Szefowa szkoły poprosiła Rydzyka o windę dla dzieci. A on...

Szefowa szkoły poprosiła Rydzyka o windę dla dzieci. A on...Dyrektorka jednej z toruńskich szkół poprosiła o. Rydzyka o pieniądze na windę dla niepełnosprawnych dzieci. - Jaka ta nauczycielka? No nieświadoma! - skomentował na antenie redemptorysta. I oświadczył, że gdyby słuchała rozgłośni, toby wiedziała, iż to radio potrzebuje wsparcia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk opowiedział o liście, który dostał od dyrektorki szkoły, kilka dni temu na antenie Radia Maryja. Nie wspomniał, kiedy dotarło pismo ani o jaką placówkę chodzi. Jedno jest pewne - mieści się w Toruniu i uczą się w niej niepełnosprawne dzieci. To właśnie im miało służyć urządzenie, o zakup którego pani dyrektor zwróciła się do zakonnika.

Chętnie bym pomógł, ale ...

- Kiedyś mi dyrektorka napisała, nie będę mówił skąd, ale z Torunia. Napisała: "proszę o pomoc, żeby ojciec windę kupił do naszej szkoły" - opowiadał o. Tadeusz Rydzyk na antenie swojej stacji. - Pewno radia nie słucha. To my czekamy na pomoc, a (zakonnik mówi, przedrzeźniając - red.): "jak ojciec nie da pieniędzy, to dzieci niepełnosprawne nie będą jeździły windą." Chętnie bym pomógł, ale ja mam inne pieniądze i na ten cel ja nie mogę. Jaka ta nauczycielka? No nieświadoma! Dyrektorka. Tak że trzeba nie liczyć, nie żądać od kogoś, tylko organizować się, Polacy.

W przeszłości o. Rydzyk wielokrotnie skarżył się, że słuchacze jego stacji nie są wystarczająco hojni i Radio Maryja ma kłopoty finansowe. W styczniu jego stacja emitowała komunikat, w którym mówił o kosztach prowadzenia rozgłośni i TV Trwam. Wskazał, że samo nadawanie - ponad 130 nadajników, satelity itp. - pochłania miesięcznie 2 mln zł. A to nie wszystkie opłaty.

źródło: gazeta.pl

Subos

znalazł niusa na gazeta.pl. Tagi: #Rydzyk #szkoła #winda #dzieci

4 komentarze

 
 • Jakub

  szczery

 • agnes1709

  Czy Merol za dwie bańki też wlicza się w powyższe koszty? Cwel dmuchany!!!  :weapon:

 • nanoc

  Nie ma w Nim za grosz miłosierdzia. Tylko zagarniać do siebie. Duchowny ?

 • jacek

  ty  grzybie