Kontrowersyjne zalecenia dla stewardess w Chinach. Mają nosić pieluchy w czasie lotu

Kontrowersyjne zalecenia dla stewardess w Chinach. Mają nosić pieluchy w czasie lotuŹróło: radiozet.plChiński Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAC) zalecił stewardessom, aby w czasie lotów nosiły pieluchy i dzięki temu unikały korzystania z toalety. Celem takich wytycznych dla personelu pokładowego jest zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowe zalecenia dla chińskiej branży lotniczej wywołały liczne kontrowersje.  

W dobie pandemii linie lotnicze oraz urzędy transportu lotniczego szukają nowych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i załodze samolotów. Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego stworzył dla przewoźników dokument z długą listą wytycznych, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jeden z punktów wywołał spore poruszenie.  
Chiny. Stewardessy mają nosić pieluchy w samolocie

W dokumencie znalazł się zapis, w którym chiński urząd sugeruje, aby stewardessy nosiły jednorazowe pieluchy i unikały korzystania z toalety, z wyjątkiem szczególnych sytuacji. "Takie zalecenie może spowodować zdziwienie u wielu osób" – wskazuje CNN.

Urząd Lotnictwa Cywilnego podkreślił, że wytyczne dotyczą lotów czarterowych do i z krajów i regionów, w których liczba infekcji przekracza 500 na każdy milion osób. Ich przestrzeganie ma więc na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia się w czasie podróży samolotem.  

"Chociaż taki zapis może wydawać się kontrowersyjny, nie jest tajemnicą, że toalety są miejscem, które w dużym stopniu przyczyniają się do rozprzestrzeniania wirusów" – wyjaśnia CNN.  

W 38-stronicowej liście wytycznych dla linii lotniczych zaleca się również personelowi pokładowemu noszenie medycznych masek ochronnych, dwuwarstwowych gumowych rękawiczek, gogli, jednorazowej odzieży ochronnej czy jednorazowych pokrowców na buty.

Amerykański dziennik przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy temat toalet w samolocie pojawia się w kontekście koronawirusa. W sierpniu pasażerka podróżująca z Włoch do Korei Południowej zaraziła się COVID-19 w czasie lotu. Jako możliwe źródło zakażenia wskazano wówczas właśnie toaletę.

źródło: radiozet.pl/Podroze/Chiny.-Kontrowersyjne-zalecenia-dla-stewardess.-Maja-nosic-pieluchy-w-czasie-lotu

Dynamax

znalazł niusa na radiozet.pl. Tagi: #stewardessy #Chiny #pieluchy

Dodaj komentarz