Angeles Duran z Hiszpanii twierdzi, że Słońce należy do niej

Angeles Duran z Hiszpanii twierdzi, że Słońce należy do niejPewna Hiszpanka z Galicii udała się do notariusza i zadeklarowała się jako właścicielka Słońca, uzyskując na potwierdzenie akt notarialny - podał w piątek miejscowy dziennik.

"Jestem właścicielką Słońca, gwiazdy, która znajduje się w centrum układu słonecznego, w odległości około 149,6 mln kilometrów..." - stwierdza akt notarialny cytowany przez dziennik "La Voz de Galicia", za którym powtarzają wiadomość wszystkie hiszpańskie media.

Zaskoczony notariusz, zanim wypisał akt własności, konsultował się ze swymi kolegami i astronomami.

Pani Angeles Duran zamieszkała na terenie galicyjskiej gminy Salvaterra do Minho, wyjaśniła gazecie, że istnieje międzynarodowa konwencja zabraniająca państwom - ale nie prywatnym osobom - ogłaszania się właścicielami ciał niebieskich.

- Jest już Amerykanin, który za pomocą spisania aktu własności stał się właścicielem Księżyca, a następnie wielu innych planet, ale Słońce pozostaje bezpańskie, a w każdym razie nie miało właściciela od co najmniej 5 miliardów lat - wyjaśniła dziennikowi pani Duran.

"La Voz de Galicia" wyraża obawę, że właścicielka Słońca nie będzie mogła wpisać swego nabytku do hiszpańskiego katastru, ponieważ instytucja ta "nie ma kompetencji w stosunku do systemu słonecznego".

Amerykański przedsiębiorca Dennis Hope twierdził, że znalazł lukę w międzynarodowym Traktacie o Przestrzeni Kosmicznej. Założył w 1980 roku przedsiębiorstwo, które nazwał Ambasadą Księżycową i korzystając z tego, że nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł, zajął praktycznie cały Układ Słoneczny.

Od tej pory zrobił na tym pomyśle majątek: sprzedał za pośrednictwem tej "ambasady" ponad 2 miliony działek na widocznej stronie Księżyca po kilkadziesiąt dolarów za sztukę.

Nie trzeba dodawać, że jest to wyłącznie własność wirtualna.

(MK)

źródło: wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/slonce-ma-wlasciciela-kobieta-ma-na-to-dowod/9q9zw

Dynamax

znalazł niusa na wiadomosci.onet.pl. Tagi: #słońce #właściciel

3 komentarze

 
 • Radek

  Hahaha... Co za absurd.  
  Ostatecznie wszystko należy do Boga,  
  bo on stworzył cały Wszechświat,  
  i wszystkie planety poruszaja sie po orbitach z Jego woli.  

  Czytaj Wedy,  Upaniszady,  Śrimad Bhagavatam.

 • eksperymentujacy

  No to teraz szykujemy pozwy o odszkodowania za raka skóry

 • Fallen

  Oddałam jej, bo już za dużo tych planet mam.