Wymyślony przyjaciel?

Wymyślony przyjaciel?Prezydent rozmawiał przez "niepodłączony telefon"?


Kancelaria prezydenta informując o rozmowie telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy z królem Jordanii opublikowała zdjęcie, które przykuło uwagę internautów. Wśród wpisów pojawiły się uwagi, że aparat jest niepodłączony. Na jeden z komentarzy odpowiedział prezydencki rzecznik.

Kancelaria prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie w środę z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Przekazano, że podczas rozmowy o pandemii COVID-19 "obaj przywódcy wyrazili nadzieję", że jej pokonanie "umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych". Poinformowano, że król Abdullah potwierdził chęć odwiedzenia Warszawy w "możliwie szybkim terminie".

Przywódcy omówili też między innymi sprawę bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu. Według komunikatu "podkreślili znaczenie dwustronnej współpracy wojskowej oraz wspólny udział w działaniach Globalnej Koalicji przeciw ISIS".

Rozmowa Andrzeja Dudy z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem IIGrzegorz Jakubowski/KPRP
Odpowiedź rzecznika
Pod opublikowanym w mediach społecznościowych zdjęciem prezydenta, ilustrującego informację o rozmowie z jordańskim królem, pojawiły się komentarze, na które zdecydował się odpowiedzieć prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Rzecznik zacytował komentarz: "Prezydent rozmawia z królem Jordanii w maseczce. Przez niepodłączony telefon. Czy TAM ktoś myśli?".

Spychalski swoją odpowiedź opatrzył hashtagiem, sugerującym, że wpis to fake news. "Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego 'newsa' to może trudno to sobie wyobrazić ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu" - napisał, opatrując wpis emotikonami wyrażającymi rozbawienie.  

A Wy? Co myślicie? :D

źródło: tvn24.pl

agnes1709

znalazła niusa na tvn24.pl. Tagi: #Duda #prezydent #PiS

2 komentarze

 
 • MEM

  "A Wy? Co myślicie?"  

  Że dali mu ten niepodłączony aparat do zabawy, bo wytrzymać z nim nie mogą, bo jak ***** (żulczykowszczyzna ;)) nie ma co podpisać, to pierdzielca dostaje i po ścianach "autografy" maże. ;) A tak, dostanie byle zabawkę i jest spokój, mordkę cieszy.  

  Daliby mu internet, ale wtedy po nocach z "Leśnymi Ruchadłami" pisze. ;)

  9 kwi 2021

 • agnes1709

  @MEM Improwizował, szpanując, że zna grube ryby, lecz mu wałek zrobili i fotę cyknęli. Albo naprawdę ma przyjaciela :D Polish horror story "K" (remake "Z", profanacja całkiem niezłego filmu) :D

  9 kwi 2021

 • MEM

  @agnes1709 "Improwizował, szpanując, że zna grube ryby, lecz mu wałek zrobili i fotę cyknęli."  

  Szkoda, że go nie nagrali, jak gada przez komórkę, która w tym czasie nagle dzwoni.
  Ale może się jeszcze takiego filmiku doczekamy, w końcu wszystko przed nimi. ;)

  "Albo naprawdę ma przyjaciela"  

  Taaa... Duchy poprzedników go straszą po nocach. ;)

  10 kwi 2021

 • Indragor

  Pewnie zdjęcie zostało upozowane, ale jakie to ma znaczenie? Szukanie dziury w całym.

  8 kwi 2021

 • MrHyde

  @Indragor Szukanie dziur szukaniem (šukaní?), łatanie tej dudowej dziury to jest dopiero historia! Po dwóch dniach wzmożonych poszukiwań, zdemaskowaniu 1000 PO,TVN,ZET,.N-itp.-hejterów, obaleniu 10000 fakenewsów i burzy mózgów z halnym i piorunami w kancelarii PAD, Herr Paweł Szrot, szef gabinetu, znalazł zaginiony kabel! Widać go na zdjęciu, acz niewyraźnie, bo ma kolor mało kontrastowy, w otworze kablowym na środku tylnej strony aparatu, mniej więcej na piątej godzinie różowego kółka wstawionego przez dowcipnych internautów. Wszystko zgodnie z instrukcją obsługi (https://lol24.com/fotki/technologia/czy-to-ten-telefon-tvp-duda-29022)

  9 kwi 2021