Napoje gazowane zabijają kobiety!

Napoje gazowane zabijają kobiety!Jesteś kobietą i pijesz co najmniej jeden napój z bąbelkami dziennie? Uważaj, bo grożą ci poważne kłopoty - ostrzegają japońscy naukowcy.

Naukowcy z uniwersytetu w Osace przebadali w ciągu 18 lat niemal 40 tys. kobiet i mężczyzn (mających od 40 do 59 l.). Badali ich jadłospisy, analizując m.in. spożycie napojów nie zawierających alkoholu.  

Wyniki ich badań opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition są zatrważające – okazało się, że u kobiet, które piją choć jeden napój gazowany dziennie wzrasta ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu aż o 83 proc. w porównaniu z paniami, które gazowane napoje piją rzadko lub w ogóle.

Co ciekawe, wzrost ryzyka zachorowania mężczyzn także pijących napoje z bąbelkami był na tle kobiet niewielki. Te wyniki potwierdzają wyniki badań Amerykanów, które wskazują na to, że ryzyko wystąpienia udaru rośnie u ludzi, którzy piją napoje słodzone i cukrem, i niskokalorycznymi słodzikami.

Na szczęście w naszym kraju spożycie napojów gazowanych maleje – jak podaje gazeta „Parkiet”, Polacy będą stopniowo zmniejszać spożycie napojów gazowanych. W 2015 r. wyniesie ono 54,3 l na osobę wobec 55,3 l w 2010 r.

źródło: fakt.pl

Yeatos

znalazła niusa na fakt.pl. Tagi: #napoje #kobiety #zabija

1 komentarz

 
  • Zaniepokojona istota

    Nie ma to jak zabawa naukowców w jasnowidzów.