UFO i grzyb atomowy nad Europą? Zobacz niezwykłe zdjęcie

UFO i grzyb atomowy nad Europą? Zobacz niezwykłe zdjęcieWiele osób zatrzymywało się na chwilę i przyglądało się niezwykłym widowiskom, jakie zagościły ostatnio na europejskim niebie. Mieszkańcom miejscowości Crieff w Szkocji ukazała się chmura, która ze zwykłym obłokiem miała jednak niewiele wspólnego.

Wiele osób robiło zdjęcia, inni porównywali zjawisko atmosferyczne do obrazów z filmu "Dzień niepodległości". Nie zabrakło też ludzi, którzy niezwykłą chmurę kojarzyli ze statkiem z filmu Stevena Spielberga. - podał dziennik "Daily Mail".

"Nie mogliśmy w to uwierzyć." - powiedział Brian Wilton, któremu udało się uchwycić podniebny pejzaż na zdjęciu. "Wyglądało to jak scena z 'Bliskich spotkań trzeciego stopnia', kiedy statek lądował."

Zdaniem Wiltona, chmura, która się pojawiła nad Szkocją, to Altocumulus lenticularis - nieruchoma chmura mająca kształt soczewki, która jest bardzo gęsta, ale też szybko wyparowuje. W tym przypadku obłok, ze względu na odbijające się w nim zachodzące Słońce, zyskał dodatkowo niesamowitą barwę

Świadkami równie niezwykłego zjawiska byli ostatnio mieszkańcy i turyści przebywający na greckiej wyspie Mykonos. Im oczom dla odmiany ukazała się chmura, która przypominała charakterystyczny grzyb powstały w wyniku wybuchu atomowego. Wg specjalistów była to chmura Cumulonimbus incus - wysoka, gęsta chmura osiągająca warstwę tropopauzy.

Podobne zjawiska często wywołują fale spekulacji wśród osób interesujących się zagadnieniami UFO. Ostatnio informowaliśmy m.in. o dziwnych obłokach, które pojawiały się nad Rosją, Rumunią czy Meksykiem.

źródło: niewiarygodne.pl

expeze

znalazł niusa na niewiarygodne.pl.

Dodaj komentarz