Zakaz seksu na orbicie

Zakaz seksu na orbicieNa Międzynarodową Stację Kosmiczną zostaną wysłane kolejne kobiety. Przed tym wydarzeniem wystosowano oficjalny komunikat NASA, zabraniający uczestnikom misji kosmicznej stosunków seksualnych. - podaje Daily Telegraph.

„Jesteśmy grupą profesjonalistów. Traktujemy się z szacunkiem. Istnieją miedzy nami pewne osobiste relacje, ale wzajemne zażyłości nigdy nie były i nie będą problemem.” podkreślał podczas konferencji prasowej oburzony tą insynuacją Alan Poindexter, który ma uczestniczyć w nadchodzącej misji.

W nowej ekipie znajdują się trzy kolejne kobiety. Po raz pierwszy w historii lotów kosmicznych, na orbicie będzie więcej kobiet niż mężczyzn. Ich obecność jest bardzo istotna, nie tylko ze względu na aspekt równouprawnienia. Kobiety spełniają ważne funkcje i prowadzą badania naukowe. Jednak dla dobra misji, między jej uczestnikami nie powinno dochodzić do bliższych relacji intymnych.

Długa obecność w przestrzeni kosmicznej nie sprzyja zachowaniu seksualnej wstrzemięźliwości. Trudno oczekiwać od astronautów, aby powstrzymywali się od tych aktywności, zwłaszcza, że w swoim kręgu znani są z ulegania tego rodzaju pokusom.

W 2007 roku wybuchła w Stanach Zjednoczonych afera, związana z osobą Lisy Marie Nowak, byłej astronautki, która przebyła cały kraj, rzekomo ubrana w pieluchę dla dorosłych, aby bez przystanków dojechać do bazy i dopaść swoją rywalkę, która podczas poprzedniej misji miała mieć romans z jej ukochanym.

amo

źródło: odkrywcy.pl

Gnostute

znalazła niusa na odkrywcy.pl.

Dodaj komentarz