Jagna

25 lat
razem:   21
 • Jagna

  Chociaż na wybory się wybieram i przekonuję do tego kogo tylko mogę, to ta "kampania", ten filmik bardzo mi się nie podobają. Nie podoba mi się stygmatyzacja chorób psychicznych. "Granie" różnych dziwnych rzeczy, że się niby "świruje". Tacy rozpoznawalni ludzie nie powinni robić czegoś takiego. Mamy dwudziesty pierwszy wiek, a nie średniowiecze i nadal musimy głośno i wyraźnie mówić, że ludzie z chorobami psychicznymi są równi wobec tych zdrowych, albo z chorobami ciała, a nie ducha? Niegłosowanie w wyborach to rzeczywiście coś niedobrego, coś co robimy świadomie, w przeciwieństwie do chorób psychicznych, które nie zależą od chorego. Ba, ten człowiek był by w stanie poświęcić wiele, żeby jej nie mieć. Więc mój autorski apel, nie tak chwytliwy, jak ten świrowy - nie bądź niedobry - idź na wybory! :)

 • Jagna

  Fajna ta etymologia :) Lubię takie zabawy językiem :)

 • Jagna

  O matko, ale wspaniałość :)

 • Jagna

  @Obca Krzywda ludzka to chyba nieodłączny element społeczeństwa. Bolesny, ale nie żyjemy w utopii, niestety. Jeśli chciałabyś poczytać o naszych rodzimych krzywdach, to polecam reportaże Justyny Kopińskiej. I nie bez przyczyny mówi się, że podróże kształcą. Bo podróże to nie tylko widoczki. To też poznawanie innych kultur, obyczajów, kuchni. Innego spojrzenia na świat. Podróże pozwalają się oderwać od codzienności. Rozwijają, poszerzają horyzonty. Pozwalają zobaczyć, co w innych społeczeństwach nie gra i nie powtórzyć tych błędów. I chociaż czasami jesz najtańsze chińskie jedzenie na wynos, siedząc na krawężniku, to późnej masz co wspominać z rozmarzonym uśmiechem na zmęczonej twarzy.

 • Jagna

  @MEM Mój ptasi móżdżek tego nie ogarnia. Produkty mają jednak bardzo estetyczne :)

 • Jagna

  @MEM Przecież to samemu Mendelejewowi przypisuje się sformułowanie definicji wódki, jako 40% roztworu etanolu. ;) To jak wódka bez alkoholu? ;)

 • Jagna

  @AnonimS Pozwólcie, że się wtrącę. Nie tacy spece jak Ty, nie raz, szukali różnych patyków, czy innych haków, żeby  w Owsiaka uderzyć z porządną siłą, albo za poślednie ziebro powiesić. Nic konkretnego nie znaleźli, więc szczerze wątpię, żeby Tobie, nagle, w oparciu o dostępne materiały, udało się odkryć jakieś gigantyczne nieścisłości, czy wytropić ogromną aferę z Owsiakiem w roli głównej.