Złote myśli - str 8

 • Robota na przymus

  Staraj się nie robić czasem czegoś na siłę, bo gdy wreszcie zrobisz coś źle możesz na tym dotkliwie ucierpieć.

 • Poważne tarapaty

  Nie pozwól by sieć kłamstw omiotała Cię od środka, bo gdy nagle pęknie, możesz wpaść w poważne tarapaty.

 • Pajęczyna kłamstw

  Nie pozwól pajęczynie kłamstw się rozprzestrzeniać, staw w końcu czoła prawdzie.

 • Dziewczynka, gdy stanie się kobietą,

  " Dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie. A w szczególności zrozumie, że gdy ją boli, to tak naprawdę nie boli.

  Gdy jej się chce, to tak naprawdę jej się nie chce, a gdy nie chce, to właśnie chce. Gdy płacze, to histeryzuje i jest niewdzięczna. Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.

  Gdy się cieszy, to się wygłupia, albo jest pijana. Gdy chce ładnie wyglądać, to się mizdrzy, a gdy się kimś zainteresuje, to się puszcza. Gdy się wstydzi, to jest głupia, a gdy się nie wstydzi to jest bezwstydna.

  Gdy się przy czymś upiera, to przesadza, a gdy się nie upiera, to nie wie czego chce. Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.

  Gdy ma ochotę na seks, to jest suką, a gdy nie ma ochoty na seks, to też jest suką. Jeśli chce być kimś – to znaczy, że przewróciło się jej w głowie, a jak nie chce być kimś, to jest głupią kurą.

  Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał, a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana. Wtedy też będzie wiedzieć, że gdy dostaje furii – to jej się tylko tak zdaje.

  W każdym razie, może być pewna, że nie ma żadnych prawdziwych powodów do gniewu i powinna udać się po poradę do psychoterapeuty. "

  — Wojciech Eichelberger

 • Nauka w Praktyce

  Nie wszystko w życiu jest tak łatwe, jak czasem to wygląda, żeby coś było łatwiejsze musisz udoskonalać swoje umiejętności.

 • Teoria wychowania

  Wychowanie jest częścią rytuału przeprowadzanego przez twoich rodziców na tobie w celu wprowadzenia Cię w życie społeczne do kontaktów międzyludzkich i radzenia sobie na świecie w sytuacjach stresowych/społecznych. Wykorzystaj tą wiedzę i z czasem ją pogłębiaj.

 • Wiedza praktyczna

  Poznając świat fauny i flory możesz szybko poznać swoją prawdziwą naturę, pytanie tylko jak wykorzystasz tą wiedzę w prawdziwym społeczeństwie.

 • Zmiana psychiczna

  Jak chcesz zmieniać siebie, rób to z własnej woli, inaczej możesz sobie tylko zaszkodzić.

 • Piramida kłamstw

  Czasem lepiej być indywidualistą, aniżeli być członkiem fałszywego społeczeństwa.

 • Sztuka tworzenia

  Sztuką jest stworzyć coś własnego, aniżeli wymyślić coś, co miałby zrobić za ciebie ktoś inny.

 • Czyż wiek świadczy o mądrości?

  (…) czyż wiek świadczy o mądrości? O nie! Wiek świadczy jedynie o tym, że człowiek leciwy popełnił więcej głupstw, niegodziwości oraz pomyłek od człowieka młodego.
  Jacek Piekara

 • Sensem podróży nie jest dotarcie do celu

  Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga, by w nią wyruszyć. Zwyczajni ludzie żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. Ja jestem bohaterem, bracie.
  Jacek Piekara