Pojedynek MMA między kobietą a mężczyzną

Pojedynek MMA między kobietą a mężczyznąWszyscy dobrze widzimy jak MMA stale ewoluuje i się zmienia, ale czy zmiany powinny zachodzić tak daleko jak w przypadku nadchodzącej gali Shooto Brazil 45?

Shooto Brazil ogłosiło dzisiaj, że 45 edycja gali przejdzie do historii światowego MMA jako pierwsza w której najprawdopodobniej odbędzie się walka między kobietą i mężczyzną. Gala odbędzie się w nadchodzący piątek w Rio de Janeiro i zostanie na niej rozegrana trzy rundowa walka w kategorii koguciej między Julianą Velasquez (0-0) a Emersonem Falcao (0-1).

Zawodnik z Nova Uniao, Falcao zadebiutował w kwietniu tego roku, lecz przegrał przez poddanie z Benny Blackat’em. Velasquez natomiast trenująca w Team Nogueira, dopiero zadebiutowałaby w zawodowym MMA.

Jednak informacje płynące od organizatora i Emersona Falcao są sprzeczne, ponieważ Falcao napisał w poniedziałek wieczorem na swoim Facebooku, że jest kontuzjowany i będzie mógł walczyć dopiero w przyszłym roku. Jednak szef Shooto, Andre Pederneiras powiedział MMAFighting.com że Falcao będzie w stanie walczyć w piątek wieczorem.

„Andre Pedemeiras wpadł na ten pomysł,” powiedziała Juliana Velasquez. „Zapytał mój team, czy mają zawodniczkę. Zespół jest przekonany, że jestem gotowa, więc przyjęłam propozycję. Jestem pozytywnie nastawiona, dobrze przygotowana i mam zamiar wygrać.

Jestem przyzwyczajona do walki z mężczyzną ponieważ na co dzień z nimi trenuję. Jestem profesjonalną zawodniczką Judo, więc znam uczucie adrenaliny podczas walki i wiem jak sobie z tym poradzić.”

Mamy więc równouprawnienie pełną gębą? Kiedyś było nie do pomyślenia, aby kobiety uczestniczyły w walkach MMA, a tymczasem dziś mamy w pełni kobiecą organizację Invicta FC. W dodatku od niedawna, największa organizacja MMA na świecie, UFC wzbraniająca się od kobiecego MMA stworzyła dywizję kobiet i ostatnio powiększyła jej zakres o nową kategorię. MMA ewoluuje, więc kto wie czy za jakiś czas mieszane walki MMA będą czymś normalnym? Jakie macie zdanie na ten temat?

źródło: fight24.pl

4 komentarze

 
 • Hermes1

  No wlasnie jak lubi to niech robi to co chce ,,dla chcacego nic trudnego" nawet mozna mezczyznie morde obic. A jak tacy madrzy jesteacie to na mate i sprobojcie jej chociaz siniaka nabic.

 • ola

  Ten Babsztyl pewnie zlal by was oboje z palcem w d.... cioty

 • Masakra

  Wtlucz tej babie to jej sie odechce skakac. Glupi babsztyl

 • marek

  Feministki mają kisiel w majtach  :cmoczek: