Nasza rzeczywistość.

Nasza rzeczywistość.Zbliżają się święta..............................
Polska zamknięta...............................
Ludzie siedzą w domu.......................
Nie wadząc nikomu............................
Cieszą się leśne zwierzęta. ...............

AnonimS

opublikował opowiadanie w kategorii poezja, użył 22 słów i 243 znaków, zaktualizował 31 mar o 14:35.

3 komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Załóż darmowe konto

 • MrHyde

  Polska zamknięta, ale nochale na wierzchu. Organem oddechowym Polaków - szyja. 600 zgonów dziennie, kościoły pełne, komunia, alleluja...

 • AnonimS

  @MrHyde głupota proporcjonalna dotyczy wierzących i niewierzących , ludzi niewykształconych jak  i "wykształciuchów  "  W pandemię nie wierzą czynniki opiniotwórcze jak np aktorzy czy nawet lekarza. A co do odlotów . Niejaka Górniak Edyta twierdzi że kontaktują się z nią kosmici.

 • MrHyde

  @AnonimS serio? I co jej mówią podczas tych kontaktów? Dyktują nuty? Będzie wielki comeback sławnej Edyty? ;)

 • AnonimS

  @MrHyde Edyta Górniak spotkała się z internautami w ramach spotkań z cyklu Q&A. Wokalistka odpowiedziała na pytania, m.in. "czy jesteśmy sami we wszechświecie" oraz "jak powinniśmy przeżyć kolejny lockdown".

  Czas pandemii koronawirusa to większa aktywność gwiazd w mediach społecznościowych. Brak koncertów, wydarzeń artystycznych - a co za tym idzie, wolne dni od pracy, powodują, że artyści poświęcają swój czas na aktywność w social mediach.

  Edyta Górniak niemal od samego początku pandemii wzbudza wiele kontrowersji swoimi publicznymi wypowiedziami. Piosenkarka oświadczyła m.in., że jeżeli zostanie zmuszona do zaszczepienia się na COVID-19, to wyjedzie wraz ze swoim synem z Polski.

  Dobrowolnie na pewno nie pozwolę sobie aplikować jakiejkolwiek chemii. (...) Nie planuję się zaszczepić i nie planuję także zaszczepić mojego syna. Jeśli to będzie oznaczało, że muszę się przenieść do innego kraju, gdzie szczepienia nie są obowiązkowe, to tak zrobię - deklarowała.
  Jak przeżyć kolejny lockdown?
  W swoim najnowszym Q&A artystka poradziła internautom, aby potraktowali nowe obostrzenia epidemiczne jako "trampolinę".

  Teraz jest czas na wyzwolenie, wyciszenie, wiedzę, która była ukrywana przed ludźmi przez setki lat, do której mamy dzisiaj dostęp dużo łatwiejszy niż mieli nasi przodkowie - dziadkowie i pradziadkowie, ponieważ jest internet. (...) Chciałbym, żebyście wszyscy potraktowali tą sytuację, która się dzieje wokół nas, na świecie, w Polsce, wszędzie, ten kontrast, tę niewygodę, niezgodę z wami, tę nienormalność, tę irytację, to przygnębienie i jakby takie zaganianie do piwnicy, żebyście potraktowali to jako trampolinę do tego, żeby nie chcieć tego, nie godzić się na to i odszukać swoją drogę i prawdę. A każdy kiedy ją odnajdzie - a to jest jedna uniwersalna prawda - to tam się spotkamy i w tej jedności będziemy stanowili taką siłę, o której mówił pan Jezus - zwróciła się piosenkarka do internautów.

  Czy jesteśmy sami we wszechświecie?
  Artystka odpowiedziała na pytanie internauty dotyczące istnienia kosmitów. Zdaniem Górniak nie jesteśmy sami we wszechświecie, a wiedza na temat istot pozaziemskich miała być ukrywana przez głowy państw przez dziesiątki lat.
  Na każdej planecie istnieje życie. Jest to wiedza znana od bardzo dawna, ale była to wiedza chroniona, ukryta bardzo, bardzo, bardzo szczelnie, przynajmniej przez 40 lat była ukrywana przez głównie głowy państw. (...) Zawsze czułam, ale nie miałam jakby wiedzy na ten temat, a teraz zgłębiłam tę wiedzę i absolutnie nie mam wątpliwości, że w naszej przestrzeni galaktycznej są różne cywilizacje wyższe, bardziej rozwinięte od nas i takie, które chcą nas wspierać, bardzo kochają ludzi, są gotowi pomóc i też inne, które może nie do końca kochają ludzi jako istoty boże, może z zazdrości, nie wiadomo... - stwierdziła wokalistka

