST CHALUCYNOGENNE?
- MYŚLAŁEM ŻE CIE NIC NIE ŹDZIWI...
- CHALO! PROSZE BEZ SUGEROWANIA - POWIEDZIAŁ TYP OBOK DO TYPIARY.
- MAGOWIE MÓWIĄ ŻE POWSZECHNE PRZYPUSZCZENIE ŻE MŁODZIEŻ ZA 4 POKOLENIA BĘDZIE WYMIOTOWAĆ WIDOK STAROŚCI, SĄ UZASADNIONE.
GIGANTYCZNA KULA ŚWIATŁA ZLATUJĄCA Z NIEBA, WSZYSCY SIE PATŻĄ, JEDEN KICHNOŁ W CHWILI SZCZYTOWEGO NAPIĘCIA.
- MÓWIŁEM ŻE JESTEM WYJĄTKOWY, TYLKO CO PIOTA OSOBA KICHA NA WIDOK ŚWIATŁA.
KULA MUTACJI. SPALENIE OD ŚRODKA. KSIĄŻKA DETONOWANA WZROKIEM. PENCHEŻE WOSKU EKSPLODUJĄCE ROZRYWAJĄCE SKURE I PARZĄCE OKOLICE RANY. KULA ENERGJI KTURĄ WIDAĆ PRZEZ BETON. PRZYSPIESZONE ZJADANIE ŻYWCEM PRZEZ PLEŚŃ. ROZRYWAJĄCE ŻYŁKI TENCZOWE OCZY.
ODLICZANIE NA EKRANIE 2,1,0,-1,-2...
TYP UMIERA NIESŁUCHANY- PODTRZYMYWANIE PRZY ŻYCIU NAGRYWAJĄC GO TAŚMA WYGLĄDA JAK KRĄŻENIE POZAUSTROJOWE ( HOUSE OSTATNI ODC.S3 I S4).
KLASYCZNY PATENT NA ROZBAWIENIE: SCENA ROZMOWY I NASTĘPNA Z PRZYKRYMI KONSEKFĘCJAMI DLA TŁUMACZĄCEGO SIE- PIŁAT ROBIĄCY "HYM"... I CIĘCIE, DRUGA SCENA JEZUS PRZYBIJANY DO KRZYŻA.
- JESTEM ZABUJCĄ BO OJCIEC PSYCHOLOG ZROBIŁ MI PRANIE MÓZGU DLA EKSPERYMENTU. CHARACZE DLA PSYCHOLOGÓW ZA NIE PRZEPROWADZENIE TERAPJI (LUDZIE BOJĄ SIĘ PSYCHOLOGÓW). RAŻENIE PIORUNEM, LUB SAMOSPALENIE ZA MÓWIENIE BANAŁÓW: WSZYSCY SIĘ RUŻNIMY, EWOLUCJA...
SZUKANIE SENSU ŻYCIA - SALON GIER NOCOM.
- WCZUWKA W RATOWANIE ŚWIATA ŁATWA AKCEPTACJA ABSURDALNYCH REGUŁ I CEL GRY JEST CELEM GRACZA. NICHILISTA GRAJĄCY BO NIE MA INNEGO WYJŚCIA JAK GRAĆ CHYBA ŻE...OSZALAŁEŚ! WYTRZYMAJ TOM NOC, WŁUŻ TOM WTYCZKĘ SPOWROTEM I PRZESTAŃ ŚLINIĆ PALCE. RANO OTWOŻĄ I WYJDZIEMY WSZYSTKO JAK W KAŻDYM ODCINKU DOBRZE SIĘ SKOŃCZY.
- SKONT WIESZ PEWNIE TRAFIMY DO WIĘZIENIA, CO W SUMIE NIE BYŁOBY WIELE GORSZE NIŻ TEN SALON.
- WIEM I JUŻ - ZNOWU SŁYSZYSZ GŁOSY?
- WOGULE NIE ROZUMIEM LUDZI. SŁYSZE TYLKO JAKIŚ BEŁKOT...
