2,5 tys. ludzi pozowało nago do zdjęcia

2,5 tys. ludzi pozowało nago do zdjęciaMimo ulewnego deszczu i porywistego wiatru ok. 2,5 tys. ochotników zgromadziło się o świcie w dublińskim porcie, by nago pozować do fotografii. Niektórzy pojawili się w porcie już w piątek wieczór, z namiotami i śpiworami.

Fotografie wykonał Spencer Tunick, Amerykanin specjalizujący się w fotografowaniu skupisk nagich ludzi w nietypowych miejscach publicznych. Swoje prace nazywa "nudystycznymi instalacjami".

Tunick w swoim artystycznym dorobku ma już 75 tego rodzaju instalacji, które aranżował m.in. w Montrealu, Melbourne, Lyonie i Barcelonie. W 2007 r. został wyróżniony nagrodą "Time Magazine" za projekt zrealizowany na szwajcarskim lodowcu Aletsch.

Nudystyczny spektakl w dublińskim porcie z powodu niesprzyjającej pogody wymagał od uczestników nie lada hartu. W czasie pierwszej sesji zdjęć zostali "wygwizdani" przez wiatr, a w czasie drugiej zmoczeni przez deszcz. Z powodu złego światła zamiast trzech sesji zdjęć w dublińskim porcie odbyły się dwie.

Na znak aprobaty dla inscenizacji statki towarowe i promy wpływające do portu uruchamiały syreny okrętowe.

Uczestnicy spektaklu otrzymają fotografię, do której pozowali, wydaną w niskim nakładzie. Imprezie patronowała irlandzka agencja zagospodarowania dawnych doków dublińskiego portu (Dublin Docklands Development Authority).

źródło: gazeta.pl

Luthoruble

znalazła niusa na gazeta.pl.

Dodaj komentarz