 • agnes1709

  @AnonimS Kosmici? :lol2: Co do wiersza, ostatnia linijka bardzo w punkt. Niech mają zwierzaki chwilę oddechu od niereformowalnej chołoty (nie mówię oczywiście o wszystkich). ;)

 • agnes1709

  @MrHyde Wspominają (wypominają) kultowe wykonanie hymnu podczas MŚ :D

 • MrHyde

  @AnonimS Inny wokalista niedawno poczuł zew wolności na lotnisku w Moskwie. Pani Górniak pewnie też obierze ten kierunek. A tymczasem tam już działa pewien biesogon - Nikita Michałkow. Jemu też szajba tak daleko odjechała, że aż wywalili go z państwowej telewizji. (Michałkowa!) Jak chcesz zerknąć na jego wynurzenia, możesz wpisać w Google/Youtube "besogon tv". Coś się znajdzie. ;)

 • AnonimS

  @agnes1709 Mają. I dobrze że mają

 • MEM

  @agnes1709 "Wspominają (wypominają) kultowe wykonanie hymnu podczas MŚ"  

  O matko... Do dziś pamiętam to nieszczęsne a traumatyczne wykonanie... :matko:

 • AnonimS

  @MrHyde w Niemczech też się nie popisali .  
  Tysiące zwolenników koronasceptycznego ruchu "Querdenken" zgromadziły się w sobotę na ulicach Stuttgartu na południu Niemiec w proteście przeciwko obostrzeniom wprowadzonym przez władze w związku z pandemią COVID-19. W związku ze zgromadzeniami wysłano setki policjantów.

 • MEM

  @agnes1709 "Kosmici? :lol2: "

  @MrHyde "serio? I co jej mówią podczas tych kontaktów? Dyktują nuty? Będzie wielki comeback sławnej Edyty?" "Inny wokalista niedawno poczuł zew wolności na lotnisku w Moskwie. Pani Górniak pewnie też obierze ten kierunek."

  O Wy ludzie małej wiary... ;) (czy jakoś tak ;)).

  A tymczasem okazuje się, że Edytka powoływała się na rewelacje niejakiego Chaima Esheda na ten temat. A twierdził on m. in. że:

  "Obcy istnieją, ale nie chcą, byśmy się o nich dowiedzieli, gdyby tak się stało, wybuchłaby panika, ponieważ ludzkość nie jest na to jeszcze gotowa". I że kosmici podpisali kontrakt z USA i innymi mocarstwami na przeprowadzanie u nas różnych eksperymentów naukowych mających badać "tkankę wszechświata", oraz, że mają podziemną bazę na Marsie.

  No i problem w tym, że Eshed nie jest takim pierwszym z brzegu wyznawcą teorii spiskowych. Oprócz tego, że jest profesorem inżynierii lotniczej, przez prawie 30 lat był szefem izraelskiego programu kosmicznego, i jest też emerytowanym generałem Amanu – izraelskiego wywiadu wojskowego – z najwyższymi izraelskimi odznaczeniami cywilnymi i militarnymi na koncie (w przypadku niektórych, dotyczących m. in. osiągnięć technologicznych, uzasadnienie ich przyznania nadal jest ściśle tajne).

  Możliwości jest kilka:
    
  1. albo Eshed na stare lata (lat 88) zwariował
  2. albo jest to obliczone na zrobienie szumu wokół niego, co ma mu pozwolić na lepszą sprzedaż książki, która ma się niedługo ukazać
  3. albo się tak nudzi, że sobie jaja robi
  4. albo coś jest jednak na rzeczy.

  Więc, kto wie... Może się trzeba szykować na pierwszy kontakt. ;)

 • agnes1709

  @MEM :D

 • MrHyde

  @AnonimS a jaki mają hymn fajny ci myślący na przełaj (Querdenker)! Naprawdę chwyta za rockowe serce.

 • MrHyde

  @MEM podziemną bazę na Marsie? To ciekawe. ;)

 • MrHyde

  @MEM skoro to generał, to możliwość 5 podpowie Leo Szilard: w przyrodzie są trzy rodzaje inteligencji: zwierzęca, ludzka i wojskowa. ;)

 • AnonimS

  @MEM szykuj się. Mi wystarczą współplemieńcy. Pozdrawiam

 • MEM

  @MrHyde "podziemną bazę na Marsie? To ciekawe."

  No gdzieś się muszą przed nami chować. ;)  

  "skoro to generał, to możliwość 5 podpowie Leo Szilard: w przyrodzie są trzy rodzaje inteligencji: zwierzęca, ludzka i wojskowa."

  Czym Ci to wojsko tak za skórę zalazło, że Ci się tak ten cytat podoba... :lol2: Kaprala wrednego miałeś podczas służby, czy co? ;)  

  Gdyby Eshed miał mentalność "trepa", nie doszedłby tak wysoko nie tylko w swej wojskowej, ale przede wszystkim w cywilnej, naukowej, karierze. Dlatego ta piąta możliwość jest bardzo wątpliwa. Poza tym nawet gdyby tak było, to weź pod uwagę, że on ma znacznie bliżej do różnych ciekawych rzeczy dziejących się na świecie (i to na przestrzeni jego długiej kariery) niż my. Wiesz, taki, np., Trump jest uważany za bufona i głupka, ale jednocześnie jest (nadal) dużym problemem dla USA, bo z racji do niedawna zajmowanego stanowiska, za dużo wie o różnych zakulisowych i tajnych rzeczach, które stanowią ścisłe tajemnice, i kiedyś może mu się zdarzyć powiedzieć za dużo.

 • MEM

  @AnonimS "szykuj się. Mi wystarczą współplemieńcy. Pozdrawiam"

  Pesymista. :p ;)  

  Popatrz na to z tej strony: może okaże się, że warto, i nie będzie tak źle... :)

  "– Upewnijmy się, że pana dobrze zrozumiałem..., komandorze. Banda cybernetycznych stworów z przyszłości cofnęła się w czasie, by zniewolić ludzkość, a wy jesteście tutaj, żeby ich powstrzymać.
  – Tak.
  – Cholera..., prawdziwe bohaterstwo. Ha, ha, ha...
  (...)
  – To czego ode mnie chcecie?
  – Proste. Niech pan przeprowadzi swój jutrzejszy poranny lot warp, tak jak zaplanował.
  – Dlaczego jutro rano?
  – Bo dokładnie o jedenastej obcy statek będzie przelatywał przez ten system słoneczny.
  – Obcy? Znaczy się, pozaziemski? Więcej złych facetów?
  – Dobrych facetów. Są na misji badawczej. Nie interesują się Ziemią... Zbyt prymitywna.
  – Och...
  – Doktorze, jutro rano, gdy odkryją sygnaturę warp z pańskiego statku i zdadzą sobie sprawę z tego, że ludzie odkryli jak podróżować szybciej niż światło, zdecydują się zmienić kurs i nawiązać pierwszy kontakt z Ziemią. Tutaj.
  (...)
  – To jeden z kluczowych momentów w historii ludzkości, doktorze. Nawiąże pan pierwszy kontakt z obcymi, i gdy pan to zrobi, wszystko zacznie się zmieniać.
  – Kiedy ludzie zorientują się, że nie są sami we wszechświecie, zjednoczy to ludzkość bardziej, niż ktokolwiek myślał, że jest to możliwe. Nędza, choroby i wojny znikną w ciągu następnych pięćdziesięciu lat.
  – Ale jeśli pan nie odbędzie tego lotu jutro rano przed jedenastą piętnaście, nic z tego nie będzie miało miejsca."
  – Star Trek: First Contact

 • MrHyde

  @MEM P. Karocki z UPJP2wK: "Marsjański kalendarz liturgiczny" - czytałaś? Oni też coś wiedzą. Nawet więcej od twojego generała i Trumpa. ;)

 • MEM

  @MrHyde "P. Karocki z UPJP2wK: "Marsjański kalendarz liturgiczny" - czytałaś?"

  Przejrzałam to wczoraj. Dla osób religijnych jest to problem, bo faktycznie nie da się dopasować czasu w przyszłych koloniach do ziemskiego czasu, co wywraca całość obrządków.

  A swoją drogą ciekawe, że autor tego tekstu powołuje się na dane naukowe (np. że słońce stanie się czerwonym olbrzymem, który zniszczy Ziemię), czym uzasadnia migrację na inne planety, a jednocześnie wierzy w koniec świata i Sąd Ostateczny – czyli wynikałoby z tego, że szuka od tego końca, sądu, pojednania z Bogiem, raju itd., ucieczki. :)

  "Oni też coś wiedzą. Nawet więcej od twojego generała i Trumpa."

  Sugerujesz, że też robią dla kosmitów? ;)

 • Morfina

  Żebyś wiedział  :lol2: Leśne zwierzęta zaanektowały kawałek mojej działki - niepłoszone sarny i koziołki podchodzą pod samo ogrodzenie. Jestem na tak  :)

 • AnonimS

  @Morfina dzięki za komentarz. Spróbowałem limeryka. A zwierzaki i u mnie w Warszawie na podwórko przychodzą. Ptaki to zawsze bo wnuk ma karmnik. Ale i jeże, wiewiórki nawet kuna.

 • nefer

  Nasze zwierza ptaki gonią na ogrodzie.  :lol2:

 • AnonimS

  @nefer wszędzie łażą . Zwłaszcza po trasach turystycznych w lasach i górach