Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Co łączy polski paszport i amerykańskie dolary ?

Bezbłędna odpowiedź.
Partner Pawła Rabieja Michał Cessanis poinformował na Twitterze, że właśnie odebrał nowy paszport, który jednak bardzo mu się nie spodobał. Powód? Napis: "Bóg, Honor, Ojczyzna".

"Właśnie odebrałem nowy paszport. Mój niewyznaniowy (jeszcze) kraj zmusza mnie do posiadania paszportu dla osób wierzących, narzuca mi określony światopogląd" – napisał na Twitterze Michał Cessanis. Partner wiceprezydenta Warszawy zapytał, czy to na tym w Polsce ma polegać rozdział kościoła od państwa? "Krzyż na drogę MSWiA i Mariusz Kamiński" – skwitował, a we wpisie oznaczył fejkowe konto ministra Kamińskiego..

Wpis Cessanisa spotkał się z odpowiedzią prezydenckiego fotografa Jakuba Szymczuka. "Proszę nie dotykać dolarów ani w USA ani nigdzie !!!! W końcu nikt nie ma prawa Panu narzucać pieniędzy 'dla osób wierzących'... z napisem 'In God We Trust'"* – napisał w odpowiedzi.  
*in god we trust. -  W Bogu nasza nadzieja.

93 czyt.
100%43
AnonimS

AnonimS dodał dowcip do kategorii o polityce i komentarze.

3 komentarze

 
 • nefer

  nefer · 2 gru 17:41

  Cóż, Kościół wciska się ze swymy symbolami, gdzie tylko może. Podobnie zresztą, jak każda religia. Ale czasy się zmieniają, to nie XVIII w. (gdy wprowadzano tradycyjny wygląd banknotów dolarowych). Nie wszyscy wierzą w Boga (jakkolwiek by go nie nazywano) i mają prawoczekiwać neutralności państwa w tek kwestii.

 • MrHyde

  MrHyde · 2 gru 12:10

  Łączy mamona? Ciekawe co na to nieślubny syn Boga, ten, który przegonił cinkciarzy ze świątyni Jahve około roku 30-ego po swoim urodzeniu.

 • Morfina

  Morfina · 1 gru 17:44

  Jak nic musi płacić w EURO