Samolot minął lotnisko docelowe, bo... piloci zasnęli

Samolot minął lotnisko docelowe, bo... piloci zasnęliSamolot linii Air India minął lotnisko docelowe w Bombaju, bo obaj piloci zasnęli - podał w czwartek dziennik "Times of India".

Do incydentu doszło około dwa tygodnie temu. Na pokładzie maszyny znajdowało się około 100 pasażerów.

Samolot wyleciał z Dubaju około 01.00 w nocy, a około 7.00 wylądował w Dźajpurze (w stanie Radżastan w północno-zachodnich Indiach). Stamtąd odleciał do Bombaju na zachodzie Indii.

- Po nocnym locie poziom zmęczenia jest jednak bardzo wysoki i obaj piloci zasnęli po wystartowaniu z Dźajpuru - powiedział anonimowy informator.

Samolot był pilotowany automatycznie i kiedy wieża w Bombaju skontaktowała się z kokpitem w celu rozpoczęcia procedury lądowania, maszyna nadal leciała na dużej wysokości w kierunku kurortu Goa.

- Dopiero gdy samolot znalazł się nad Bombajem, wieża kontrolna zdała sobie sprawę, że piloci nie odpowiadają. Myśleliśmy nawet, że doszło do porwania - dowiedział się dziennik z tego samego źródła. W końcu kontrolerzy lotów wywołali alarm w kokpicie i obudzili pilotów, którzy zawrócili.

Przedstawiciele linii Air India powiedzieli, że gromadzą informacje na temat tego "incydentu". Dyrektor lotniska w Bombaju zapewnił jednak, że piloci nie zasnęli, a tylko doszło do "problemu z komunikacją".

źródło: gazeta.pl

electret

znalazł niusa na gazeta.pl. Tagi: #spanie #Dubaj #lądowanie #piloci

Dodaj komentarz