Breivik traktowany gorzej niż zwierzę. Chce nową konsolę!

Breivik traktowany gorzej niż zwierzę. Chce nową konsolę!Anders Breivik, odbywający karę 21 lat więzienia za zabicie 77 osób, zagroził strajkiem głodowym, jeżeli nie dostanie lepszych gier na Playstation.

List od Breivika, z datą 29 stycznia, otrzymała agencja AFP. Do listu dołączona była lista 12 żądań, którą w listopadzie Breivik skierował do władz zakładu karnego.

Więzień opisuje warunki, w jakich odbywa karę, jako "przypominające tortury". Domaga się m.in. lepszych warunków do codziennych spacerów i prawa do lepszej komunikacji ze światem zewnętrznym.  

Breivik napisał, że żąda zamiany Playstation 2 na Playstation 3 oraz możliwości samodzielnego wyboru gier na konsolę. Chce także podniesienia tygodniowego kieszonkowego - obecnie dostaje 300 koron (ok. 150 zł), ale twierdzi, że nie wystarcza mu to na znaczki pocztowe.

Domaga się też zaprzestania codziennych przeszukań i dostępu do komputera, gdyż teraz może wyłącznie używać "bezużytecznej maszyny do pisania z technologią z 1873 r.".

W liście Brevik podkreślił, że do tej pory żadne z jego żądań nie zostało spełnione i będzie musiał rozpocząć strajk głodowy. Zakończy go, kiedy "przestanie być traktowany gorzej niż zwierzę".

Breivik w lipcu 2011 roku dokonał zamachu bombowego w dzielnicy rządowej Oslo i masakry na wyspie Utoya. W sierpniu 2012 roku został skazany na 21 lat więzienia z możliwością przedłużania kary, dopóki będzie uznawany za groźnego dla społeczeństwa. Jest to najwyższa kara w Norwegii, w której karę śmierci zniesiono w 1971 roku.

źródło: wp.pl

2 komentarze

 
  • AlexAthame

    To jest ten świat. Przestępca ma żądania. Zabił 77 dzieci i dostał 21 lat. Ja myślę, że on powinien ten strajk głodowy zrobić i umrzeć. Nie dawno w moim mieście sad skazał chłopaka na 9 miesięcy za gwałt na 14 letniej siostrze. To są kpiny z dzisiejszym prawodawstwem.

  • xx

    jaki chu.......