AgnessaNovvak

Agnessa, 37 lat
Strona: facebook.com/agnessanovvakstronaautorska
Piszę, bo chcę, bo lubię, bo tak. Co oczywiście nie oznacza, że potrafię. *** Wbrew jednoznacznie erotycznemu charakterowi własnej twórczości wolę wchodzić bohaterom raczej do głów niż łóżek, uwielbiając się przy tym nurzać w przesadnych stylizacjach, nadmiarowych epitetach, przydługich opisach, a przede wszystkim zdaniach równie wielokrotnie, co całkowicie zbędnie złożonych, zmierzających niebezpiecznie ku grafomaństwu oraz przyprawiających o ból pewnych części ciała redaktorów, korektorów i oczywiście Czytelników. Względnie Czytelniczki. *** Spodobało Ci się opowiadanie? Kliknij łapkę w górę, skomentuj oraz oczywiście odwiedź, polub i obserwuj stronę autorską na Facebooku!
razem:   thumb_up 17 thumb_down 1
 • AgnessaNovvak

  "Gdzie są nasze debeściaki?"  No właśnie debeściaki się starają i starają, a i tak nie trafiają na takie toplisty. I gdzie tu sprawiedliwość?  :blee:  

  "Dlaczego coraz trudniej znaleźć obecnie utwory na poziomie? Może właśnie z powodu, że na tym portalu jest coraz więcej opowiadan, które są poniżej najbardziej liberalnej krytyki. Czy naprawdę plandemia i dziwna wojna miała wpływ? Pewnie nie."  Koroniak na pewno miał wpływ. W momencie pierwszego lockoutu (wiosna 2020) nastąpił taki szturm na grupy erotyczne na FB, że tłum drzwi z futryn wywalił i okna porozbijał. Potem (późne wakacje) trochę się to uspokoiło, ale fakt pozostał faktem. I wiele osób zapragnęło na tej fali spróbować pisania, zwykle nie ograniczając się tylko do fejsa, ale także publikując na takich portalach jak choćby LOL. No i się zrobił śmietnik. Jednocześnie przez np. późniejszy skok cen papieru nieco zmieniła się polityka wydawnictw, część lepszych autorów przeniosła się z takich darmowych miejsc jak to na płatne platformy (ewentualnie po drodze zaliczając Wattpada, który wciąż jest chyba najlepszym miejscem do wybicia się), a niektórzy po prostu wypalili i przestali pisać, przez co poziom poleciał w dół. Ale to długi i momentami bardzo niejednoznaczny temat.

  Na koniec moja prywatna uwaga - niby urządzamy sobie podśmiechujki z grafomaństwa i narzekamy, że "kiedyś było lepiej", ale tak naprawdę co z tego? Skoro raz, drugi i dziesiąty czytam tutaj opowiadania nie jakichś anonimowych jednostrzałowców, ale autorów o milionowych wyświetleniach i widzę w nich takie "kfjatki", że mi cycki z żenady oklapują, to najwyraźniej ani ich (autorów), ani tym bardziej czytelników to absolutnie nie obchodzi.  Jest ruchanie, ruchanie i jeszcze więcej ruchania :sex:  :sex:  :sex: , więc walić logikę historii, sensownych bohaterów, ortografię, gramatykę, składnię, formatowanie tekstu, zapis dialogów, co tam jeszcze chcecie.

  11 kwietnia

 • AgnessaNovvak

  @Zuzik oj tam, oj tam. Dobre wazeliniarstwo nie jest złe :P A bardziej na poważnie, to właściwie od zawsze (poza pojedynczymi przypadkami jak konkursy) publikuję najpierw na Pokątnych, a potem gdzie indziej - obecnie już tylko na LOL jako backup w mniejszych rozdziałach, bo tak się tutaj przyjęło. W zasadzie do teraz nie mam pewności, dlaczego "Cierpienia" musialy czekać aż tyle na swoją kolej, ale już nadrabiam ;)

  16 stycznia

 • AgnessaNovvak

  @nefer dziękuję bardzo za opinię. Oczywiście, że korektor (a najlepiej wcześniej też redaktor) miałby tutaj co nieco do roboty. I to miejscami zapewne całkiem sporo tego co nieco ;) Natomiast do takiego prostego tekściku, który powstał nie dla nagrody Nike, a na grupę facebookową - i to ponad dwa lata temu - szkoda w ogóle szukać kogokolwiek z zewnątrz, kto zająłby się tym bardziej profesjonalnie. A skoro mój poziom warsztatowy (no dobrze, wspierany stronami typu sentencechecker) przepuścił jeden, drugi czy piąty błąd, to widocznie taki ów poziom jest.  

  A tak w ogóle, to nie ukrywam, że zaskoczył mnie ten komentarz. Nie tyle może sam fakt, że ktoś z grona NE czyta jeszcze moje wypociny (bo i ja czasami tam do was zaglądam), ale że akurat trafiłeś na to opowiadanie i jeszcze poświęciłeś czas na napisanie paru słów. Miło mi :)

  19 wrz 2022

 • AgnessaNovvak

  @AlexAthame - przede wszystkim dziękuję za komentarz i wszelkie zawarte w nim uwagi i sugestie, do których postaram się w miarę możliwości po kolei odnieść.  