- POSZUKIWACZE ŚRODKA CIĘŻKOŚCI. NIEKTURZY TWIERDZĄ  ZE ICH ŚRODEK CIĘŻKOŚCI SIĘ PRZEMIESZCZA PO CAŁYM CIELE WĘDRUJĄC RUCHEM WACHADŁOWYM, INNI TWIERDZĄ ŻE CI LUDZIE NIE POSIADAJĄ ŚRODKA CIĘŻKOŚCI, WARTO TEŻ WSPOMNIEĆ O TEORII POLA WYTWAŻANEGO PRZEZ ALKOCHOL KTURE ZAKŁUCA GRAWITACJE. LISTA SPEKULACJI JEST DŁUGA, NIE ZMIENIA TO JEDNAK FAKTU...ŁOWCY GRAWITACJI - CHOROBA- ALKOCHOLIZM- WYTWAŻANIE POLA ZNIEKSZTAŁCAJĄCEGO GRAWITACJE I CZAS. PODCZAS WIECZNEGO POTĘPIENIA SPYTAM PASKALA, CZY NIE WIEDZIAŁ ŻE TO ZASZKODZI KOŚCIOŁOWI(UNITARYZM) JAK GRA W POKERA ZAUWAŻYŁ ŻE LUDZIE DOROŚLI I NIE BLEFUJE TAK ŻYWIECKO (NIE STRASZY PIEKŁEM).WĄTPLIWOŚCI - LIŚCIE. ROZWIAŁY ŚĘ, A GDY NIE SĄ W KUPIE TO NIE STANOWIĄ ZAGROŻENIA DLA TEORJI. PARANOJA- DRZEWO.
- OD KIEDY MASZ TAKIE RADYKALNE POGLĄDY?
- NIE MAM ALE ROZMOWA JEST CIEKAWSZA JAK STAJE PO JEDNEJ STRONIE ZDECYDOWANIE.
- JAK SIĘ MÓWI W WUGARNY SPOSUB PŁYTKI? JEST TAKIE OKREŚLENIE?
- "PŁYTKI KURWA"
- A POTEM ZACZĄŁ SIĘ ŚMIAĆ I TURLAĆ PO PODŁODZE, TWIERDZI ŻEBY PODKREŚLIĆ DRAMATYZM SYTUACJI.
- MÓWIŁ CHOĆ NA WÓDKE I KAZAŁ MI WYBRAĆ JAKOMŚ DZIEWCZYNE (Z WESOŁOŚCI PRZESZEDŁ W SKRAJNĄ POWAGE I SMUTEK). TAK SIĘ ZACZOŁ MUJ ALKOCHOLIZM.
- KSIĄDZ W MONOPOLOWYM NAWET NIE MÓWI CO CHCE TYLKO MRUGA.
- SORY KTURA GODZINA?
- 20. 30
- MOŻE POROZMAWIAMY O TYM PRZY PIWIE?
- MY NIE PIJEMY, APSTYNĘTKI.
- ALBERT EINSHTAIN POWIEDZIAŁ KIEDYŚ: "ŚWIADOMOŚĆ KTURA STWOŻYŁA NASZE POWAŻNE PROBLEMYNIE MOŻE ICH ROZWIĄZAĆ"
- CO JESTEŚCIE MONDŻEJSZE OD NAJWYBITNIEJSZEGO UMYSŁU POPRZEDNIEGO WIEKU? - ILE DOSTAŁYŚCIE NAGRUD NOBLA?!
- NIE MAMY ŻADNYCH PROBLEMÓW DO ROZWIĄZANIA
- ALE NASZA PLANETA MA! WYCINANIE LASÓW DESZCZOWYCH, DZIURA OZONOWA... CZY TO WSZYSTKO WAS NIE OBCHODZI?! NIC DZIWNEGO ŻE NIE DOSTAŁYŚCIE NOBLA. - OGLĄDAŁYŚCIE "DZIEŃ W KTURYM ZATRZYMAŁA SIĘ ZIEMIA?"- TO PRZEZ TAKICH JAK WY KOŚMICI CHCĄ ZNISZCZYĆ LUDZKOŚĆ (OSKARŻYCIELSKI PALEC).
MUZG ZAPRZESTAŁ PROJEKCJI TEJ OPOWIEŚCI.


NA KOŃCU UMIERAJĄ PRZYGNIECENI WIARĄ W PRZYSZŁE ŻYCIE. CZARNY EKRAN I NAPIS: TU LOSY NASZYCH BOCHATERÓW SIĘ KOŃCZOM I TO NIE DLATEGO ŻE UMARLI, ALE ŻE ICH JUŻ

gota

opublikowała opowiadanie w kategorii inne, użyła 1120 słów i 6583 znaków.

1 komentarz

 
  • Somebody

    Bardzo specyficzne.