Co łączy polski paszport i amerykańskie dolary ?

Bezbłędna odpowiedź.
Partner Pawła Rabieja Michał Cessanis poinformował na Twitterze, że właśnie odebrał nowy paszport, który jednak bardzo mu się nie spodobał. Powód? Napis: "Bóg, Honor, Ojczyzna".

"Właśnie odebrałem nowy paszport. Mój niewyznaniowy (jeszcze) kraj zmusza mnie do posiadania paszportu dla osób wierzących, narzuca mi określony światopogląd" – napisał na Twitterze Michał Cessanis. Partner wiceprezydenta Warszawy zapytał, czy to na tym w Polsce ma polegać rozdział kościoła od państwa? "Krzyż na drogę MSWiA i Mariusz Kamiński" – skwitował, a we wpisie oznaczył fejkowe konto ministra Kamińskiego..

Wpis Cessanisa spotkał się z odpowiedzią prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka. "Proszę nie dotykać dolarów ani w USA ani nigdzie !!!! W końcu nikt nie ma prawa Panu narzucać pieniędzy 'dla osób wierzących'... z napisem 'In God We Trust'"* – napisał w odpowiedzi.  
*in god we trust. -  W Bogu nasza nadzieja.

AnonimS

dodał dowcip do kategorii polityka i komentarze.

3 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • AnonimS

  Chyba rekord pobytu w przechowalni nim przeniesiono na główną stronę.

  30 cze 2020

 • nefer

  Cóż, Kościół wciska się ze swymy symbolami, gdzie tylko może. Podobnie zresztą, jak każda religia. Ale czasy się zmieniają, to nie XVIII w. (gdy wprowadzano tradycyjny wygląd banknotów dolarowych). Nie wszyscy wierzą w Boga (jakkolwiek by go nie nazywano) i mają prawoczekiwać neutralności państwa w tek kwestii.

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @nefer ja tez uwazam ze neutralnosc to podstawa  .  Tylko wobec  wszystkich  religii jednakowa i tez wobec wszystkuch światopoglądów

  2 gru 2019

 • nefer

  @AnonimS Dokładnie. Ale jednak w praktyce to krzyże wiszą tymczasem w naszych urzędach państwowych, rożne instystucje mają kapelanów, a msze towarzyszą rożnym ceremoniom (państwowym).

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @nefer za to w Brukseli jest cala dzielnica muzulmanow gdzie policja sie boi wejsc

  2 gru 2019

 • nefer

  @AnonimS Toteż religia, nie uważasz? Allach czy Jehowa, co za różnica, prawdę mówiąc.

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @nefer wlasnie

  2 gru 2019

 • nefer

  @AnonimS Więc ja nie chcę takiej dzielnicy, muzułmańskiej czy chrześcijańskiej, zwłaszcza w Polsce. Ale tymczasem bardziej prawdopodobna u nas ta druga. A moje zdanie w sprawie tego rodzaju imigracji znasz: goście dostosowywują się do obyczajów gospodzarzy, albo wracją do siebie. Zresztą wydawało mi się, że Bruksela nie jest dla Ciebie wzorcem godnym naśladowania?

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @nefer zależy w czym .

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @KontoUsunięte pisałem ci na PW.

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @KontoUsunięte o wylegarni terrorystów

  2 gru 2019

 • AnonimS

  @KontoUsunięte z Onetu informacje.  Część mieszkańców uważa, że dzielnica Molenbeek w Brukseli to zupełnie inny kontynent w środku europejskiego miasta. Nawet rodowici Belgowie postanawiają się z niej wyprowadzić z obawy o swoje bezpieczeństwo. Natomiast do tzw. małego Maroko, ściąga coraz więcej muzułmanów.
  Dzielnica Molenbeek staje się coraz bardziej muzułmańską częścią miasta. To w niej także schronienie znaleźli terroryści, którzy dokonali zamachów we Francji i Brukseli. Ukrywał się w Molenbeek także Abdeslam Salah, który był "mózgiem" zamachów w Paryżu. To po jego aresztowaniu w Brukseli doszło do kolejnych ataków terrorystycznych.
  Nawet belgijscy politycy przyznają, że dzielnica wymknęła się spod kontroli. Niektórzy starają się bronić tego miejsca i zaznaczają, że mieszkają tu dobrzy ludzie, a nie terroryści.

  2 gru 2019

 • nefer

  @AnonimS Tak czy inaczej, to sprawa dla wladz belgijskich, bo to ich kraj. U nas musimy tymczasem bronic laickosci panstwa przed zupelnie unnymi zagrozeniami. Wiec nie bardzo jest co porownywac.

  3 gru 2019

 • Morfina

  Jak nic musi płacić w EURO  :rotfl:

  1 gru 2019

 • AnonimS

  @Morfina a zarabiać w hrywnach  :P

  1 gru 2019

 • Morfina

  @AnonimS... a to, to jak już sobie życzy … mogą być i szekle  :blackeye:

  1 gru 2019