  Po pierwsze: staram się, oczywiście w miarę możliwości, podchodzić jak najbardziej uczciwie do własnej twórczości. I dlatego nie mam zamiaru chować się za jakąś fałszywą skromnością, bo o ile mam świadomość własnych wad i niedociągnięć (choćby tego, że nie potrafię pisać dłuższych fabuł, dialogi idą mi jak po grudzie i zbyt często pozwalam sobie na przerost formy nad treścią), o tyle nie będę też udawać, że pisać zupełnie nie umiem. I to nie tylko w porównaniu do podobnych mi naturszczyków, ale i pisarzy bardziej (przynajmniej teoretycznie) profesjonalnych.

  I tutaj wypowiem się na temat wydawania. Wiem, jak to wygląda, i tak naprawdę mogę choćby dziś skontaktować się z jakimś vanity, względnie zamówić usługę redakcji/korekty, po czym samodzielnie zorganizować drukarnię i w ciągu najdalej paru miesięcy cieszyć się papierową wersją swoich tekstów. Pytanie - po co? Czy sam fakt ukazania się mojej twórczości drukiem cokolwiek zmieni? Nieszczególnie. Owszem, może gdyby zechciało mnie jakieś tradycyjne wydawnictwo wraz ze swoim zapleczem dystrybucyjno-reklamowym, ale... po wszystkich próbach wysyłania moich prac na różne konkursy czy inne antologie powiem wprost, że otwarcie odrzuca mnie od polityki wydawniczej. I dotyczy to zarówno wielkich molochów, jak i (znów jedynie teoretycznie) bardziej przyjaznych autorom niewielkich oficyn, bo i jedni, i drudzy traktują twórcę tak naprawdę jako wyrobnika, który ma im dostarczyć konkretny produkt, na którym później możliwie dużo zarobią. Koniec. Równie dobrze mogliby sprzedawać kartofle na targu.

  A na koniec, w kwestii mojej obecności na LOL jako takiej... cóż, to jest dość śliski temat. Jak sam zauważyłeś, mało kto moje teksty czyta, a jeszcze mniej z owych czytelników je komentuje. A powód tego jest banalnie prosty - to, w jaki sposób i o czym piszę, nie do końca podchodzi tutejszej publice. I nie jest to żadna obraza dla kogokolwiek! Po prostu LOL ma inną specyfikę niż na przykład Wattpad, Najlepsze Erotyka czy choćby Pokątne, które są dla mnie głównym miejscem publikacji. I opowiadanie, który w jednym miejscu osiągnie ogromny sukces, w innym może przepaść z kretesem (i odwrotnie). Dlatego traktuję LOL bardziej jako taki backup, z którym po prawdzie nie wiążę zbyt wielkich nadziei. Bo skoro zarówno moje softowe miniaturki, jak i bardziej rozbudowane, dosłowne teksty, spotkały się tutaj z raczej chłodnym przyjęciem, to co mam zrobić? Zacząć kopiować tutejszych topowych autorów? Przepraszam, ale to ani mój styl, ani moja tematyka. I tyle.

  Tak czy inaczej dziękuję raz jeszcze za wszelkie porady i także życzę powodzenia! Nie tylko artystycznego ;)

  16 maj 2022

 • AgnessaNovvak

  @Milenka nie. W takim nietradycyjnym też nie i to z wielu różnych względów, zarówno tych typowo literackich, jak i ogólnożyciowych że tak je nazwę. Ale dziękuję za miłe słowa, zwłaszcza że takie teksty jak "Pani w czerni" to bardziej odpryski głównej twórczości, pisane bez specjalnej spiny w wolnych chwilach 😊

  14 maj 2022

 • AgnessaNovvak

  Ciekawe opowiadanie - od samej perspektywy, po zgrabnie używany naturalizm (a wręcz wulgarność), po nieoczywiste poprowadzenie paru motywów. Dlatego zamiast znęcać się nad brakami warsztatowymi (a wybacz, autorko, ale byłoby nad czym 😝 ), doceniam i czekam na więcej 😊

  12 maj 2022

 • AgnessaNovvak

  Czekam tylko, aż i ja wreszcie tutaj trafię 😅

  Aczkolwiek jednego stwierdzenia będę bronić, mianowicie "naturalna cipka" pojawia się dość często w opowiadaniach jako synonim takiej niewydepilowanej. Czy tam zafutrzonego bobera jeśli ktoś woli 😅

  10 maj 2022

 • AgnessaNovvak

  @tyleczek cóż - takie właśnie było moje założenie, by opowiedzieć historię na granicy tego, o czym tylko marzymy, a tego, co faktycznie może się wydarzyć. I zadać pytanie (na który każdy musi sobie odpowiedzieć sam), czy tworzenie takich nierealnych fantazji w ogóle ma sens i na ile wytrzymują one zderzenie z prawdziwym życiem.

  Z drugiej strony - jakby przeanalizować w ten sposób opowiadania erotyczne, to spokojnie 3 na 4 (a w tematyce typu BDSM czy incest spokojnie 9 na 10) jest całkowicie odklejonych od rzeczywistości :D

  5 kwi 2022

 • AgnessaNovvak

  @Baba - a może po prostu tekst jest inny, a nie gorszy? A przynajmniej pod względem treści, bo stylowo są one generalnie wszystkie zbliżone.
  Poza tym napiszcie CO się wam nie podoba, to się do tego odniosę - może to, że jest opisana scena męskiej, a nie kobiecej masturbacji, która zadziwiająco rzadko pojawia sie w erotyce? No tak. Jest. I taka miała być. Albo że od pewnego momentu w moich opowiadaniach jest więcej fabuły, a mniej seksu? Owszem. Tyle że jeśli ktoś chce non stop cycki, to odsyłam do innych autorów, których jest tutaj nadto.

  14 sty 2022