Jak rozmawiać z prostytutką i gejem? Poradnik dla policjantów

Jak rozmawiać z prostytutką i gejem? Poradnik dla policjantówNie używać słowa "Cygan", jak rozmawiać z gejem, czy osobą transpłciową, nie opowiadać kawałów o blondynkach. To część porad z podręcznika dla policjantów. Opracowane przez Komendę Główną Policji zasady otrzymali już policjanci z Olsztyna.
Dlaczego powstał poradnik "Po pierwsze człowiek. Działania antydyskryminacyjne w jednostkach policji"? Autorzy liczą, że dzięki niemu mundurowi będą dobrym przykładem w sprawach, w których mowa jest o szeroko rozumianej tolerancji.


W podręczniku znajduje się m.in. spis zachowań, które mogą zostać odebrane jako naruszenie godności osobistej. Podane są także konkretne przykłady.

"Prowadząc czynności wobec prostytutki, pamiętaj, aby traktować ją z godnością i szacunkiem, zwracając się po imieniu i nazwisku."

"W kontekście osób transpłciowych, zamiast pytania: jakie jest pani/pana prawdziwe imię i nazwisko? Lepiej powiedzieć: proszę podać dane z dowodu osobistego".

Zbiór zasad, który ma 150 stron, przygotowała Komenda Główna Policji w partnerstwie z pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania i biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej na ten temat przeczytasz w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Aktualny numer możesz znaleźć także tutaj: kupgazete.pl.

mp
Źródło: Gazeta Olsztyńska

źródło: olsztyn.wm.pl

jupixote

znalazła niusa na olsztyn.wm.pl. Tagi: #prostytutki #gej #poradnik

Dodaj komentarz