Materiał znajduje się w poczekalni. Prosimy o łapkę i komentarz.

Modlitwa

17 VII 2021

Modlitwa

Wielka Pani miłością darzona
Pragnie swe dzieci przytulić do łona
Chce  otoczyć, Jej ręka święta
I zerwać na wieki demona pęta.

Czeka na nas w Jasnej Częstochowie
Jej spojrzenie każdemu to powie,
Że diament w koronie dla wszystkich świeci
Od wieków woła do siebie zagubione dzieci.

Dziękujemy Ci za to my Polacy,
Że nas tak kochasz i naszych braci,
Którzy są wszędzie na morzach i oceanach
I wielbią Cię szczerze Matko kochana.

Wiemy, że czas, już niedaleki
Więc Prowadź do Ojczyzny jedynej na wieki!
Pobłogosław na żywota krótkim padole
Niech tak nie bolą trudy i znoje.

B.W.G

Margerita

opublikowała opowiadanie w kategorii poezja, użyła 117 słów i 630 znaków.

1 komentarz

 
 • MrHyde

  "Żywota krótki padół" - Dżizu! To ten sam żywot,  co "owoc żywota jego"?  
  "woła do siebie zagubione dzieci" - a w Kanadzie bezimienne groby... a w Irlandii bezimienne groby... A kysz, do diabła z tym religianctwem rydzykowskim-częstochowskim!

 • AlexAthame

  @MrHyde Nie oceniaj zbyt szybko. Wiesz, że jestem przeciw KK. Czy jednak Jezus nauczał by gwałcić małe dzieci? Wiem, że kościół zrobił z Marii kogoś kim nie jest. Maria była dobrą kobietą. Słowa złego nigdy na Nią nie powiem. Wiersz jest ładny i oddaje odczucia wielu Polaków. Wiem kto go napisał, ale takie wiersze z pewnością nie pobudzają do złego. Jezus nauczał: Czyńcie co nauczają faryzeusze ale ich postępowania nie naśladujcie. To, że ludzie modlą się do Marii nie czyni ich dobrymi, a Marii złą. Jest tylko dwa rodzaje ludzi na świecie. Dobrzy i źli. Każdy kto popełnia nieprawość jest gwałcicielem i mordercą i kłamcą. Gwałci prawo, morduje ducha i kłamie prawdzie.

 • MrHyde

  @AlexAthame "Wiersz jest ładny i oddaje odczucia wielu Polaków" - a niech sobie będzie ładny i oddaje odczucia. Odczucia to głupie lub wręcz zbrodnicze, a moja złośliwość odnośnie "żywota" uzasadniona.

  "Czy jednak Jezus nauczał by gwałcić małe dzieci?" Nie wiem nic o Jezusie, dokładnie tak samo jak ty. Nasze wspólne źródło informacji i fake-informacji o nauczaniach tej postaci, czyli 27 tekstów Nowego Testamentu zestawionego przez nielubiany przez Ciebie KK, podaje w co najmniej kilku miejscach, żeby prać mózgi dzieciom. Uwodzić, zwodzić, gwałcić umysł. Cytat jakoby z Jezusa do upadłego powtarzany przez KK: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie"... a w Irlandii i Kanadzie... więc do diabła z Wami religialsami. ;)

 • AlexAthame

  @MrHyde Już dawno zauważyłem, że jesteś zaślepiony albo ślepy. Nie odróżnisz dobra od zła. Każdy kto nie pochodzi od Boga, pochodzi od Złego. Jak piszesz takie niemiłe komantarze tu, to dlaczego nie piszesz podobnych pod opowiadaniami Franka 42? Napisałem Ci, Maria nie pobudzała nikogo do krzywdzenia dzieci ani Jezus tego nie uczył. Skoro jesteś sprawiedliwy i ja się mylę, co do Ciebie, to czemu nie potępiasz całego zła, a tylko religia działa na Ciebie jak płachta na byka?